kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,681-1,690 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Apt-Get install #1990642
    kelemengabor
    Felhasználó

      Olyanok, hogy a synaptic-al feltelepített mysql panaszkodik, hogy nem találja a user…vagy var, már nem emléxem, tehát valamelyik könyvtárban nem talál meg valami sql-es fájlt,
      [align=right][snapback]104972[/snapback][/align]

      Na, ennek konkrétan kellene a neve, mert ha a /usr-bõl hiányzik valami, az a csomag hibája lehet (bár nem valószínû) ha a /var-ból, na az már nem, ott a használat közben létrejövõ dolgok vannak. (pl. nem indult el a szolgáltatás, nem hoztál még létre adatbázist, mittomén, ilyenek lehetnek)

      Hozzászólás: Apt-Get install #1990639
      kelemengabor
      Felhasználó

        Egyébként a kompatibilitást azért kérdeztem, mert egy csomó program panaszkodik, hogy nem találja ezt a fájlt tt meg ott, azt gondoltam lehet az uhu hibája, hogy nem tudja magának be tenni oda a program
        [align=right][snapback]104735[/snapback][/align]

        Konkrétan mi panaszkodik mire? Nem kellene jajgatnia, de egy-két extra csomag felrakása általában segíteni szokott.

        Hozzászólás: DCPlusPlus #1987809
        kelemengabor
        Felhasználó

          kelemengabor köszönöm a segitségedet már csak annyi problémám akadt ,hogy nem akarja elfogadni a megosztásom
          [align=right][snapback]104899[/snapback][/align]

          Ez mit jelent?

          Hozzászólás: .tar.gz #1991445
          kelemengabor
          Felhasználó

            No, megnéztem azt a 90 kb-os ***-ot és szabvány eljárással simán települ, szóval innentõl ez tényleg rtfm.
            Ajánlom olvasgatásra: (a b-man által írtak mellett, term.)
            http://fellow.linuxforum.hu/faq/index.html
            Sok kezdõ kérdésre itt van a válasz.
            http://esr.fsf.hu/smart-questions_hu.html
            és az lfhu netikettet az oldal tetején. Ha ezekhez nem próbálod tartani magad (ez a többi kezdõre is vonatkozik!) ne nagyon várd hogy segítsünk. A káromkodásról meg azonnali jelleggel légyszíves leszokni.

            Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 mikor? #1988401
            kelemengabor
            Felhasználó

              de az 1.2b2 —> 1.2rc1-rõl nem vagyok meggyõzõdve. Thx!
              [align=right][snapback]104829[/snapback][/align]

              apt-get dist-upgrade hatásos lesz, valszeg.

              kelemengabor
              Felhasználó

                Nem tudom a joe-val sem szerkeszteni az fstabot.
                Egyrészt, ha a telepítõcdrõl indítok, akkor nem is olvassa be a fájl tartalmát a ‘joe fstab’ parancsra.
                [align=right][snapback]104760[/snapback][/align]

                Gondolom ezt a megfelelõ könyvtárban csináltad (/mnt/disc…stb/etc?)- vagy nem?

                Hozzászólás: .tar.gz #1991431
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Elnézést de szerinted ilyeneket tudok csinálni hogy ha az okoz problémát hogy feltelepítsek egy nyanvadt programot? :blink:
                  [align=right][snapback]104780[/snapback][/align]

                  Nem kell neked ilyenekt csinálnod. Ezek szkriptek, elmented õket, majd „sh aminekelnevezted” és kiírja, hogy milyen opciói vannak. Ezeket beállítgatod és mehet is. De, ha grafikus kell, pár hozzászólással feljebb van linkelve olyan is. 🙂

                  Hozzászólás: .tar.gz #1991427
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Ez a hiba a forrásban lesz. Megpróbálhatod kijavítani 🙂 de egyszerûbb, ha valami mást keresel a feladatra. Pl. ami csomagban is megvan.

                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Nincs.

                      Kutakodok, hogy tudom szerkeszteni az fstabot…
                      [align=right][snapback]104700[/snapback][/align]

                      Telepítõcd?
                      Azon van joe, azzal relatíve egyszerûen szerkesztheted az fstabot.

                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Live cd van kéznél? Illyen esetben az a legegyszerûbb.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,681-1,690 / 2,228