kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,671-1,680 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU-menü szerkesztése #1995057
    kelemengabor
    Felhasználó

      Reméld hogy az 1.2-bõl kiszedik az egész ***-t vagy rendesen megírják 😛
      [align=right][snapback]108663[/snapback][/align]

      Egyelõre úgy tûnik, hogy maradni fog, kb ugyanezen állapotban. A KDE menüszerkesztõ pedig nem uhu-menüszerkesztõ, sajna olyan még nincs. (inkább a kde-s szerkesztõt kéne kiszedni a menükbõl). Szal marad a manuális buherálás.

      Hozzászólás: uhu 1.2rc1 kernel kérdés #1994325
      kelemengabor
      Felhasználó

        A másik dolog ami miatt kernelt akarok forditani ,hogy van néhány olyan modul amit szivesen kihagynék , meg persze a kivácsiság.
        [align=right][snapback]107430[/snapback][/align]

        Ha ki akarod hagyni a modulokat, mi akadályoz meg ebben? A lemezen nem zavarnak senkit, a rendszerindításkori betöltés meg elég jól kézivezérelhetõ. (/etc/rc.boot könyvtár fájljaiba pakolj #-eket, igy:
        #probemod ezamodulnemkell
        )

        Hozzászólás: Gnome színek hogyan? #1993985
        kelemengabor
        Felhasználó

          Frissítettem az uhu-t, amire is az aktuális gnome beállításom egy picit megváltozott. Az aktív menüpontok felirata feketérõl fehérre változott. Ez szürke alapon eléggé nehezen – értsd sehogy – nem olvasható. Továbbá az Evolution letöltés közbeni jelzõsávja szintén kifehérült.
          Nosza – gondoltam – majd beállítom a színeit, hisz itt olyan sok dolgot tudtam már bizgerálni.

          Na tessék.

          Hozzászólás: gDeskets hiba :(v agy mégse ? #1994898
          kelemengabor
          Felhasználó

            nos igen a libgsf-dev csomag tényleg nincsen fenn azaz nincsen benne a csomagkezleöben 🙂

            de a libgsf 1.1 fenn van !

            libgsf-dev et kerestem de nem találtam 🙁  lpz linket
            [align=right][snapback]108502[/snapback][/align]

            Na ez lehet baj, a libgsf-dev a 2.cd vagy uhu ftp valamelyikérõl szerezhetõ be (nem írok url-t, használj apt-get-et 😛 ). Utána újraforgatás, term. Egyébként a csomagolt verzió miért nem jó?
            (úgy tudom, a 0.32-ben kiselejteztek néhány deprecated függvényt, amit viszont a deskletek még használtak/nak, szóval nem biztos, hogy fognak mûködni. De azért hajrá 🙂

            Hozzászólás: gDeskets hiba :(v agy mégse ? #1994896
            kelemengabor
            Felhasználó

              átirtam az elérési utvonalat 😀
              ahol a megfelelö fájl volt 🙂
              [align=right][snapback]108495[/snapback][/align]

              Hozzászólás: gDeskets hiba :(v agy mégse ? #1994894
              kelemengabor
              Felhasználó

                nos meg neztem de a gnome-python 2.6 ,pygtk 2.4, pyorbit 2.0 fenn van !

                és akkor is ezt irja ki 🙁
                [align=right][snapback]108471[/snapback][/align]

                Fura. Csomagból felrakva jó? Ill: a fordításnál a nem találja a libgsf-akármit azt hogyan oldottad meg? Gondolom felraktad a libgsf-dev csomagot, de ha mégsem, akkor lehet az a gond.

                Hozzászólás: gDeskets hiba :(v agy mégse ? #1994892
                kelemengabor
                Felhasználó

                  The GNOME python bindings aren’t (correctly) installed!
                  Install this package, exiting!
                  [align=right][snapback]108456[/snapback][/align]

                  Akkor hajrá gnome-python, pygtk, pyorbit csomagokat telepíteni 🙂

                  Hozzászólás: gDeskets hiba :(v agy mégse ? #1994891
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    ja meg egy lama kérdés az uhu csomagkezleöj miért jelzi ki az hogy gtk+ csak 2.4 mikor feltettem a gtk+ 2.5.7 -et ?

                    ugy tettem fel hogy kicsomagoltam a Tempbe ott ./configure majd make majd su make install lfut szépen és letöröltem a könyvtárat 🙂

                    igy ez jó de lehet hogy most nagyot lámultam ? :F
                    [align=right][snapback]108436[/snapback][/align]

                    Igen, ez a telepítési eljárás rendben van, de a csomagkezelõ csak a csomagokról tud, a forrásból felrakott dolgokat nem látja. Ne csodálkozz, ez normális. Ha valaminek kell a magasabb verziójú gtk (forrásból telepítésre gondolok), az majd megleli, csomagkezelõvel nem foglalkozik ilyen szempontból. Más kérdés, hogy minek neked fejlesztõi gtk, de ez mellékes.

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1948199
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      kovi: eeez.. nos… hát igen. Fõleg az állatkerti tiltón akadtam fenn. A németek mind ilyenek? 😀 Vagy csak elõvigyázatosság? 😀 😀
                      [align=right][snapback]104794[/snapback][/align]

                      Németek? Hol látsz te azon németeket? Hollandul és franciául van a felirat, ha jól látom. Ne tessék õket más tollaival ékesíteni 😀 . (Egyébként meg fotosopp. Szerintem.)
                      Ez viszont nem biztos, hogy az:
                      http://legalja.hu/2004-Dec-01-schalke.jpg
                      Vagy ezek (máshol ezt NSFW-nek hívják, vigyázat!):
                      http://legalja.hu/2004-Aug-31-lsz.jpg
                      http://legalja.hu/2004-Okt-15-alberlet.jpg
                      Na, több legalja.hu-t nem linkelek, a maradék 200-300-at nézze meg aki kíváncsi 🙂

                      Hozzászólás: Apt-Get install #1990643
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Valaki segítsen, plz, nem tudom hogy jutottam ide, de hogyha itt megtudom kérdezni akkor megkérdezem 🙂 õõõ, szóval, a /etc/apt/sources.list -et hogy lehet szerkeszteni ? kösz elõre is
                        [align=right][snapback]104970[/snapback][/align]

                        Fogsz egy szövegszerkesztõt (mc editorát tudom javasolni) és azzal 🙂 . Lehetõleg root-ként indítsd, mert más nem írhatja.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,671-1,680 / 2,228