kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,691-1,700 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1948192
    kelemengabor
    Felhasználó

      most kaptam mailban ezt a szórólapot.
      amennyiben nem kamu, úgy az utóbbi idõk legsúlyosabb vállalkozását köszönthetjük
      (én kb 10 percig röhögtem rajta) yesss  😆  😆  😆  😆  😆  😆
      [align=right][snapback]104683[/snapback][/align]

      http://www.nol.hu/cikk_print/344721/

      Hozzászólás: Javaslatok #1967516
      kelemengabor
      Felhasználó

        sziasztok
        nem biztos hogy ide illik a kérésem vagy hogyis mondjam deeee én személy szerint örülnék ha a következõ uhu linux disztribbe lenne alapbol mysql stb.. szal ne keljen vele ennyit szenvedni 🙂 szerintem nem rossz ötlet mert nagyon sokan használják 🙂
        hát csak ennyi lenne 🙂
        bye all
        [align=right][snapback]104645[/snapback][/align]

        Ez nem ide való. Egyrészt, mivel itt a fórumról folyna a beszélgetés, másrészt, uhu fejlesztõk nem fórumoznak. Az uhuban meg benne van a mysql, csak a 2.cd-n.

        Hozzászólás: A probléma a CD-nél kezdõdik?? #1986473
        kelemengabor
        Felhasználó

          mert nem akart müködni a „force-owervrite”-os trükk,
          [align=right][snapback]104659[/snapback][/align]

          Pedig kellene/szokott menni. Na mind1, lényeg, hogy sikerült.

          Hozzászólás: firefox és thunderbird #1989567
          kelemengabor
          Felhasználó

            Rövid fórumkeresõ használat után:
            http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…967&#entry90967

            szerk: ehhez már gugli is kellett:
            http://mozilla.fsf.hu/thunderbird/faq.html#q2.1

            Hozzászólás: A probléma a CD-nél kezdõdik?? #1986471
            kelemengabor
            Felhasználó

              nekem ott nem talál semmilyen filet… nem kell még egy /archives/ az /apt/ és a /kdeizé közé?

              mert megnéztem filekezõlben, nekem ott vannak a csomagok..
              [align=right][snapback]104647[/snapback][/align]

              Az lesz az, csak már nekem is este van 🙂

              Hozzászólás: Készenléti állapot #1991465
              kelemengabor
              Felhasználó

                Hú, akkor próbálkozhattam…

                Errõl a Fakármennyi funkcióbillentyûrõl tudsz közelítést adni, merre találom õket?
                [align=right][snapback]104650[/snapback][/align]

                Nálam a billentyûzet tetején vannak, négyesével csoportosítva és 1-12-ig számozva. 🙂
                Talán a 3. vagy 4. az, de ki van írva a grub képernyõn, butaságot meg nem akartam írni.

                Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 mikor? #1988397
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Az rc1-bõl szabad (és érdemes) az újabb csomikat felapkoni az 1.1-re? Nem lesz belõle gáz? Nem szívesen cseszném el a mûködõ rendszeremet, de szívesen frissíteném mondjuk a gnome-ot…

                  Mi a véleményetek? :blush:
                  [align=right][snapback]104475[/snapback][/align]

                  Szabadni szabad, de garancia term. nincs :). 1.1 frissítést még nem néztem, de nagyrészt már mûködik, egy-két egzotikus hardverrel (usb szkenner pl.) vannak még számottevõ gondok (devlista alapján). Szerintem nem lesz probléma, legalábbis olyan, ami újratelepítést igényelne. (neki is futok nemsokára.).

                  Hozzászólás: Készenléti állapot #1991462
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    acpi=force – parancssorba beírtam. Visszajelzést nem adott (nem tudom, várható ilyenkor egyáltalán?)
                    Remélem, Te is így gondoltad, hogy parancssorba írjam be. (Még eléggé a kezdõ szinten vagyok.)
                    [align=right][snapback]104637[/snapback][/align]

                    Nem. A kernelparamétert a sárga grub képernyõn kell beírni. (bár van egy Fakármennyi funkcióbillentyû, amivel kényelmesen átpöckölheted)

                    Hozzászólás: DCPlusPlus #1987806
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Ja, ha azért telepíted a cvs verziót, mert az majd hátha automatice magyar, akkor ki kell ábrándítsalak: neked kell a beállításoknál átállítani. (GUI fül)

                      Hozzászólás: A probléma a CD-nél kezdõdik?? #1986469
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Ez nem megbolondulás, hanem a csomagkezelõ mûködés közben 🙂 (ld apt-get nem mûködik topicban a hozzászólásomat)
                        Erre az a megoldás, hogy
                        dpkg -i –force-overwrite /var/cache/apt/kdeizé
                        mindegyik ilyen nem települõ kdeizére.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,691-1,700 / 2,228