Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
http://www.vnunet.com/vnunet/news/2142265/usb-memory-keys-speed-windows
http://www.techweb.com/wire/software/170703612
http://news.com.com/Putting+Vista+in+the+fast+lane/2100-1016_3-5820758.html
ezek egy kicsit érthetõbben magyarázzák ki a dolgot.
a témával (~a vista csodálatos újdonságai) kapcsolatos magánvéleményem meg az, hogy shut up and hack.Szakatt wrote:Mitõl statikus a bináris, mármint azt mire fordítják?Nem mire, hanem hogyan: statikusan 🙂
A lényeg az, hogy ha egy külsõ lib-bõl használsz (programozóként) egy függvényhívást, akkor azt kétféleképp lehet használni (a lefordított kódban):
-statikusan: ekkor a programban a teljes külsõ függvény be lesz másolva.
-dinamikusan: ekkor a programodban csak egy csonk van a teljes függvény helyett, ami megmondja, hogy ezt egy külsõ lib-ben kell keresni, ami futtatás elején történik meg.
Az elsõ elõnye, hogy a program önmagában is mûködõképes, hátránya, hogy rengeteg helyet foglal a lemezen. A második elõnye, hogy kisebb a program (nézzétek meg a make install után a /usr/local/bin-be kerülõ binárisok méretét, aztán strip binarisfajl -> töredékére csökken a méret), viszont a külsõ libnek telepítve kell lennie és induláskor a memóriába elõ kell állítani a statikus programot, ami picit lassabb. Másik elõny, hogy ha ugyanattól a libtõl sok (>1) program függ, akkor mind ugyanazt a verziót fogja használni frissítés esetén, így egyrészt a verzióváltás okozta hibák könnyebben kibuknak, illetve ha csak az implementáció változik (pl bugfix), akkor minden program mûködõképes marad és az új verziót fogja használni, nem kell mindet újraforgatni/telepíteni.Frissítette, csak mivel nem fut a démon, így nem tudta errõl értesíteni.
sagit wrote:Ezt írja ki a clamav mikor frissíteni szeretném miért ?ERROR: Clamd was NOT notified: Can’t connect to clamd on 127.0.0.1:3310
Valószínûleg nem fut a clam démon (értesíteni akarja a frissítés tényérõl, gondolom), el kellene indítanod. Maga az üzenet nem jelez nagy bajt, ha csak alkalomszerûen kergetsz vírust, akkor nem kell aggódni miatta. De ha folyamatosan kellene futnia és figyelnie a … szóval a figyelnivalóra (levelezõszerver forgalma, samba megosztás, mittomén), akkor utána kellene nézned, hogy miért nem fut/lehet hozzá kapcsolódni.
Viszont a Start.. menüvel kapcsolatban igaza van, két pontot utána rakni nem szerencsés dolog. Ezt akár építõ jellegûnek is vehetjük 🙂
Valamint felveti azt a kérdést, hogy a linuxok alap háttere miért kell hogy a windowséra hasonlítson? Ha egyszer nem windows, miért akar úgy kinézni?mondom én, hogy szar ez a linuksz,
Ezt nem Bbt szokta mondani? Vagy már teisfiambrutus? 😀
vizsla wrote:Mo-n az a bevett szokás, hogy a vevõ van az eladóért.Ebben sajna nagyon igazad van. Viszont, az meg a másik oldala a dolognak, hogy ha a nemkedves eladó felteszi a kérdést, hogy „és ezt a szart majd én egyem meg???” (komolyan, pár éve a (Heves) megyei napilap egyik újságírója ezt a saját fülével hallotta egy boltban 🙂 ) akkor a kedves vevõk nem magyarázzák el, hogy márpedig bizony te, és hogy miért. Addig meg marad ami van :(.
smica wrote:Ezt nagyon nem értem. Mi kell és hová? Mióta lesz valaki középiskolai informatika érettségivel informatikus.
Fõiskolára/egyetemre nem mindegy milyen tudással mész (már hogy miben van tapasztalatod, úgyis a kályhától
indulnak sok szempontból)?ha megnézel egy álláshirdetést, ahová csak felhasználói szintû szg-hez értés kell, ott windowst kérnek „mert mindenki ezt használja”.
egyetemre meg olyan szempontból mindegy, hogy ha nincs belõle felvételi, akkor értelemszerûen mindegy, viszont ha nem n. alkalomra akarsz átmenni a rázósabb vizsgákon, ott már azért jó, ha van valami elõzetes tapasztalat 🙂2005-12-04-14:53 Hozzászólás: Kezdõ Ubuntus kérdések (Azureus felrakása, Vfat írása usernek stb.) #2035860Google mit mond? Esetleg egy live cd-s próba?
ariszlo wrote:[*]Attól függõen, hogy milyen Linux-terjesztést használsz, másold be a krecord.mo-t az /opt/kde/share/locale/hu/LC_MESSAGES-be vagy az /usr/share/locale/hu/LC_MESSAGES-be. [/list]ubuntu alatt ez /usr/share/locale-langpack/hu/LC_MESSAGES lesz. (már ha jól emlékszem és ez tényleg az alap kde része)
Macskajancsi wrote:Ne engem gyõzz meg, felesleges. 😀Ezt akár Tassadar is mondhatta volna 🙂
(ugye?) -
SzerzőBejegyzés