kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 561-570 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ubuntu hogy áll magyarítás terén? #2020342
    kelemengabor
    Felhasználó

      csak az nem szól magyarul, vagy más se? mert ha más rendben van, akkor a progi a ludas, ha más se, akkor a locales körül van a gond, de pl nálam semmi baj nincs a dpkg-reconfigure hatására a várt eredmény születik, szóval nem tudom… (gdm-ben ugye beállítottad a nyelvet?)

      Hozzászólás: Partition resize #2037743
      kelemengabor
      Felhasználó
        DuC2 wrote:
        Kérdés: Az NTFS-el is megbírkózik?

        igen.

        Hozzászólás: Clamav vírusirtó #2033738
        kelemengabor
        Felhasználó
          zolnagy wrote:
          Tudom, hogy a linux alá elenyészõen kevés vírus van, de azt se szeretném, ha levelet küldenék valakinek, akinek M$ op. rendszere van és panaszkodna, hogy vírust kapott tõlem.  :happy:

          Akkor talán ne küldj neki vírusos levelet 🙂
          A wines vírus-levelek linux alatt maximum wine segítségével életképesek, szóval ettõl nem kell tartanod. A vírusszûrõk meg inkább szerverszinten az átmenõforgalom szûrésére praktikusak, desktop gépen max a windows partíciót kell ellenõrizni vele, azt meg lehet manuálisan is. Szóval szerintem ezen a ponton befejezheted az aggódást, értelmetlen.

          Hozzászólás: Telepítési gondok!Segítség! #2037474
          kelemengabor
          Felhasználó
            libertitas wrote:
            [align=left]A terminálos gxine azt írja ki, hogy „Command not found„, így szerintem nem települt fel teljesen a program, ráadásul meg se kérdezte,hogy hova szeretném!Nem találom ráadásul a program indítóikonját. :unsure:[/align]

            Miért kellene, hogy megkérdezze? Van alapértelmezés, (/usr/local/bin alatt keresgélj xine-ra utaló nyomokat) azt felül lehet bírálni. Az indítóikont pedig illene látnod, az 1.0-s uhu még nem használta az uhu-menüt, szóval a gnome multimédia pontja alatt illene ott lennie. Lehet, hogy tényleg nem települt fel, a telepítés közben nem láttál „error” üzeneteket?

            Hozzászólás: bash, könyvtárak végigjárása #2037553
            kelemengabor
            Felhasználó

              mondjuk a lényegi részt lehetne úgy csinálni, hogy beolvasol egy sort a szövegfájlból,  és  dir=ls | grep $sor; cd $dir;
              feltéve, hogy  a sorok egyediek, valamint a könyvtárak is, de ezt feltehetjük.

              Hozzászólás: Kocsma topik #1949050
              kelemengabor
              Felhasználó

                Bbt, ez kamu ha kicsit jobban szemügyre veszed.
                http://urbanlegends.freeblog.hu/archives/2004_Dec_urbanlegends.htm#358078

                Hozzászólás: Miért nem megy a Wine-m? #2018872
                kelemengabor
                Felhasználó

                  5let?

                  -valknut
                  -keresés a fórumon, wine és dc++ szavakra
                  -torrent

                  Hozzászólás: Hogyan kell használni a winexet? #2014684
                  kelemengabor
                  Felhasználó
                    Macskajancsi wrote:
                    Ebben az esetben pedig a probléma valószínûleg nem létezik. Kereskedelmi termékekhez adnak terméktámogatást.

                    De létezik, mivel cvs-bõl le lehet szedni, csak ahhoz nincs támogatás meg csomagolni se szabad, vagy mi, úgymagyaráztaki (talán?) kovi.
                    Viszont, kovi a játékportján anno még foglalkozott ezzel a témával is, csak ez pont eltûnt a fõoldali menü alól. Megoldás persze a régi helyen,
                    http://jatekport.linuxuser.hu/kod_gomb/jatek2b.html
                    alatt fellelhetõ. Nem tudom, hogy ehhez képest a cedega miben más, meg igazából nem is érdekel, az biztos, hogy kezdõként ezt beüzemelni nem sétagalopp, a windows alól játszáshoz képest legalábbis.

                    Hozzászólás: Hogyan kell használni a winexet? #2014681
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Disztribúciótól függõen nagy valószínûséggel megtalálod a csomagkezelõjében, onnan telepítheted.

                      Kereskedelmi termékrõl lévén szó, az a nagy valószínûség hozzávetõleg 0.

                      Hozzászólás: Telepítési gondok!Segítség! #2037467
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Milyen hangkártyád van, amit kezel az 1.0, de nem kezel az 1.2?

                        Régi 🙂
                        A 2.6-os kernelbõl kerültek ki olyan meghajtók, amik elavult eszközökhöz készültek és már a kutya se foglalkozott vele, szóval simán lehetséges. 
                        Viszont médialejátszásra még ettõl jónak kellene lennie,  esetleg egy újabb mplayert próbálhatsz rá forgatni forrásból. Viszont hogy felraksz egy divx-et attól elég csekély valószínûséggel fog mûködni, hacsak nincs hozzá lejátszó is.

                      10 bejegyzés megtekintése - 561-570 / 2,228