kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Invitel-ADSL Linux alól? #2005667
    kelemengabor
    Felhasználó
      Hozzászólás: Miért??? UHU lassú! #2036554
      kelemengabor
      Felhasználó

        Azt azért ne felejtsd el, hogy a w98-at ~7 éve adták ki, akkoriban ez egy igen jó gépnek számított. Az uhu 1.2-t február elején, manapság ez már nem olyan bika gép, lassan kukaérett lesz :(. Azért persze van még remény, hogy használható lesz, de azt a teljesítményt várni, amit egy w98 tud, enyhén szólva túlzás. Amit tehetsz:
        -mplayer: elvileg ezen a vason még mûködnie kéne, ha xv kimenetet használsz és képkockadobást engeded, illetve az alsa hangkimenetet.
        -lefagyás, lassulás: a memóriahasználatod hogyan alakul? swap van? a merevlemezen megy a dma mód (hdparm /dev/hda)? Elméletileg fél giga ram az elég kell legyen, a lassulást fõleg a lemez tudja okozni (tekeri a lemezt, te meg csak vársz), illetve ha valahogy mégis kifogysz a memóriából, az igen kellemetlen következményekkel tud járni.
        Esetleg próbálj meg 1.1-es uhut felrakni, ha nagyon nem megy, vagy egy gyorsabb disztribet.

        A cpuburn és a 3dmark parancsok? Beírom a konzolba és enter?

        ezek wines programok lesznek szerintem

        kelemengabor
        Felhasználó
          kl223 wrote:
          Jó, de most akkor jöhet a kérdés, hogy hol a határ? Mi az, amit illene tudni, és mi az, amit azért már beleírhatunk?

          Ez jó kérdés, pl. az uhu kézikönyve ott kezdi, hogy csomagoljuk ki a számítógépet. A kérdés az, hogy feltehetjük-e, hogy van valami halvány fogalma a delikvensnek az egészrõl, vagy feri bá (ld. vicc topik) szintjén van és ennek megfelelõen kezeljük? A tapasztalat azt mutatja, hogy még ha az elsõ eset is áll fenn, sokszor alapvetõ hiányosságok is elõbukkannak, amik aztán jóféle galibákhoz vezetnek. Vagyis szerintem nem tudunk húzni egy vonalat, ami alatt majdnem mindenki tud mindent, meg ugye aki 10+ évvel ezelõtt fejezte be az iskolát, azt valószínûleg semmiféle informatikával nem traktálták anno, aztán lehet hogy mégis ide téved. Szóval szükség van egy kapcsoljuk be a gépet kezdetû összefoglalóra is, bár nem elsõdleges prioritással – ez akár az uhu doksira is lehet egy link, kezdetnek az bõven elég. Esetleg összeszedni négy-öt nagyon alap leírást mellé.

          Hozzászólás: Kocsma topik #1949025
          kelemengabor
          Felhasználó

            A végén még feltalálják az ssh -X dyndns.orgoscímem cuccot, vagy az rdesktopot, vagy a vnc-t, csak korlátozva arra, ami nekik tetszik…

            Speciel az rdesktop az a távoli asztal kapcsolat nevû bigyó klónja  :poketoungeb:

            Hozzászólás: letöltési hiba ? #2036453
            kelemengabor
            Felhasználó

              A hiba a te készülékedben lesz, kezdetnek indíts egy memtestet, aztán meglátjuk. (proci ugye nincs húzva?)

              Hozzászólás: „Mi az a Linux?” #2033951
              kelemengabor
              Felhasználó

                opsz, ezt csak most veszem észre… szóval ilyen esetekben az autogen.sh szkriptet kell futtatni a configure-make-make install elõtt, az legyártja az új configure szkriptet meg a makefile-okat hogy keresse a magyar fordítást is.

                Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972845
                kelemengabor
                Felhasználó

                  http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&topic=15695.0
                  uhu témából (Felbontas beallitasa) leválasztva, áthelyezve debian alá.

                  Hozzászólás: OpenOffice.org2 magyarul – hogyan? #2035380
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Nyugodtan le lehet szedni, semmi baj nem lesz belõle. Annyi a funkciója, hogy egyetlen csomag telepítésével fel tudj húzni egy komplett, mûködõ desktopot. Ez azt jelenti, hogy x db. csomagtól függ, ez a halmaz az egyes kiadások között változhat, ezek követésére jó ha fenn van, hogy ha új kiadásra frissítesz, azt a desktopot kapd, amit a fejlesztõk összeraktak, ne csak egy részhalmazát. Ebbõl meg az következik, hogy félévente egyszer jó felrakni a csomagot: disztrófrissítésnél/telepítésnél – máskor tökmindegy, hogy ott van-e vagy nincs.

                    Hozzászólás: Ubuntu 5.10 – mp3 és film #2035321
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Esetleg csomagból próbáld felrakni, multiverseben van mplayer és elég jó, csak a win32 kodekeket kell alátolni és megy is szépen.

                      Hozzászólás: Ajánlott könyvek #2035606
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Ha nem, akkor mibõl lehetjól kitanulni az üzemeltetést?

                        Bár a fenti könyveket nem ismerem, erre elég egyszerû a válasz: a saját bõrödön kísérletezéssel, rtfm-ezéssel, fórum/levlistaolvasgatással. Akárhány könyvet megvehetsz, akárhány csillió forintos tanfolyamra befizethetsz, a leghatékonyabban úgy tanulhatod meg a „tetszõleges probléma” megoldását, ha nekiülsz  és megpróbálod magad megoldani.

                      10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 2,228