Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Kata wrote:kelemengabor wrote:Ez a Zsoltino-féle írás tetszik, mondjuk azt, hogy „teljesen magyarul beszél” én nem írnám le, de ez az én bajom 🙂
🙂 Azért az a mondat úgy szólt teljességében, hogy „…, akár a Windows.”
Namost ott is lenne jócskán fordítanivaló .po (ha lenne ott egyáltalán elérhetõ .po …)Nemnem. A windows az az, amit a Microsoft árul. Az 100%-osan magyarított, beleértve a súgót is. Az egyéb gyártók termékei és a freeware kacatok más tészta, nem az alapból települõ rendszer részei, nem számít, hogy milyenek. Az meg, hogy egy Linux alapból picit több progit rak fel, hát legyen az õ baja, ettõl még ezt a mennyiséget kéne tisztességesen megcsinálni, amitõl (~”mint a windows”) még évekre vagyunk :(.
Esetleg annyit írnék alá, hogy „csak majdnem, de azért használható”.Kata wrote:borbelyimi wrote:Valami olyasmire gondoltam, ami teljesen kezdõknek szól. Mondjuk ha átmegyek a haverhoz és megemlítem neki a Linux szót, akkor a kezébe tudjak nyomni egy doksit, amiben benne van mondjuk 2-3 oldalban, hogy miért lenne neki jó a Linux használata.Hm, az a 2-3 oldal elég nehéz lesz 🙂
Ilyesmi témájú a Zsoltino által írt „Mijazalinux?” címû alkotás – kellemes, közvetlen hangnem, semmi tudálékosság. Itten van, ni.Ez a Zsoltino-féle írás tetszik, mondjuk azt, hogy „teljesen magyarul beszél” én nem írnám le, de ez az én bajom 🙂
johnni21 wrote:Melyik biztonsági megoldást érdemes jobban megismerni? (LIDS, grsecurity, RSBAC, Selinux)Természetesen mindet, hogy különbözõ helyzetekben különbözõ megoldások közül tudd kiválasztani a legmegfelelõbbe(ke)t.
Vagy ebben élsz, vagy ledózerolod az egészet és építesz újat.
Hát, ez így egy vitatható kijelentés.
Elméletileg a qtparted és/vagy gparted progikkal lenne érdemes próbálkozni, persze csak a pótolhatatlan adatok mentése után.
balacy wrote:newbienow wrote:Egy másik lehetõség a könnyûsúlyú ablakkezelõk kedvelõinek:
Létezik a xubuntu-desktop metacsomag, amelyik az alaprendszerre (pl. ‘server’ install után) a grafikus környezetet az xfce4 ablakkezelõvel teszi fel!ez tud magyarul? Ismerosnek kellene, de csak magyarul tud…
Elõbb néztem, hát nem 100%, fõleg a menükben van sok angol szöveg, meg az xfce fordítása alapból, khm, kihívásokkal küzd, de használható. (A gnome/kde ebbõl a szempontból jobb). Meg hát ugye a sebességért a kényelembõl áldoztak fel, de ha nem „olyan kell, mint a windows”, akkor ez nem lesz gond.
„Valaki használta már az edubuntut? Miben különbözik ez az ubuntutól? Azt tudom, hogy oktatási célokra fejlesztik, de mégis mi benne a más, mit tartalmaz amit az ubuntu nem és fordítva?”
edubuntu.org lesz a te barátod, minden le van írva ott.„de a program így nem indul”
Hogy így? Linuxos terminálon adod ki, mint bármi más parancsot, vagy wine után írva? Hibaüzenet esetleg?Nem a neten kell keresni, hanem apt-vel. pl apt-get install sendmail, ebben az esetben.
Macskajancsi wrote:Mielõtt törlöm, ezt tanulmányozd:Azért ennyire nem kéne drasztikusnak lenni.
Másik dolog, hogy a gcc miért nem fut önmagában? Nem kell hozzá tudtommal semmi, csak néhány paraméter, hogy mûködjön. Mi ez a butaság? -
SzerzőBejegyzés