Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Bunya wrote:A lépcsõházban:
Megkérném azt a IV. emeleti lakost, aki ellopta az ajtó elöl a virágomat, hogy rendszeresen locsolja.
Köszönöm.Még mindig barátságosabb, mint ez 😀
verebz wrote:KPackage – Megnyitás – Kiválszt. – Telepít – Root jelszó és ez:
Cannot access archive: No such file directory
Errors were encountered while processing:
cannot access archive: No such file or directory
Errors were encountered while processing:
//home/apa/Letöltések/openoffice.org_2.0.0-2.1_i386.uhu
RESULT=1Mit csinálok „nem túl jól”?
hümm, hát kpackagehoz nem értek, esetleg próbáld synaptic-kal, add meg a tárolót ahonnan ezt a csomagot beszerezted (ott le van írva, hogy mit hova és hogyan kell írni), frissítsd a csomaglistát, a már letöltött uhu fájlokat pedig rakd át a /var/cache/apt/packages könyvtárba, (akkor nem fogja õket még egyszer letölteni). Ezután jelöld ki a csomagokat telepítésre és elméletileg gond nélkül fog mûködni.
Csomby wrote:Nem dolgozik semmit ase a proc,se a Winch. Ok ha kikapcsolom a KDE hangjait,de pl megyaz xmms,és elindítok egy progit.erre az kiírja,h.addig nem hajlandó elindulni,amíg a kezdõhangját be nem töltheti,szal szabadítsam fel a hangkártyát.ez azért vicces dolog.ez tényleg vicces :ph34r:
nem lehet, hogy nem csak a hangszolgáltatást, hanem a hangeseményeket is ki kellene kapcsolni? Ha jól emlékszem, ez a kettõ külön állítható, bár lehet hogy nem (amennyit én kde-t használok… 😛 ). Esetleg próbálj más médialejátszót, ami kevésbé elavult (beep media player, rhytmbox, mittomén) vagy más grafikus környezetet. Nagyon esetleg próbáld visszakapcsolni kde hangrendszert és arts-ra állítani az xmms kimenetét.verebz wrote:Sziasztok!Az alkalmazások menübe akkor kerül be egy program, ha a csomagja szállított egy .desktop fájlt, ami a parancsikon maga. Tisztességes csomagokban van ilyen, esetleg lehet ki kell lépni és vissza, (vagy kilõni a gnome-panelt) hogy újraolvassa a bejegyzéseket. Ha nincs, akkor a synaptic ki tudja írni a telepített fájlok listáját, ott olyat keress ami bin végû könyvtárban van, ha ezt kiadod terminálban, akkor elvileg elindul a program és már gyárthatsz is belõle parancsikont..
https://launchpad.net/distros/ubuntu/breezy/+bug/1
Vajon mi lehet az 1. számú bug az ubuntuban?kandalf, tegyél fel egy mc-t és megtudod.
Azért van a tárolt változat link 🙂
kelemengabor wrote:Valami gáz van a fõoldalon a google keresõdobozzal. Egy példával illusztrálnám:
http://www.google.co.hu/custom?domains=www.linuxforum.hu&q=uhu+dialer&sitesearch=www.linuxforum.hu&sa=Keres%E9s&client=pub-0854411265090756&forid=1&ie=ISO-8859-2&oe=ISO-8859-2&cof=GALT%3A%230066CC%3BGL%3A1%3BDIV%3A%23999999%3BVLC%3A336633%3BAH%3Acenter%3BBGC%3AFFFFFF%3BLBGC%3AFF9900%3BALC%3A0066CC%3BLC%3A0066CC%3BT%3A000000%3BGFNT%3A666666%3BGIMP%3A666666%3BFORID%3A1%3B&hl=hu
ez a doboz használatával jött ki
http://www.google.co.hu/search?q=uhu+dialer+site%3Alinuxforum.hu&sourceid=mozilla-search&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:hu-HU:official
ez meg a firefoxom jobb felsõ sarkának használatával.up
nagyon nehéz lenne megcsinálni
Nem feltétlenül, ha csak belinkelsz négy-öt alapmûvet, pl az uhu kézikönyvet meg szabilinuxról pár jól megválasztott kezdõknek szóló leírást, az nem olyan nagy munka.
csak van némi ismerete a PC-rõl,
pl hogy linuxra is kell telepíteni az alaplap/hangkártya/stb driverét, meg divxet, meg duplaklikkel lehet mindent, akár forrásból is telepíteni, meg az iso az egy tömörített állománytípus, meg a gépet rendszergazdaként használni tök normális dolog… folytassam? Erre mondtam, hogy nem húzhatunk egy olyan vonalat, ami alatt mindenki majdnem mindent tud, legalább a meglévõ alap doksikat meg kell említeni, hogy ha valakinek valami nem teljesen tiszta, megtalálhassa azt is. Nem ez az elsõdleges, nem kell nekünk újraírni, de legalább érintõlegesen egy „mielõtt belevágsz” szakaszt praktikus dolog lenne összerakni.
-
SzerzőBejegyzés