kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,721-1,730 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: GRUB & GEEXBOX #1990908
    kelemengabor
    Felhasználó

      Akkor, ha jól értem, most van egy uhu, ami simán indul, meg egy geexbox, ami meg nem?
      /boot/grub/menu.lst fájlba kell felvenni egy ilyesmi szakaszt:
      title geexbox
      kernel (hd0,0)/aholakernelvan/bzImage|vmlinuz root=/dev/hda1
      initrd (hd0,0)/aholazinitrdvan/initrd

      Hozzászólás: Prism telepítés #1989836
      kelemengabor
      Felhasználó

        Igen, ha nem ír ki hibát, akkor sikeresen végrehajtotta. Viszont valami mégsincs rendben, lehet, hogy kell még neki valami. Próbáld meg a prism2 modulokat is betölteni, írd be: modprobe prism2 és amiket kiír, azokat töltögesd be, majd a fenti iwconfig parancsokat add ki megint. Ha ez nem jön be, lspci parancs kimenetét másold be, hátha okosabbak leszünk.

        Hozzászólás: Prism telepítés #1989833
        kelemengabor
        Felhasználó

          szal akkor egész konkrétan én így csináltam:

          Code:
          modprobe orinoco orinoco_pci
          iwconfig eth0 mode managed
          iwconfig eth0 essid aszod1
          dhcpcd eth0

          [align=right][snapback]103578[/snapback][/align]

          Ez rendben van, csak neki nem ilyen típusú kártyája van 🙂

          Hozzászólás: Prism telepítés #1989832
          kelemengabor
          Felhasználó

            WLAN karim van, és a telepítójéhez kell PCMCIA. A tipp nem jött be. Nem ír híbát ugyanúgy nem müxik.
            [align=right][snapback]103557[/snapback][/align]

            Na, várjál egy picit, milõtt nekiállsz modult forgatni, azért áruld el, hogy pontosan mid van, mert az uhu kernel tartalmaz támogatást prism cuccokhoz, szóval lehet, hogy csak egy-két modult kell berántani és jó lesz. A vezérlõpult kernelmodulok szakaszában nézz szét, 3rdpary-prism25 néven keresgélj.

            Hozzászólás: Apt-Get install #1990627
            kelemengabor
            Felhasználó

              olvasás, olvasás…

              [align=right][snapback]103542[/snapback][/align]

              Ahogyan azt mifelénk mondják:
              „Jól mondja maga, Béla…” 😛 😛

              Selecting previously deselected package geoip.
              (Reading database … 98511 files and directories currently installed.)
              Unpacking geoip (from …/geoip_1.3.2-1.1_i386.uhu) …
              Setting up geoip (1.3.2-1.1) …
                Running ldconfig …

              Szóval rendben felmászott az a csomag, az apt csak azért morog, mert nem találja a prew.hu-s tükröt, ami egyáltalán nem vészes.

              Hozzászólás: Apt-Get install #1990620
              kelemengabor
              Felhasználó

                Aham. ubk.uhulinux.hu tele van vele. Geoip is van. Rakd fel csomagból, sokkal egészségesebb.

                Hozzászólás: Apt-Get install #1990618
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Na ez az. Kellene neki a geoip, szerezd be!
                  Egyébként ez a mysql-es hiba sem tûnik túl egészségesnek, jóllehet továbbmegy. Azért nem ártana a mysql-es csomagokat is felrakni (a mysql-dev hiányzik valszeg.)
                  Egyébként mi az a verli?

                  Hozzászólás: Apt-Get install #1990615
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Igen lefutott, és abban a könyvtárban vaygok amelyikbe a cucc ki lett csomagolva és ahol a ./configure lefutott, gondolomebben kéne lennem
                    [align=right][snapback]103513[/snapback][/align]

                    Az ok, hogy lefutott, de írt ki a végén olyanokat, hogy Creating akármi…
                    vagy inkább olyat, hogy Error valami not foud?

                    Hozzászólás: Apt-Get install #1990598
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Forrást nem így kell talapíteni. Az apt-get a bináris csomagokra van kitalálva, ez meg nem az.
                      Ha dc-zni akarsz, akkor ubk.uhulinux.hu, sources.listet a leírtak szerint módosítod, majd a valknut csomagot felpakolod synaptic/apt-get segítségével.

                      Hozzászólás: iranyvonalak a lfhu tovabbfejlesztesere #1990116
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        jo 2,5 ev alatt az jott le, hogy a legtobb problemat azok okozzak, akik meg nem szoktak meg, milyen postolasi stilus illik egy ilyen helyhez;
                        lenne belso forum, ahol linuxtol tavol eso temakat is meg lehetne beszelni kulturalt keretek kozt; de, hogy a kulturalt keretek megmaradjanak, csak olyan emberkenek lenne olvasasi es irasi oga, akik mar vmennyi tapasztalatot szereztek;
                        varom tovabbi javaslatokat;
                        [align=right][snapback]103349[/snapback][/align]

                        Ezt támogatom.

                        meg tavasszal volt a hirek kozt a schmidt emil szolgaltasarol szol;
                        en (is) hasznalom azota es meg vagyok max elegedve vele, ezert nem ertem miert kell „titkolni”; pontosabban nehanyan ki voltak akadva, hogy merik a portal fenntartoi a sajat oldalukon a sajat szolgaltatasukat hirdetni, ezert nincs azota se sehol semmi info errol;

                        Aham, értem. Mindazonáltal ki lehetne/kellene rakni, mert így ha valaki akarná se tudja, hogyan vehetné igénybe ezt a szolgáltatást. Akinek meg nem tetszik, az háborodjon fel, jogában áll, idejárni viszont nem kötelessége, tehát errõl ennyit.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,721-1,730 / 2,228