kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 481-490 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1949101
    kelemengabor
    Felhasználó

      http://www.vnunet.com/vnunet/news/2142265/usb-memory-keys-speed-windows
      http://www.techweb.com/wire/software/170703612
      http://news.com.com/Putting+Vista+in+the+fast+lane/2100-1016_3-5820758.html
      ezek egy kicsit érthetõbben magyarázzák ki a dolgot.
      a témával (~a vista csodálatos újdonságai) kapcsolatos magánvéleményem meg az, hogy shut up and hack.

      Hozzászólás: Wormux – libSDL igény #2039905
      kelemengabor
      Felhasználó
        Szakatt wrote:
        Mitõl statikus a bináris, mármint azt mire fordítják?

        Nem mire, hanem hogyan: statikusan 🙂
        A lényeg az, hogy ha egy külsõ lib-bõl használsz (programozóként) egy függvényhívást, akkor azt kétféleképp lehet használni (a lefordított kódban):
        -statikusan: ekkor a programban a teljes külsõ függvény be lesz másolva.
        -dinamikusan: ekkor a programodban csak egy csonk van a teljes függvény helyett, ami megmondja, hogy ezt egy külsõ lib-ben kell keresni, ami futtatás elején történik meg.
        Az elsõ elõnye, hogy a program önmagában is mûködõképes, hátránya, hogy rengeteg helyet foglal a lemezen. A második elõnye, hogy kisebb a program (nézzétek meg a make install után a /usr/local/bin-be kerülõ binárisok méretét, aztán strip binarisfajl -> töredékére csökken a méret), viszont a külsõ libnek telepítve kell lennie és induláskor a memóriába elõ kell állítani a statikus programot, ami picit lassabb. Másik elõny, hogy ha ugyanattól a libtõl sok (>1) program függ, akkor mind ugyanazt a verziót fogja használni frissítés esetén, így egyrészt a verzióváltás okozta hibák könnyebben kibuknak, illetve ha csak az implementáció változik (pl bugfix), akkor minden program mûködõképes marad és az új verziót fogja használni, nem kell mindet újraforgatni/telepíteni.

        Hozzászólás: 10.0 és a biztonság(Tûzfal, clamav) #2035486
        kelemengabor
        Felhasználó

          Frissítette, csak mivel nem fut a démon, így nem tudta errõl értesíteni.

          Hozzászólás: 10.0 és a biztonság(Tûzfal, clamav) #2035484
          kelemengabor
          Felhasználó
            sagit wrote:
            Ezt írja ki a clamav mikor frissíteni szeretném miért ?

            ERROR: Clamd was NOT notified: Can’t connect to clamd on 127.0.0.1:3310

            Valószínûleg nem fut a clam démon (értesíteni akarja a frissítés tényérõl, gondolom), el kellene indítanod. Maga az üzenet nem jelez nagy bajt, ha csak alkalomszerûen kergetsz vírust, akkor nem kell aggódni miatta. De ha folyamatosan kellene futnia és figyelnie a … szóval a figyelnivalóra (levelezõszerver forgalma, samba megosztás, mittomén), akkor utána kellene nézned, hogy miért nem fut/lehet hozzá kapcsolódni.

            Hozzászólás: Vector – olvastad? #2040188
            kelemengabor
            Felhasználó

              Viszont a Start.. menüvel kapcsolatban igaza van, két pontot utána rakni nem szerencsés dolog. Ezt akár építõ jellegûnek is vehetjük 🙂
              Valamint felveti azt a kérdést, hogy a linuxok alap háttere miért kell hogy a windowséra hasonlítson? Ha egyszer nem windows, miért akar úgy kinézni?

              mondom én, hogy szar ez a linuksz,

              Ezt nem Bbt szokta mondani? Vagy már teisfiambrutus? 😀

              Hozzászólás: Kocsma topik #1949090
              kelemengabor
              Felhasználó
                vizsla wrote:
                Mo-n az a bevett szokás, hogy a vevõ van az eladóért.

                Ebben sajna nagyon igazad van. Viszont, az meg a másik oldala a dolognak, hogy ha a nemkedves eladó felteszi a kérdést, hogy „és ezt a szart majd én egyem meg???” (komolyan, pár éve a (Heves) megyei napilap egyik újságírója ezt a saját fülével hallotta egy boltban 🙂 ) akkor a kedves vevõk nem magyarázzák el, hogy márpedig bizony te, és hogy miért. Addig meg marad ami van :(.

                Hozzászólás: Terjesszük a Linuxot! #2001903
                kelemengabor
                Felhasználó
                  smica wrote:
                  Ezt nagyon nem értem. Mi kell és hová? Mióta lesz valaki középiskolai informatika érettségivel informatikus.
                  Fõiskolára/egyetemre nem mindegy milyen tudással mész (már hogy miben van tapasztalatod, úgyis a kályhától
                  indulnak sok szempontból)?

                  ha megnézel egy álláshirdetést, ahová csak felhasználói szintû szg-hez értés kell, ott windowst kérnek „mert mindenki ezt használja”.
                  egyetemre meg olyan szempontból mindegy, hogy ha nincs belõle felvételi, akkor értelemszerûen mindegy, viszont ha nem n. alkalomra akarsz átmenni a rázósabb vizsgákon, ott már azért jó, ha van valami elõzetes tapasztalat 🙂

                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Google mit mond? Esetleg egy live cd-s próba?

                    Hozzászólás: #2038463
                    kelemengabor
                    Felhasználó
                      ariszlo wrote:
                      [*]Attól függõen, hogy milyen Linux-terjesztést használsz, másold be a krecord.mo-t az /opt/kde/share/locale/hu/LC_MESSAGES-be vagy az /usr/share/locale/hu/LC_MESSAGES-be. [/list]

                      ubuntu alatt ez /usr/share/locale-langpack/hu/LC_MESSAGES lesz. (már ha jól emlékszem és ez tényleg az alap kde része)

                      Hozzászólás: A kapitalista életszemlélet… #2035930
                      kelemengabor
                      Felhasználó
                        Macskajancsi wrote:
                        Ne engem gyõzz meg, felesleges.  😀

                        Ezt akár Tassadar is mondhatta volna 🙂
                        (ugye?)

                      10 bejegyzés megtekintése - 481-490 / 2,228