Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kisbetu wrote:Sõt!
Micsoda duma az, hogy a böngészõm gáz???????????????????Ide se jövök többet!!!!!!!!!!!!!!
[szmályli]Nem a böngészõ a gáz, hanem hogy én mindig ezt látom, ha firefoxszal jövök. Valami automatikus érzékelést jó lenne belegyógyítani, mert _ez_ így ebben a formában gáz.
vizsla wrote:Ha egy distrib által nem stabilnak magjelölt – sok függõségû – cuccot akarsz telepíteni, akkor célszerûbb meghagyni az eredetit és az újat más könyvtárba telepíteni – legjobb, ha forrásból. Pl /opt/kde3.4 könyvtárba és csak a változókat kell átállítani, melyeknek a visszaállításával bármikor vissza lehet állítani az eredeti állapotot, elkerülve az ilyeneket.ööö, biztos vagy benne, hogy átlagos uhu-felhasználók számára ez járható út? Kétségeim vannak :ph34r:
„Most megpróbálom a függöségeket feloldani aztán majd meglátjuk mi lesz.”
Nem értem. Van netkapcsolatod, mivel le tudsz tölteni sokmegás csomagokat, ezért felteszem, hogy szélessáv.
Van továbbá csomagkezelõd. Meg van az uhu.linux.hu, ahol le van írva, hogy mit kell a sources.list-be írni.
Akkor nem értem, hogy miért te akarod feloldani a függõséget? Meg miért nem hagyod, hogy a csomagkezelõ megoldja helyetted a problémát?hunge wrote:Az a helyzet hogy nemigazán tudom hogy hogy kell grafikus ablakkezelõ rendszert telepíteni mivel most csinálom elõször. De nekem logikusnak tûnt amit az elözõ hsz-ben leírtam:- 1 root, init3
- 2 apt-get remove –purge kde*
- 3 mc, kde*3.4.2 csomag feltelepítése
aha, ez volt a baj, csomagot nem mc-vel szokás telepíteni (bár lehetni lehet, csak ehhez hasonló mellékhatások lehetnek).
apt-get install kdeakarmi
parancsokkal kellett volna, vagy simán csak synapticban összekattintgatni a szükséges frissítéseket, a függõségi problémákat meg dpkg -i –force-overwrite /var/cache/apt/packages/amelyiknemmentfel.deb segítségével megerõszakolni. Momentán azt lehet csinálni, hogy az apt-get -f upgrade után belegyezel a takarításba, aztán a fent írt módokon már fog menni.
„Valamit rosszul csináltam a telepítésnél?”
Hát nagyon úgy tûnik 🙂
Pontosan milyen parancsokat adtál ki?
mi az, hogy nem lehet levenni? egy apt-get -f upgrade mit mond?IKARUS wrote:y!
Remélem mindent leírtam! Több ötletem nincs!Talán azért valami x logot beszúrhatnál, mert abból, hogy nem megy, help, nem tudunk semmi értelmeset kihámozni.
„Próbáld meg az –update opcióval futtatni a run fájlt!”
akkor aztán biztos nem mûködne, tekintve hogy egy ideje a riva kártyákat nem támogatja a driver. Jó az a régi.vizsla wrote:Egy kicsit, de széllel szemben pisilni…Igen, de hadd kérdezzek vissza: vajon ha emberek FOSS fejlesztésébe ölik idejüket, az nem széllel szembe vizelés?
NovyCom wrote:Köszönöm a választ.uzsolt wrote:Talán keresd meg a bitmapbutton.h -t (vagy a progi src könyvtárában vagy valamelyik include könyvtárban), ha megvan, akkor a metatracker.cpp-ben a 26. sorban az #include -ot (ekkor hivatkozik a bitmapbutton.h-ra) kijavítod, a teljes elérési útra.killall wrote:okay, az idoformatumot kipofoztam annyival, amit csabi kifelejtett 🙂
mostmar tenyleg nemlehet panasz.Izé, mondjátok, hogy hüle vagyok, de nekem még mindig ilyet mutat, hogy Tegnap,22:46:29, ezt hol lehet beállítani? Ha a kinézet és elrendezés alatt a profilomat abajgatom, az erre nincs hatással :(. Másik, hogy ahol rendes dátumot mutat, ott se valami tökély, szerintem, (meg a 299-es helyesírási szabály szerint sem :P). Szóval nem : kéne az óra és perc közé, hanem ., meg a másodperc sem túl érdekes információ, ki lehetne hagyni. Tehát a javaslatom:
%Y. %B %e. %k.%M
Másik dolog, hogy a böngészõbeállítások alatt nekem nem mûködnek a linkek, hiába kattogok, nem történik semmi. Ez normális? -
SzerzőBejegyzés