Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
az ablakkezelõd menüjében van egy dokumentációk pont, azon belül egy uhu-dokumentációk, na azt tanácsos kicsit olvasgatni. Egyéb (nem uhu-specifikus) témákban meg szabilinux.hu, wiki.hup.hu oldalakon érdemes kutakodni.
nézd meg az uhu vezérlõpulton a hálózati kártyák alatt a beállításokat, a dhcp-t kapcsold ki, aztán ha még mindig nem jó, akkor a pomm által írt parancsok kimenetét illeszd be.
doshoz van dosemu, csomagkezelõben keress rá, de talán alapból is fenn van, terminálban xdosemu parancsra indul. win emulátor alapból van, csak nem tökéletes (enyhén szólva), wine a neve és számos topik foglalkozik a nyûgjeivel.
p3l3nk4 wrote:van 32 bites konzol.Mit meg nem tud az ember, nahát. Magadtól találtad ki, hogy a konzol az 32 bites, vagy súgták?
sagit wrote:és nem lenne vmi jó kis víruskeresõ ami nem konzolos
nem vok egy konzolos típus :blush:ahányszor tényleg szükség van rá, szerintem kibírod 🙂
másrészt, egyszer már mintha láttam volna grafikus frontendet a clamavhoz, de nem jut eszembe a neve, szóval ha nagyon félsz, akkor túrd fel a guglit.nem, hanem ahol az iso van (ha még megvan), mert ez az iso-t frissíti. Ez akkor hasznos, ha szükséged van a frissebb isora, pl más gép(ek)re is fel akarod rakni, akkor gyorsabban juthatsz hozzá. Telepített rendszert hagyományos úton kell frissíteni, synaptic segítségével.
ifconfig pedig van, valamint „su -” parancs és dokumentáció is, amiben kifejtik hogy miért így és nem a megszokott módon érhetõ el a root környezet.Ne csak a Mail könyvtárat másold, hanem a blabla.default alól mindent (de ne a blabla.defaultot, azt hagyd hogy másik néven hozza létre, pl elindítod és kilépsz, majd az új blabla-ba másolj).
esetleg ha ezek a lehetõségek ijesztõek, akkor
http://regexxer.sf.net
guis, perles-regexpes, egyszerû 🙂OFF: döbbenet, hogy hol tart manapság az informatikaoktatás :ph34r:
(elnézést)Akret wrote:Sajnos nem találok az általad említett oldalakon Uhu csomagot.Ne viccelj már, uhu.linux.hu-n ez van most legfelül. Megeteted saga könyvtárát a synaptickal és már megy is (további részleteket a banális gnome probléma topikban keress, az általános uhuban).
-
SzerzőBejegyzés