kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,731-1,740 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: iranyvonalak a lfhu tovabbfejlesztesere #1990114
    kelemengabor
    Felhasználó

      kelemengabor:
      „Tovis: fellow nyitott egy topicot irányvonalak az lfhu … címen, ezeket sztem tárgyaljuk meg ott (copy&paste) inkább oda valóak.”
      az a topic teljesen masrol akar szolni;
      pliz oda ne postoljatok a tamogatas temaban;
      [align=right][snapback]103350[/snapback][/align]

      Jogos, ezt elsiettem.

      Hozzászólás: miert nincs fellow mostanaban: a valasz #1986691
      kelemengabor
      Felhasználó
        Hozzászólás: iranyvonalak a lfhu tovabbfejlesztesere #1990108
        kelemengabor
        Felhasználó

          7. a @linuxforum.hu reklamozzatok mar a sajat portalotokon! mehet a fooldal fomenujebe; akit zavar, az keressen mas portalt;
          [align=right][snapback]103255[/snapback][/align]

          Ez még itt sincs reklámozva, szóval elsõnek a fõoldalra kellene egy link, hogy hogyan, kinek, mennyiért mit.

          Hozzászólás: miert nincs fellow mostanaban: a valasz #1986683
          kelemengabor
          Felhasználó

            Tovis: fellow nyitott egy topicot irányvonalak az lfhu … címen, ezeket sztem tárgyaljuk meg ott (copy&paste) inkább oda valóak.

            Hozzászólás: wxPython #1989788
            kelemengabor
            Felhasználó

              Szóval ha valaki emagyarázná egy kezdõnek mit kelle csinálnom.

              Köszi.: Kárptái
              [align=right][snapback]103124[/snapback][/align]

              Tanulj meg okosan kérdezni. (ld aláírásom 🙂 )
              Ebbõl most nem derül ki számomra, hogy te írod a progit, vagy csak fel akarod rakni. Meg mi az, hogy sípol? Ennek így nincs semmi értelme, valami hibaüzenetet idézz légyszi. Vagy ha a speakert csipogtatja, akkor egy hangfájlt szúrj be 😀

              Hozzászólás: Fájlok jogainak csoportos beállítása? #1915451
              kelemengabor
              Felhasználó

                Hali

                Az easyconnect progi használatakor ha nem root-ként vagyok bejelentkezve, akkor nem enged felcsatlakozni. Rájöttem, hogy a /dev/tts/0 fájlnak kell full írás-olvasás jogosultságot adni. Viszont ha legközelebb bekapcsolom a gépet, akkor ezek a jogosultságok eltûnnek. Miért?
                [align=right][snapback]103180[/snapback][/align]

                kelemengabor
                Felhasználó

                  Ha ntfs-t akarsz írni, akkor capacitive ntfs (remélem jól írtam) kell neked!
                  [align=right][snapback]103168[/snapback][/align]

                  Captive 😛

                  Hozzászólás: Prism telepítés #1989827
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Helló!

                    Tehát amik kérdések volnának:
                    „”Linux source directory [/usr/src/Linux]:” by default this should be where your kernel is located, if it’s located in a different place please input the path. ” SZóval hol van az UHU forrása? Esetleg külön kell telepíteni?

                    „pcmcia-cs source dir [/usr/src/pcmcia-cs-3.1.XX]:” Ez hol van az UHUban?

                    [align=right][snapback]103179[/snapback][/align]

                    1, Alapból nincs fent, rakd fel a kernel-source csomagot és jó lesz.
                    2, Be kell szerezned a pcmcia-cs* csomagot, (gugli) és kicsomagolni /usr/src alá, alapból elég valószínûtlen, hogy meglenne. Máshol is.

                    Hozzászólás: Kezdõ Uhu-s kérdései #1970854
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      A gimppel meg a gtk-val kapcsolatos a problémám. Felraktam a netrõl letöltött wxGTK-2.5……….tar.gz csomagot (kicsomagol, configure –with-gtk , make make install , ldconfig) és aztán raknám fel a gimp2-t , lefut a configure-nél van egy szakasz ahol no-t ír , bocs most nem tudom felrakni, és a make parancs már nem megy meg a make install se , valami olyas baja van hogy Nothing…………’all’…….

                      Mi a problem?
                      [align=right][snapback]102895[/snapback][/align]

                      Valamit nem talál, ami kellene neki. Rakd fel! 😛
                      Ha meg gimp2 kell, akkor ubk.uhulinux.hu-n van csomag.

                      Hozzászólás: Linux futtatható futtatása NTFS-rõl #1989527
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Sziasztok!

                        Korábban olvastam egy fórumban, hogy valaki (talán Bbt???) az fstabban beállítva engedélyezte a FAT rendszeren a futtatható file-ok futtatását. Az lenne a kérdésem, hogy ugyanezt meg lehet-e tenni NTFS-sel (kernel 2.4.24), vagy captive-ntfs-sel.

                        Péter
                        Ui. Ha valaki tudja, írja meg annak a fórumtémának az URL-jét, ahol ez a FAT-es módszer le van írva…
                        [align=right][snapback]102870[/snapback][/align]

                        Persze, ugyanúgy, ahogy fat vagy bármi másnál: az fstab-ba az opciók közé felveszed, hogy exec, és kész is. Lásd még: man mount.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,731-1,740 / 2,228