kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 701-710 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: MSN-es videotelefon és tv-kimenet #2032619
    kelemengabor
    Felhasználó
      Macskajancsi wrote:
      Errõl is olvastam:
      http://www.mercury.to/index.php?sub=News

      A gnome-meeting (gugli!!! használd!)
      http://www.gnomemeeting.org/

      Ez az, erre gondoltam 🙂
      A gnomemeeting viszont van csomagban is, bár momentán ez nem túl érdekes, tekintve, hogy kb önmagával kompatibilis.

      Hozzászólás: MSN-es videotelefon és tv-kimenet #2032617
      kelemengabor
      Felhasználó
        sany wrote:
        gnome-meeting

        nem-nem, az nem msn-kompatibilis, olyanra gondoltam. Talán Vizsla mondta egyszer, valami javas cucc és lehet vele videotelefonálni msn-re. (vagy csak álmodtam?)

        Hozzászólás: MSN-es videotelefon és tv-kimenet #2032614
        kelemengabor
        Felhasználó
          sany wrote:
          Az is olyan mint a gaim.
          biztos meg van uhu csomagban! http://ubk.uhulinux.hu

          De minek, ha egyszer azt írod, hogy nem megy vele a videotelefon? Egyébként a gaimmal sem, de mintha lenne valami ilyen progi is, csak most nem jut eszembe a neve.

          Hozzászólás: Linux és az ADSL modemem #2031796
          kelemengabor
          Felhasználó
            bastlaca wrote:
            Sziasztok. Idõközben úgy alakult, hogy mégis az UHU marad.

            Az egyik oldalon van egy driver hozzá, de azt bele kell tenni a kernelbe.

            Ezért légyszi írjátok már le nekem, hogy a kernelt UHU alatt hogyan lehet fordítani. Nekem 2.6.10 vagy nagyobb kernel kellene. Jó lesz tutorial is hozzá. Csak ne angol legyen, mert még magyarul sem értem 🙁

            Elõre is köszi 🙂

            ld. 9. hsz. 🙂

            Hozzászólás: MSN-es videotelefon és tv-kimenet #2032604
            kelemengabor
            Felhasználó

              2, Milyen programot használsz msn-ezésre? Támogatja az a kamera használatát? (valszeg nem, í. j. :()

              Hozzászólás: C programozás #2016143
              kelemengabor
              Felhasználó

                Hát, azt nem tudom, hogy miért 6x vagy 11xkérte be, de az biztos, hogy a ciklus 21x fog lefutni, ami nem túl szerencsés. Esetleg tegyél bele egy printf(„tomb[%d]=%c”,i,tomb);
                sort a bekérés után, aztán talán okosabb leszel.

                kelemengabor
                Felhasználó
                  Joco8192 wrote:
                  Most ott tartok a Swapot nem sikerûl felcsatolni.

                  swapon /dev/hd…stb…
                  ezzel kipróbálhatod, hogy mûködik-e maga a partíció, ha ezután a free kimenetében megjelenik akkor jó.
                  swapoff /dev/hd…stb…
                  ezzel meg lecsatolod, szerkeszted az fstab-ot (hogy bootoláskor is megtalálja) és a
                  swapon -a
                  segítségével megpróbálhatod tesztelni az fstab bejegyzést. Ha a free kimenetében megjelenik, kész vagy, egyébként lehet újrapróbálni.
                  (tippem: a fenti fstab-sorodban az elsõ „swap” helyett „none” kell csatlakoztatási pontként)

                  Hozzászólás: Linux és az ADSL modemem #2031793
                  kelemengabor
                  Felhasználó
                    bastlaca wrote:
                    és majd szólok, hogy hol akadtam el.

                    Csak ne ebben a topikban, ubuntus problémáknak van külön ubuntu szakasz, nyiss egy újat.

                    kelemengabor
                    Felhasználó
                      thuram wrote:
                      Valóban a preferences://advanced ben van olyan, hogy alapértelmezett alkalmazások, de ott 4 dolgot lehet beállitani nálam. Alapértelmezett böngészõ, levelezõ, terminál… Vagy rossz helyen néztem? Légyszíves írd le pontosabban.
                      nem azzal van a baj, hogy nem nyitja meg a pdf et semmi a firefoxban, hanem azzal, hogy nem az acrobat.

                      Jó helyen nézed, de az tényleg csak 4 dolog beállítására jó. A helyes megfejtés az az, hogy jobbklikk egy pdf-en, tulajdonságok, megnyitás ezzel és ezen a fülön beállítod. A firefoxban meg sajna külön kell állítgatni (mc-ben is), ott elvileg a beállítások/letöltések alatt lehet megadni, hogy mit mivel nyisson meg. Az mc-nek meg van valami külön kiterjesztésfájl szerkesztése, vagy milyen menüje, azt kell használni.

                      Hozzászólás: local moderatorok #2032190
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        prosza

                      10 bejegyzés megtekintése - 701-710 / 2,228