kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,701-1,710 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Apt-Get install #1990636
    kelemengabor
    Felhasználó

      Elég, ha csak egyszer küldöd be 🙂
      A probléma az, hogy a dclib és a dclib-cvs (valknutra ugyanez) csomagok ugyanabból a progiból készültek, viszont más néven futnak, így a csomagkezelõ külön csomagoknak veszi õket, egy csomag fájljait viszont csak azonos nevû csomag újabb (régebbi) verziója írhatja felül.
      Megoldás: leszeded a dclib és valknut csomagokat (apt-get remove) és felrakod a -cvs végûeket.
      (megj: mivel már egyszer félig felmászott a két -cvs csomag, elõször azokat remove-old, jelen állapotuk ui. mûködésképtelenné teszi az apt-t)

      Hozzászólás: .tar.gz #1991422
      kelemengabor
      Felhasználó

        A függõségek szépen felmentek de ez a kavi2svcd valami hibát ír, a meke nél , ./configure-nél azt írja hogy jó és make-zak most! Mekkor ***** nem? 😀
        [align=right][snapback]104618[/snapback][/align]

        Akkor talán idézhetnél valami konkrét hibaüzenetet, a „valami hiba van segítsetek” címû kérdésre nem lehet használható választ adni.

        Hozzászólás: Elromlott Mysql a perlben? #1989642
        kelemengabor
        Felhasználó

          De még mindig nem értem, hogy hogyan tûnhet el egy másik csomag egy állománya. Erre még az inkompatibilitás miatti eltávolítás sem magyarázat, mivel ez esetben is egy másik csomaghoz – is – tartozó állományt töröl és ehhez nincs joga.
          A magyarázatok szerintem a következõek lehetnek:
          [align=right][snapback]104256[/snapback][/align]

          Hát ez az. A csomagkezelõ figyel arra, hogy egyik csomag ne nyúlhasson hozzá a másik cuccaihoz. Nem is ez volt a baj, hanem hogy frissítettél egy csomagot, ami az 1.2-es libet lecserélte az 1.4-esre, amely viszont nem pont úgy mûködik, mint a korábbi.

          Hozzászólás: riva tnt2 pro probléma #1991358
          kelemengabor
          Felhasználó

            Lehet hogy a monitor a gyenge pont? Ezer éves Siemens Nixdorf, ami nem plug and play de eddig mûködött minden driverrel.
            [align=right][snapback]104381[/snapback][/align]

            A zárt forrású driverek gyönyörei, 375. fejezet 🙂
            Az „eddig mûködött minden driverrel.” alatt a korábbi hasonló nvidia binárisokat érted?

            Hozzászólás: Prism telepítés #1989848
            kelemengabor
            Felhasználó

              Akkor ez most mit jelent?
              Még ötlet?
              [align=right][snapback]104228[/snapback][/align]

              Azt, hogy fel van rakva, teendõket lásd elõzõ hozzászólásomban, jobb ötletem sajna nincs.

              Hozzászólás: Prism telepítés #1989846
              kelemengabor
              Felhasználó

                Van B terv is?

                A dpkg -l pcm -ra kiírta a pcmcia-cs-t akkor ez most aztjelenti hogy az fentvan?
                [align=right][snapback]104216[/snapback][/align]

                Ha nyomsz rá egy entert és akkor is kiírja, akkor igen. Akkor viszont nem ez a baj, a b-terv kell:
                Követed a topic elején linkelt doksit és felrakod forrásból a cuccot.

                Tehát felrakod a kernel forrást (apt-get install kernel-source, 2. cd-rõl, cd hozzáadást lásd az uhu-tudásbázisban) valamint a pcmcia-akármi csomagot leszeded forrásként és kicsomagolod /usr/src alá.

                Hozzászólás: Elromlott Mysql a perlben? #1989640
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Tehát: bármilyen csomag – akárha dev is – hogyan törölheti egy már létezõ és mûködõ M

                  Hozzászólás: Kezdõ Uhu-s kérdései #1970856
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Sziasztok!

                    Hogyan lehet megoldani UHU 1.1 alatt, hogy a gép indulásakor a „NumLock” be legyen kapcsolva?
                    [align=right][snapback]104133[/snapback][/align]

                    /etc/X11/Xnumlock fájlba (nincs-> létrehozod) írd be, hogy
                    on
                    Ekkor a graf. felületen be lesz kapcsolva. Terminálhoz meg az /etc/sysconfig/numlock fájlban kell az off-ot onra írni.

                    Hozzászólás: DCPlusPlus #1987797
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      eyt holtalalom meg
                      [align=right][snapback]104108[/snapback][/align]

                      Használd a fórum keresõjét. Vagy egyszerûen csak olvasd el _EZT_ a topikot.

                      Hozzászólás: DCPlusPlus #1987795
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        a bilentyuyetem ossye vissya mukodik eyt holtudnam bealitani
                        [align=right][snapback]104097[/snapback][/align]

                        Ugyanott, ahol elállítottad :rolleyes:
                        Elvileg kellene a tálcádon lennie egy zászló ikonnak, amivel ezt szabályozhatod.
                        Másrészt, ha magyar felületen akarsz fájlcserélni, akkor a valknutnak van magyarítása, rakd fel azt.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,701-1,710 / 2,228