Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
zmarton wrote:akkor egy illetõ arra gondolhat hogy amikor találkozó van akkor nincs adminisztrátor aki felügyelje a szervert.
ugyanmár, mibõl gondolod, hogy egyébként az adminoknak más dolguk sincs, mint betörõket kergetni meg logokat olvasgatni?
ELaci: szerintem itt senki se borul térdre maga elõtt, legalábbis a zilletékeselvtársak közül biztos nem.darakan wrote:Nekem 768 mb memória és egy 2500+ athlon-xp hajta a gépemet, de nekem is eléggé lassúnak tünik. Például fizikai memórát nagyon lefogja, olyan 700 mega körül mozog.. nem sok ez? Meg csepet olyan érzésem van, mintha kinyalná a seggem, már bocsánat a kifejezésért. Nem lehetne valahogy begyorsítani vagy valami? :unsure:
Off: Gondolom 256 mega rammal és egy 1.6-os duronon, hogy mehet…Egy free parancs kimenetet illessz be, akkor meglátod, hogy abból a 700 megából sacc/kb a fele cache, ami „nem számít”. Amúgy meg miért baj, ha használja a memóriát, azért van ott, nem? 🙂
klala wrote:davidd2301 wrote:A Skype (asszem nem biztos) van egy beépített fordító progi amivel lehet magyarosítani, de szerintem nem olyan bonyolult progi hogy magyarosítani kéne…Az új tulajjal hátha szót lehet érteni.
Az a magyar anyanyelvû, linuxon skype/ebayt használó juzerek számától függ, imho. Vector hozzászólása alapján ez elég csekély lehet, szóval errõl ennyit.
Nekem mûködik a fenti link. Egyébként a linuxforum ftp-rõl vagy akár az origo szoftverbázisból is elérhetõ.
zolnagy wrote:Ezzel kapcsolatban felvetõdött bennem egy kérdés. Bizonsági szempontból mennyire aggályos az, ha a yast-ban internetkapcsolat alatt bepötyögöm a root jelszót (bõvitett telepítési források), valamint ugyanez, ha a Suse Watcher valami frissítést talál?semennyire
kivéve, ha egy linuxra írt keyloggert* is futtatsz, de akkor már úgyis mindegy 😛*: ilyet viszont itt még szerintem egyikünk se látott, szóval nyugi van.
./configurenak illene lennie egy olyan kapcsolójának, hogy f77=/usr/bin/g77 vagy ilyesmi, –help kapcsoló ki kellene írja, ha ezzel futtatod, akkor elvileg a g77-et kell majd használnia.
Hát, a kenjük be sárral az eléggé találó ide 🙂
doksi: http://www.gnome.org/~malcolm/i18n/
ugyan nem általános, de a lényeg talán benne van, ha átrágod magad rajta, nagyjából képet kaphatsz arról, hogyan lehet egy alkalmazást többnyelvûséget támogatóvá tenni, illetve azt kihasználni.a hu locale: szerintem nem, hiszen így is mûködik 🙂
1, igen
2, nem kell, az apt-rpm az rpm front-endje, az rpm felett mûködik.Aha, akkor kérdés,hogy ez a progi honnan is érhetõ el? Mert szabvány esetben fordítás elõtt tudatni kell a progival, hogy neki mostantól van egy új fordítása, és akkor veszi használatba. ezt általában a configure.in all_linguas változójához adott hu bejegyzéssel és az autoconf (ha van a progihoz mellékelve autogen.sh, akkor annak) újrafuttatásával lehet elérni, ezt megtetted? Illetve mivel próbálkoztál, hol volt az amibe belejavítottál?
-
SzerzőBejegyzés