Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
az Uhu telpítõje szerintem elég átláthatalan……
átláthatatlan? mi azon az átláthatatlan, hogy a „következõ” gombot kell nyomkodni? Amit láttam, azok közül eddig ennek van a legegyszerûbb telepítõje, mármint ez terheli legkevésbé az újdonsült juzert olyan dolgokkal, amikrõl fogalma sincs. Szerintem.
Kovi, ez egy bonyolult kérdés 🙂
Technikailag egy pár éve tényleg többet vagyok itthon, mint otthon, de papíron otthon lakom, szóval csak azért jelöltem be azt, egyébként meg franc tudja, mi leszek még, lehet átjelentkezem majd 🙂Egyébként szabad tudni, hogy mi ez a problémás program, vagy titok?
cöcöcö…
stingrõl azt ugye tudni illik, hogy azt se szabad elhinni neki, amit kérdez, tehát ennek megfelelõen kezeljük szavait.
sok víz lefolyik még a lefolyón, mire ebbõl a singularityból dobozos termék lesz.elavultság: igen, elavult… no és? Tanenbaum már ’91-ben megmondta, aztán mégis… nem ez a legfontosabb, hanem a Linus által kiötlött fejlesztési módszer, az tette azzá a Linuxot, ami. A kódsorokat meg le lehet cserélni, a módszer+a gpl licenc az igazán fontos, az biztosítja, hogy a nyílt forrású programok jobb minõségûek _lehetnek_ a zártnál.
a fejlõdõképességrõl meg annyit, hogy tessék nekilátni szorgalmasan, megtanulni programolni és alkotni valami zseniálisat 🙂
vagy legalábbis ami tõled telik, és ne a pcforumon terjengõ hülyeségek alapján leírni a Linuxot.
Mondanivalóm lényegét összegezve: shut up and hack.http://en.wikipedia.org/wiki/MAC_address#Changing_MAC_addresses
és
http://www.google.co.hu/search?q=mac+address+sis+ifconfig&btnG=Keres%C3%A9s&hs=rUC&hl=hu&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ahu-HU%3Aofficial
szóval van róla infó, csak még azt kellene kisakkozni, hogy ebbõl uhu alatt hogy lesz mese, mert ilyennel nekem se volt még dolgom. Próbálok kiötleni valamit, pici türelmet.1, úgy, hogy pl indítasz egy ssh szervert, mert kell neked (vagy akármit, ami kifelé figyel). Jön a szkriptkiddie, elkezdi brute force próbálgatni a user:pass párokat. Mikor van nagyobb esélye: ha csak a root juzer lehetséges jelszavait kell végigpróbálgatnia, vagy ha a lehetséges felhasználónevek lehetséges jelszavait?
BaziJoe wrote:Sziasztok nagyon érdekelne hogy honnan lehet a progit beszerezni és hogy hogyan tudnám telepíteni? De nagyon kezdõvagyok a linuxban mert most akarok átálni, de ahoz az kell,hogy menjenek a játékok alatta.Ezért ha valaki adna bármilyen nemü bõvebb felvilágosítást a dologról azt megköszönném!!!Ha az átállásnál nálad az az elsõ szempont, hogy menjenek a játékok, akkor inkább ne állj át. Majd ha ez nem lesz fontos, akkor vedd elõ az ötletet megint.
ha jól tudom, a short az 1 bájtos egészet jelent, vagyis, felvehet mondjuk -128 és +127 közti értéket (iirc, régen volt, de példának jó). Te összeadsz két ilyet, és az eredményt is ugyanilyen típusba akarod rakni. Ha pl 2+3 az érték, akkor nincs is baj, ennek eredménye befér a short típusba. Node, mi van, ha a=100, b=100? Két normális short típusú érték, de ha összeadod, azt már nem lehet 1 bájton ábrázolni. Erre odafigyel a java, ezért jelez hibát.
ip cím ügyben uhu vezérlõpulton kellene szétnézni, hálózati kártyák alatt lehet statikus ip-t belõni (gondolom az kell).
ftp://ftp.uhulinux.hu/doc/
itt az fkk jelût ajánlom figyelmedbe, elég szájbarágósan vannak leírva a dolgok. (valszeg a samba problémádra is megtalálod a választ) -
SzerzőBejegyzés