kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 671-680 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: „Mi az a Linux?” #2033930
    kelemengabor
    Felhasználó
      Kata wrote:
      kelemengabor wrote:
      Ez a Zsoltino-féle írás tetszik, mondjuk azt, hogy „teljesen magyarul beszél” én nem írnám le, de ez az én bajom 🙂

      🙂 Azért az a mondat úgy szólt teljességében, hogy „…, akár a Windows.”
      Namost ott is lenne jócskán fordítanivaló .po (ha lenne ott egyáltalán elérhetõ .po …)

      Nemnem. A windows az az, amit a Microsoft árul. Az 100%-osan magyarított, beleértve a súgót is. Az egyéb gyártók termékei és a freeware kacatok más tészta, nem az alapból települõ rendszer részei, nem számít, hogy milyenek. Az meg, hogy egy Linux alapból picit több progit rak fel, hát legyen az õ baja, ettõl még ezt a mennyiséget kéne tisztességesen megcsinálni, amitõl (~”mint a windows”) még évekre vagyunk :(.
      Esetleg annyit írnék alá, hogy „csak majdnem, de azért használható”.

      Hozzászólás: „Mi az a Linux?” #2033927
      kelemengabor
      Felhasználó
        Kata wrote:
        borbelyimi wrote:
        Valami olyasmire gondoltam, ami teljesen kezdõknek szól. Mondjuk ha átmegyek a haverhoz és megemlítem neki a Linux szót, akkor a kezébe tudjak nyomni egy doksit, amiben benne van mondjuk 2-3 oldalban, hogy miért lenne neki jó a Linux használata.

        Hm, az a 2-3 oldal elég nehéz lesz 🙂
        Ilyesmi témájú a Zsoltino által írt „Mijazalinux?” címû alkotás – kellemes, közvetlen hangnem, semmi tudálékosság. Itten van, ni.

        Ez a Zsoltino-féle írás tetszik, mondjuk azt, hogy „teljesen magyarul beszél” én nem írnám le, de ez az én bajom 🙂

        Hozzászólás: Biztonsági megoldás #2033961
        kelemengabor
        Felhasználó
          johnni21 wrote:
          Melyik biztonsági megoldást érdemes jobban megismerni? (LIDS, grsecurity, RSBAC, Selinux)

          Természetesen mindet, hogy különbözõ helyzetekben különbözõ megoldások közül tudd kiválasztani a legmegfelelõbbe(ke)t.

          Hozzászólás: particó méretének változtatása #2033890
          kelemengabor
          Felhasználó

            Vagy ebben élsz, vagy ledózerolod az egészet és építesz újat.

            Hát, ez így egy vitatható kijelentés.

            Hozzászólás: particó méretének változtatása #2033885
            kelemengabor
            Felhasználó

              Elméletileg a qtparted és/vagy gparted progikkal lenne érdemes próbálkozni, persze csak a pótolhatatlan adatok mentése után.

              Hozzászólás: 5.10, Breezy Badger #2029085
              kelemengabor
              Felhasználó
                balacy wrote:
                newbienow wrote:
                Egy másik lehetõség a könnyûsúlyú ablakkezelõk kedvelõinek:
                Létezik a xubuntu-desktop metacsomag, amelyik az alaprendszerre (pl. ‘server’ install után) a grafikus környezetet az xfce4 ablakkezelõvel teszi fel!

                ez tud magyarul? Ismerosnek kellene, de csak magyarul tud…

                Elõbb néztem, hát nem 100%, fõleg a menükben van sok angol szöveg, meg az xfce fordítása alapból, khm, kihívásokkal küzd, de használható. (A gnome/kde ebbõl a szempontból jobb). Meg hát ugye a sebességért a kényelembõl áldoztak fel, de ha nem „olyan kell, mint a windows”, akkor ez nem lesz gond.

                Hozzászólás: 5.10, Breezy Badger #2029082
                kelemengabor
                Felhasználó

                  „Valaki használta már az edubuntut? Miben különbözik ez az ubuntutól? Azt tudom, hogy oktatási célokra fejlesztik, de mégis mi benne a más, mit tartalmaz amit az ubuntu nem és fordítva?”
                  edubuntu.org lesz a te barátod, minden le van írva ott.

                  Hozzászólás: Wines passziánsz #2033881
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    „de a program így nem indul”
                    Hogy így? Linuxos terminálon adod ki, mint bármi más parancsot, vagy wine után írva? Hibaüzenet esetleg?

                    Hozzászólás: LOG küldés e-mail-ben #2033846
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Nem a neten kell keresni, hanem apt-vel. pl apt-get install sendmail, ebben az esetben.

                      kelemengabor
                      Felhasználó
                        Macskajancsi wrote:
                        Mielõtt törlöm, ezt tanulmányozd:

                        Azért ennyire nem kéne drasztikusnak lenni.
                        Másik dolog, hogy a gcc miért nem fut önmagában? Nem kell hozzá tudtommal semmi, csak néhány paraméter, hogy mûködjön. Mi ez a butaság?

                      10 bejegyzés megtekintése - 671-680 / 2,228