kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: IRAN HACKERS SABOTAGE #2038891
    kelemengabor
    Felhasználó
      zmarton wrote:
      akkor egy illetõ arra gondolhat hogy amikor találkozó van akkor nincs adminisztrátor aki felügyelje a szervert.

      ugyanmár, mibõl gondolod, hogy egyébként az adminoknak más dolguk sincs, mint betörõket kergetni meg logokat olvasgatni?
      ELaci: szerintem itt senki se borul térdre maga elõtt, legalábbis a zilletékeselvtársak közül biztos nem.

      Hozzászólás: Lassú suse! #2038394
      kelemengabor
      Felhasználó
        darakan wrote:
        Nekem 768 mb memória és egy 2500+ athlon-xp  hajta a gépemet, de nekem is eléggé lassúnak tünik. Például fizikai memórát nagyon lefogja, olyan 700 mega körül mozog.. nem sok ez? Meg csepet olyan érzésem van, mintha kinyalná a seggem, már bocsánat a kifejezésért. Nem lehetne valahogy begyorsítani vagy valami?  :unsure:
        Off: Gondolom 256 mega rammal és egy 1.6-os duronon, hogy mehet…

        Egy free parancs kimenetet illessz be, akkor meglátod, hogy abból a 700 megából sacc/kb a fele cache, ami „nem számít”. Amúgy meg miért baj, ha használja a memóriát, azért van ott, nem? 🙂

        Hozzászólás: Skype Magyarul ? Létezik? #2038754
        kelemengabor
        Felhasználó
          klala wrote:
          davidd2301 wrote:
          A Skype (asszem nem biztos) van egy beépített fordító progi amivel lehet magyarosítani, de szerintem nem olyan bonyolult progi hogy magyarosítani kéne…
          Hozzászólás: Skype Magyarul ? Létezik? #2038752
          kelemengabor
          Felhasználó

            Az új tulajjal hátha szót lehet érteni.

            Az a magyar anyanyelvû, linuxon skype/ebayt használó juzerek számától függ, imho. Vector hozzászólása alapján ez elég csekély lehet, szóval errõl ennyit.

            Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024895
            kelemengabor
            Felhasználó

              Nekem mûködik a fenti link. Egyébként a linuxforum ftp-rõl vagy akár az origo szoftverbázisból is elérhetõ.

              Hozzászólás: Vírus linux alatt? #2029349
              kelemengabor
              Felhasználó
                zolnagy wrote:
                Ezzel kapcsolatban felvetõdött bennem egy kérdés. Bizonsági szempontból mennyire aggályos az, ha a yast-ban internetkapcsolat alatt bepötyögöm a root jelszót (bõvitett telepítési források), valamint ugyanez, ha a Suse Watcher valami frissítést talál?

                semennyire
                kivéve, ha egy linuxra írt keyloggert* is futtatsz, de akkor már úgyis mindegy 😛

                *: ilyet viszont itt még szerintem egyikünk se látott, szóval nyugi van.

                Hozzászólás: nincs f77 – nem tudom a moldent telepíteni #2038342
                kelemengabor
                Felhasználó

                  ./configurenak illene lennie egy olyan kapcsolójának, hogy f77=/usr/bin/g77 vagy ilyesmi, –help kapcsoló ki kellene írja, ha ezzel futtatod, akkor elvileg a g77-et kell majd használnia.

                  Hozzászólás: Ubuntu hogy áll magyarítás terén? #2020346
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Hát, a kenjük be sárral az eléggé találó ide 🙂
                    doksi: http://www.gnome.org/~malcolm/i18n/
                    ugyan nem általános, de a lényeg talán benne van, ha átrágod magad rajta, nagyjából képet kaphatsz arról, hogyan lehet egy alkalmazást többnyelvûséget támogatóvá tenni, illetve azt kihasználni.

                    a hu locale: szerintem nem, hiszen így is mûködik 🙂

                    Hozzászólás: Komolyabb csomagkezelõ + yum #2038248
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      1, igen
                      2, nem kell, az apt-rpm az rpm front-endje, az rpm felett mûködik.

                      Hozzászólás: Ubuntu hogy áll magyarítás terén? #2020344
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Aha, akkor kérdés,hogy ez a progi honnan is érhetõ el? Mert szabvány esetben fordítás elõtt tudatni kell a progival, hogy neki mostantól van egy új fordítása, és akkor veszi használatba. ezt általában a configure.in all_linguas változójához adott hu bejegyzéssel és az autoconf (ha van a progihoz mellékelve autogen.sh, akkor annak) újrafuttatásával lehet elérni, ezt megtetted? Illetve mivel próbálkoztál, hol volt az amibe belejavítottál?

                      10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 2,228