kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 571-580 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Melyik a legjobb Linux? A „válasz” :P #2018772
    kelemengabor
    Felhasználó

      az Uhu telpítõje szerintem elég átláthatalan……

      átláthatatlan? mi azon az átláthatatlan, hogy a „következõ” gombot kell nyomkodni? Amit láttam, azok közül eddig ennek van a legegyszerûbb telepítõje, mármint ez terheli legkevésbé az újdonsült juzert olyan dolgokkal, amikrõl fogalma sincs. Szerintem.

      kelemengabor
      Felhasználó

        Kovi, ez egy bonyolult kérdés 🙂
        Technikailag egy pár éve tényleg többet vagyok itthon, mint otthon, de papíron otthon lakom, szóval csak azért jelöltem be azt,  egyébként meg franc tudja, mi leszek még, lehet átjelentkezem majd 🙂

        Hozzászólás: Telepítési gondok!Segítség! #2037464
        kelemengabor
        Felhasználó

          Egyébként szabad tudni, hogy mi ez a problémás program, vagy titok?

          Hozzászólás: Kocsma topik #1949047
          kelemengabor
          Felhasználó

            cöcöcö…
            stingrõl azt ugye tudni illik, hogy azt se szabad elhinni neki, amit kérdez, tehát ennek megfelelõen kezeljük szavait.
            sok víz lefolyik még a lefolyón, mire ebbõl a singularityból dobozos termék lesz.

            elavultság: igen, elavult… no és? Tanenbaum már ’91-ben megmondta, aztán mégis… nem ez a legfontosabb, hanem  a Linus által kiötlött fejlesztési módszer, az tette azzá a Linuxot, ami. A kódsorokat meg le lehet cserélni, a módszer+a gpl licenc az igazán fontos, az biztosítja, hogy a nyílt forrású programok jobb minõségûek _lehetnek_ a zártnál.
            a fejlõdõképességrõl meg annyit, hogy tessék nekilátni szorgalmasan, megtanulni programolni és alkotni valami zseniálisat 🙂
            vagy legalábbis ami tõled telik, és ne a pcforumon terjengõ hülyeségek alapján leírni a Linuxot.
            Mondanivalóm lényegét összegezve: shut up and hack.

            Hozzászólás: Adsl internet beállítás UHU alá #2037114
            kelemengabor
            Felhasználó

              http://en.wikipedia.org/wiki/MAC_address#Changing_MAC_addresses
              és
              http://www.google.co.hu/search?q=mac+address+sis+ifconfig&btnG=Keres%C3%A9s&hs=rUC&hl=hu&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ahu-HU%3Aofficial
              szóval van róla infó, csak még azt kellene kisakkozni, hogy ebbõl uhu alatt hogy lesz mese, mert ilyennel nekem se volt még dolgom. Próbálok kiötleni valamit, pici türelmet.

              Hozzászólás: Ubuntu Kalauz #2025488
              kelemengabor
              Felhasználó

                1, úgy, hogy pl indítasz egy ssh szervert, mert kell neked (vagy akármit, ami kifelé figyel). Jön a szkriptkiddie, elkezdi brute force próbálgatni a user:pass párokat. Mikor van nagyobb esélye: ha csak a root juzer lehetséges jelszavait kell végigpróbálgatnia, vagy ha a lehetséges felhasználónevek lehetséges jelszavait?

                Hozzászólás: Hogyan kell használni a winexet? #2014673
                kelemengabor
                Felhasználó
                  BaziJoe wrote:
                  Sziasztok nagyon érdekelne hogy honnan lehet a progit beszerezni és hogy hogyan tudnám telepíteni? De nagyon kezdõvagyok a linuxban mert most akarok átálni, de ahoz az kell,hogy menjenek a játékok alatta.Ezért ha valaki adna bármilyen nemü bõvebb felvilágosítást a dologról azt megköszönném!!!

                  Ha az átállásnál nálad az az elsõ szempont, hogy menjenek a játékok, akkor inkább ne állj át. Majd ha ez nem lesz fontos, akkor vedd elõ az ötletet megint.

                  Hozzászólás: java short tipus #2037167
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    ha jól tudom, a short az 1 bájtos egészet jelent, vagyis, felvehet mondjuk -128 és +127 közti értéket (iirc, régen volt, de példának jó). Te összeadsz két ilyet, és az eredményt is ugyanilyen típusba akarod rakni. Ha pl 2+3 az érték, akkor nincs is baj, ennek eredménye befér a short típusba. Node, mi van, ha a=100, b=100? Két normális short típusú érték, de ha összeadod, azt már nem lehet 1 bájton ábrázolni. Erre odafigyel a java, ezért jelez hibát.

                    Hozzászólás: IP cím bejelenkezés nélkül #2036472
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      ip cím ügyben uhu vezérlõpulton kellene szétnézni, hálózati kártyák alatt lehet statikus ip-t belõni (gondolom az kell).

                      Hozzászólás: Ajánlott könyvek #2035610
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        ftp://ftp.uhulinux.hu/doc/
                        itt az fkk jelût ajánlom figyelmedbe, elég szájbarágósan vannak leírva a dolgok. (valszeg a samba problémádra is megtalálod a választ)

                      10 bejegyzés megtekintése - 571-580 / 2,228