kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 591-600 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ubuntu Kalauz #2025486
    kelemengabor
    Felhasználó

      1, remek, akkor már csak a root jelszót kell kitalálni, azt nem, hogy milyen felhasználónévhez tartozik 😛
      2, parajelenség  :ph34r:
      ha a rendszer->beállítások alatt a képenyõ felbontása eszközzel átállítod, akkor megjavul?

      Hozzászólás: Banális Gnome problémám van. #2037142
      kelemengabor
      Felhasználó

        1, Ez elég körülményes, a dokumentációk->uhu dokumentációk alatt le van írva az uhu-menu mûködése, egyszerû szövegfájlokat kell gyártani, ezek felépítése, elhelyezése, mind részletezve van, nem túl bonyolult, de nem is kattintgatós :(. Másrészt, valahol kellene legyen ikon az új OO-ra, ha uhu csomagból raktad fel.
        2, bepakolod az áthozott (felteszem a kérdéses gépen nincs net) csomagokat egy könyvtárba, ebben kiadod az uhu-scanpkgs parancsot, jó esetben ez létrehoz egy Packages fájlt (meg ennek tömörített váltzatát, de ez mindegy), ekkor a beállítások->tárolók menü alatt hozzáadsz egy új tárolót. típus: bináris, uri: file:/ahol/van/ ,pl file:/home/te/csomagok/ disztribúció: ./ . Frissíted a listát és elvileg már látja is. ubk-s vagy uhu.linux.hu-s tárolókkal is ugyanezt kell, csak ott az uri az lesz, amit az adott oldalak megadnak.

        Hozzászólás: Nem indul az mplayer gui-ja #2037129
        kelemengabor
        Felhasználó

          skin van fent?

          Hozzászólás: ktechlab fordítás #2037104
          kelemengabor
          Felhasználó

            hümm, libstdc++-6-dev és a többi -dev csomik?

            Hozzászólás: Update OpenOffice 2.0-ra 1.3-ról? #2037124
            kelemengabor
            Felhasználó

              ööö… a válasz az aláírásomban 😛
              van belõle uhu csomag, ubk-n, vagy uhu.linux.hu-n (utóbbi talán), használd azt.

              Hozzászólás: ktechlab fordítás #2037102
              kelemengabor
              Felhasználó

                cpp-4.0 is fenn van?

                Hozzászólás: Miért??? UHU lassú! #2036562
                kelemengabor
                Felhasználó

                  a hdparm amit írtam az egy parancs, a /dev/hda meg a paramétere 🙂
                  xv kimenetet parancssorban: -vo xv, képdobás: –enable-framedrop (ha nem tévedek  :unsure:) egyébként meg jobbklikk-menü->beállítások -> video

                  Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 problem #2035833
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    V.ki: fogalmam sincs, mi lehet a baj, próbálj ki egy másik disztrót.

                    Hozzászólás: Kde mi lesz veled?? #2037043
                    kelemengabor
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: egy két egyszerü kérdés #2037002
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        pedig a ctrl+alt+backspace az bezárja vagynem?

                        vagynem.
                        ugyanis újraindítja.

                        Ugye most nem szivatni akarsz?

                        nem, nem szivat, viszont nézd meg mi van a neve alatt: off-király.  :wink1:
                        (btw, valakinek nincs kedve átrakni suseba?)

                      10 bejegyzés megtekintése - 591-600 / 2,228