Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Elég, ha csak egyszer küldöd be 🙂
A probléma az, hogy a dclib és a dclib-cvs (valknutra ugyanez) csomagok ugyanabból a progiból készültek, viszont más néven futnak, így a csomagkezelõ külön csomagoknak veszi õket, egy csomag fájljait viszont csak azonos nevû csomag újabb (régebbi) verziója írhatja felül.
Megoldás: leszeded a dclib és valknut csomagokat (apt-get remove) és felrakod a -cvs végûeket.
(megj: mivel már egyszer félig felmászott a két -cvs csomag, elõször azokat remove-old, jelen állapotuk ui. mûködésképtelenné teszi az apt-t)A függõségek szépen felmentek de ez a kavi2svcd valami hibát ír, a meke nél , ./configure-nél azt írja hogy jó és make-zak most! Mekkor ***** nem? 😀
[align=right][snapback]104618[/snapback][/align]Akkor talán idézhetnél valami konkrét hibaüzenetet, a „valami hiba van segítsetek” címû kérdésre nem lehet használható választ adni.
De még mindig nem értem, hogy hogyan tûnhet el egy másik csomag egy állománya. Erre még az inkompatibilitás miatti eltávolítás sem magyarázat, mivel ez esetben is egy másik csomaghoz – is – tartozó állományt töröl és ehhez nincs joga.
A magyarázatok szerintem a következõek lehetnek:
[align=right][snapback]104256[/snapback][/align]Hát ez az. A csomagkezelõ figyel arra, hogy egyik csomag ne nyúlhasson hozzá a másik cuccaihoz. Nem is ez volt a baj, hanem hogy frissítettél egy csomagot, ami az 1.2-es libet lecserélte az 1.4-esre, amely viszont nem pont úgy mûködik, mint a korábbi.
Lehet hogy a monitor a gyenge pont? Ezer éves Siemens Nixdorf, ami nem plug and play de eddig mûködött minden driverrel.
[align=right][snapback]104381[/snapback][/align]A zárt forrású driverek gyönyörei, 375. fejezet 🙂
Az „eddig mûködött minden driverrel.” alatt a korábbi hasonló nvidia binárisokat érted?Akkor ez most mit jelent?
Még ötlet?
[align=right][snapback]104228[/snapback][/align]Azt, hogy fel van rakva, teendõket lásd elõzõ hozzászólásomban, jobb ötletem sajna nincs.
Van B terv is?
A dpkg -l pcm -ra kiírta a pcmcia-cs-t akkor ez most aztjelenti hogy az fentvan?
[align=right][snapback]104216[/snapback][/align]Ha nyomsz rá egy entert és akkor is kiírja, akkor igen. Akkor viszont nem ez a baj, a b-terv kell:
Követed a topic elején linkelt doksit és felrakod forrásból a cuccot.Tehát felrakod a kernel forrást (apt-get install kernel-source, 2. cd-rõl, cd hozzáadást lásd az uhu-tudásbázisban) valamint a pcmcia-akármi csomagot leszeded forrásként és kicsomagolod /usr/src alá.
Tehát: bármilyen csomag – akárha dev is – hogyan törölheti egy már létezõ és mûködõ M
Sziasztok!
Hogyan lehet megoldani UHU 1.1 alatt, hogy a gép indulásakor a „NumLock” be legyen kapcsolva?
[align=right][snapback]104133[/snapback][/align]/etc/X11/Xnumlock fájlba (nincs-> létrehozod) írd be, hogy
on
Ekkor a graf. felületen be lesz kapcsolva. Terminálhoz meg az /etc/sysconfig/numlock fájlban kell az off-ot onra írni.eyt holtalalom meg
[align=right][snapback]104108[/snapback][/align]Használd a fórum keresõjét. Vagy egyszerûen csak olvasd el _EZT_ a topikot.
a bilentyuyetem ossye vissya mukodik eyt holtudnam bealitani
[align=right][snapback]104097[/snapback][/align]Ugyanott, ahol elállítottad :rolleyes:
Elvileg kellene a tálcádon lennie egy zászló ikonnak, amivel ezt szabályozhatod.
Másrészt, ha magyar felületen akarsz fájlcserélni, akkor a valknutnak van magyarítása, rakd fel azt. -
SzerzőBejegyzés