Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Akkor, ha jól értem, most van egy uhu, ami simán indul, meg egy geexbox, ami meg nem?
/boot/grub/menu.lst fájlba kell felvenni egy ilyesmi szakaszt:
title geexbox
kernel (hd0,0)/aholakernelvan/bzImage|vmlinuz root=/dev/hda1
initrd (hd0,0)/aholazinitrdvan/initrdIgen, ha nem ír ki hibát, akkor sikeresen végrehajtotta. Viszont valami mégsincs rendben, lehet, hogy kell még neki valami. Próbáld meg a prism2 modulokat is betölteni, írd be: modprobe prism2 és amiket kiír, azokat töltögesd be, majd a fenti iwconfig parancsokat add ki megint. Ha ez nem jön be, lspci parancs kimenetét másold be, hátha okosabbak leszünk.
szal akkor egész konkrétan én így csináltam:
Code:modprobe orinoco orinoco_pci
iwconfig eth0 mode managed
iwconfig eth0 essid aszod1
dhcpcd eth0[align=right][snapback]103578[/snapback][/align]
Ez rendben van, csak neki nem ilyen típusú kártyája van 🙂
WLAN karim van, és a telepítójéhez kell PCMCIA. A tipp nem jött be. Nem ír híbát ugyanúgy nem müxik.
[align=right][snapback]103557[/snapback][/align]Na, várjál egy picit, milõtt nekiállsz modult forgatni, azért áruld el, hogy pontosan mid van, mert az uhu kernel tartalmaz támogatást prism cuccokhoz, szóval lehet, hogy csak egy-két modult kell berántani és jó lesz. A vezérlõpult kernelmodulok szakaszában nézz szét, 3rdpary-prism25 néven keresgélj.
olvasás, olvasás…
[align=right][snapback]103542[/snapback][/align]
Ahogyan azt mifelénk mondják:
„Jól mondja maga, Béla…” 😛 😛Selecting previously deselected package geoip.
(Reading database … 98511 files and directories currently installed.)
Unpacking geoip (from …/geoip_1.3.2-1.1_i386.uhu) …
Setting up geoip (1.3.2-1.1) …
Running ldconfig …Szóval rendben felmászott az a csomag, az apt csak azért morog, mert nem találja a prew.hu-s tükröt, ami egyáltalán nem vészes.
Aham. ubk.uhulinux.hu tele van vele. Geoip is van. Rakd fel csomagból, sokkal egészségesebb.
Na ez az. Kellene neki a geoip, szerezd be!
Egyébként ez a mysql-es hiba sem tûnik túl egészségesnek, jóllehet továbbmegy. Azért nem ártana a mysql-es csomagokat is felrakni (a mysql-dev hiányzik valszeg.)
Egyébként mi az a verli?Igen lefutott, és abban a könyvtárban vaygok amelyikbe a cucc ki lett csomagolva és ahol a ./configure lefutott, gondolomebben kéne lennem
[align=right][snapback]103513[/snapback][/align]Az ok, hogy lefutott, de írt ki a végén olyanokat, hogy Creating akármi…
vagy inkább olyat, hogy Error valami not foud?Forrást nem így kell talapíteni. Az apt-get a bináris csomagokra van kitalálva, ez meg nem az.
Ha dc-zni akarsz, akkor ubk.uhulinux.hu, sources.listet a leírtak szerint módosítod, majd a valknut csomagot felpakolod synaptic/apt-get segítségével.jo 2,5 ev alatt az jott le, hogy a legtobb problemat azok okozzak, akik meg nem szoktak meg, milyen postolasi stilus illik egy ilyen helyhez;
lenne belso forum, ahol linuxtol tavol eso temakat is meg lehetne beszelni kulturalt keretek kozt; de, hogy a kulturalt keretek megmaradjanak, csak olyan emberkenek lenne olvasasi es irasi oga, akik mar vmennyi tapasztalatot szereztek;
varom tovabbi javaslatokat;
[align=right][snapback]103349[/snapback][/align]Ezt támogatom.
meg tavasszal volt a hirek kozt a schmidt emil szolgaltasarol szol;
en (is) hasznalom azota es meg vagyok max elegedve vele, ezert nem ertem miert kell „titkolni”; pontosabban nehanyan ki voltak akadva, hogy merik a portal fenntartoi a sajat oldalukon a sajat szolgaltatasukat hirdetni, ezert nincs azota se sehol semmi info errol;Aham, értem. Mindazonáltal ki lehetne/kellene rakni, mert így ha valaki akarná se tudja, hogyan vehetné igénybe ezt a szolgáltatást. Akinek meg nem tetszik, az háborodjon fel, jogában áll, idejárni viszont nem kötelessége, tehát errõl ennyit.
-
SzerzőBejegyzés