Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Olyanok, hogy a synaptic-al feltelepített mysql panaszkodik, hogy nem találja a user…vagy var, már nem emléxem, tehát valamelyik könyvtárban nem talál meg valami sql-es fájlt,
[align=right][snapback]104972[/snapback][/align]Na, ennek konkrétan kellene a neve, mert ha a /usr-bõl hiányzik valami, az a csomag hibája lehet (bár nem valószínû) ha a /var-ból, na az már nem, ott a használat közben létrejövõ dolgok vannak. (pl. nem indult el a szolgáltatás, nem hoztál még létre adatbázist, mittomén, ilyenek lehetnek)
Egyébként a kompatibilitást azért kérdeztem, mert egy csomó program panaszkodik, hogy nem találja ezt a fájlt tt meg ott, azt gondoltam lehet az uhu hibája, hogy nem tudja magának be tenni oda a program
[align=right][snapback]104735[/snapback][/align]Konkrétan mi panaszkodik mire? Nem kellene jajgatnia, de egy-két extra csomag felrakása általában segíteni szokott.
kelemengabor köszönöm a segitségedet már csak annyi problémám akadt ,hogy nem akarja elfogadni a megosztásom
[align=right][snapback]104899[/snapback][/align]Ez mit jelent?
No, megnéztem azt a 90 kb-os ***-ot és szabvány eljárással simán települ, szóval innentõl ez tényleg rtfm.
Ajánlom olvasgatásra: (a b-man által írtak mellett, term.)
http://fellow.linuxforum.hu/faq/index.html
Sok kezdõ kérdésre itt van a válasz.
http://esr.fsf.hu/smart-questions_hu.html
és az lfhu netikettet az oldal tetején. Ha ezekhez nem próbálod tartani magad (ez a többi kezdõre is vonatkozik!) ne nagyon várd hogy segítsünk. A káromkodásról meg azonnali jelleggel légyszíves leszokni.de az 1.2b2 —> 1.2rc1-rõl nem vagyok meggyõzõdve. Thx!
[align=right][snapback]104829[/snapback][/align]apt-get dist-upgrade hatásos lesz, valszeg.
Nem tudom a joe-val sem szerkeszteni az fstabot.
Egyrészt, ha a telepítõcdrõl indítok, akkor nem is olvassa be a fájl tartalmát a ‘joe fstab’ parancsra.
[align=right][snapback]104760[/snapback][/align]Gondolom ezt a megfelelõ könyvtárban csináltad (/mnt/disc…stb/etc?)- vagy nem?
Elnézést de szerinted ilyeneket tudok csinálni hogy ha az okoz problémát hogy feltelepítsek egy nyanvadt programot? :blink:
[align=right][snapback]104780[/snapback][/align]Nem kell neked ilyenekt csinálnod. Ezek szkriptek, elmented õket, majd „sh aminekelnevezted” és kiírja, hogy milyen opciói vannak. Ezeket beállítgatod és mehet is. De, ha grafikus kell, pár hozzászólással feljebb van linkelve olyan is. 🙂
Ez a hiba a forrásban lesz. Megpróbálhatod kijavítani 🙂 de egyszerûbb, ha valami mást keresel a feladatra. Pl. ami csomagban is megvan.
Nincs.
Kutakodok, hogy tudom szerkeszteni az fstabot…
[align=right][snapback]104700[/snapback][/align]Telepítõcd?
Azon van joe, azzal relatíve egyszerûen szerkesztheted az fstabot.Live cd van kéznél? Illyen esetben az a legegyszerûbb.
-
SzerzőBejegyzés