kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 581-590 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • kelemengabor
    Felhasználó

      az ablakkezelõd menüjében van egy dokumentációk pont, azon belül egy uhu-dokumentációk, na azt tanácsos kicsit olvasgatni. Egyéb (nem uhu-specifikus) témákban meg szabilinux.hu, wiki.hup.hu oldalakon érdemes kutakodni.

      Hozzászólás: Adsl internet beállítás UHU alá #2037108
      kelemengabor
      Felhasználó

        nézd meg az uhu vezérlõpulton a hálózati kártyák alatt a beállításokat, a dhcp-t kapcsold ki, aztán ha még mindig nem jó, akkor a pomm által írt parancsok kimenetét illeszd be.

        Hozzászólás: Emulátorok #2037086
        kelemengabor
        Felhasználó

          doshoz van dosemu, csomagkezelõben keress rá, de talán alapból is fenn van, terminálban xdosemu parancsra indul. win emulátor alapból van, csak nem tökéletes (enyhén szólva), wine a neve és számos topik foglalkozik a nyûgjeivel.

          Hozzászólás: egy két egyszerü kérdés #2037020
          kelemengabor
          Felhasználó
            p3l3nk4 wrote:
            van 32 bites konzol.

            Mit meg nem tud az ember, nahát. Magadtól találtad ki, hogy a konzol az 32 bites, vagy súgták?

            Hozzászólás: 10.0 és a biztonság(Tûzfal, clamav) #2035457
            kelemengabor
            Felhasználó
              sagit wrote:
              és nem lenne vmi jó kis víruskeresõ ami nem konzolos
              nem vok egy konzolos típus      :blush:

              ahányszor tényleg szükség van rá, szerintem kibírod 🙂
              másrészt, egyszer már mintha láttam volna grafikus frontendet a clamavhoz, de nem jut eszembe a neve, szóval ha nagyon félsz, akkor túrd fel a guglit.

              kelemengabor
              Felhasználó

                nem, hanem ahol az iso van (ha még megvan), mert ez az iso-t frissíti. Ez akkor hasznos, ha szükséged van a frissebb isora, pl más gép(ek)re is fel akarod rakni, akkor gyorsabban juthatsz hozzá. Telepített rendszert hagyományos úton kell frissíteni, synaptic segítségével.
                ifconfig pedig van, valamint „su -” parancs és dokumentáció is, amiben kifejtik hogy miért így és nem a megszokott módon érhetõ el a root környezet.

                Hozzászólás: Thunderbird #1973750
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Ne csak a Mail könyvtárat másold, hanem a blabla.default alól mindent (de ne a blabla.defaultot, azt hagyd hogy másik néven hozza létre, pl elindítod és kilépsz, majd az új blabla-ba másolj).

                  Hozzászólás: HTML, ékezetes karakterek #2037120
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    esetleg ha ezek a lehetõségek ijesztõek, akkor
                    http://regexxer.sf.net
                    guis, perles-regexpes, egyszerû 🙂

                    Hozzászólás: egy két egyszerü kérdés #2037013
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      OFF: döbbenet, hogy hol tart manapság az informatikaoktatás  :ph34r:
                      (elnézést)

                      Hozzászólás: Update OpenOffice 2.0-ra 1.3-ról? #2037126
                      kelemengabor
                      Felhasználó
                        Akret wrote:
                        Sajnos nem találok az általad említett oldalakon Uhu csomagot.

                        Ne viccelj már, uhu.linux.hu-n ez van most legfelül. Megeteted saga könyvtárát a synaptickal és már megy is (további részleteket a banális gnome probléma topikban keress, az általános uhuban).

                      10 bejegyzés megtekintése - 581-590 / 2,228