kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 711-720 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Néhány megoldásra váró probléma #2032330
    kelemengabor
    Felhasználó

      a, általános gyorsítás témában nézd meg ezt: http://mail.gnome.org/archives/desktop-devel-list/2005-August/msg00316.html
      nem próbáltam, szóval no warranty, csak saját felelõsségre cseszheted szét a rendszeredet, és az sem biztos, hogy mûködik, de elvileg miért ne.

      Hozzászólás: Linux és az ADSL modemem #2031777
      kelemengabor
      Felhasználó
        bastlaca wrote:
        Most akkor ha jól olvasom, akkor az ubuntu már a megfelelõ kernelt tartalmazza (2.6.10) és akkor azt már nem is kell frissíteni :cool1:. Mert ha jól olvastam, akkor a driver már valahogy hozzátehetõ a 2.6.10 vagy nagyon rendszermagú linuxokhoz.

        Jól gondolom? -_-

        Nem, a kernelforgatást – ha nincs benne alapból- nem fogod megúszni. Más kérdés, hogy lehet, hogy ebben benne van, utána kell nézni.  Viszont ha nincs szerencséd, akkor csak annyi lesz, hogy nem az általam vázolt módon kell kernelt forgatnod, illetve talán nagyobb a valószínûsége, hogy sikerülni fog  ugyanolyan funkcionalitású kernelt fordítani. Mindenesetre ha nem sikerül kicseréltetni a modemet és kernelt kell forgatni, akkor elsõre ne a kernel.org-os verzióval, hanem a gyári újrafordításával próbálkozz.

        kelemengabor
        Felhasználó

          Szerintem túlbonyolítod a dolgot, hupwikiben van becsületes leírás, az alapján indulj el, felesleges kernelforgatással szívni (a doksifordíttatásról nem beszélve…) ha meg mégse megy, akkor hibaüzenetet írj (a googleba :)).

          Hozzászólás: Suse 9.x kernel fordítás HELP!!!! #2032266
          kelemengabor
          Felhasználó
            Macskajancsi wrote:
            Sok szerencsét. :onfire:

            Nem-nem! Ilyet efféle szituációban nem mondunk!
            Az adekvát válasz: í. j.

            Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030430
            kelemengabor
            Felhasználó
              nastjakam wrote:
              Nem fedeztem meg fel az osszefuggest a fooldalon a legfrissebb topikoknal, milyen rendszer szerint jelenik meg a NEW felirat egyes topikok mellett ?
              – mar megint nincsenek meg a kepek. Esetleg valakinel van meg ilyen gond, hogy latszolag rendszertelenul eltunnek-lathatoak a nickek alatti kepek ? –

              Szerintem aszerint írja ki a new (brr, „Hát magyarok vagyunk, nem?”) feliratot, hogy láttad-e már azt a hsz-t.

              Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030423
              kelemengabor
              Felhasználó
                nastjakam wrote:
                Nem olyan rondak szerintem. Mi a csunya bennuk ?

                Szerintem meg rondák, legalábbis az elõzõ garnitúrához képest. De ez egyéni szocproblémám, meg az ízléssel ugye nem lehet mit kezdeni téma…
                Szóval ha van lehetõség és idõ (tudom, hogy ez nincs 🙂 ) akkor támogatom az elõzõ szmájligarnitúra visszahozását, vagy egy ahhoz megtévesztésig hasonló beszerelését. Bár lehet, hogy addig majd úgyis megszokom, akkor meg már minek :).

                Hozzászólás: Linux és az ADSL modemem #2031770
                kelemengabor
                Felhasználó
                  bastlaca wrote:

                  M
                  Hozzászólás: Linux és az ADSL modemem #2031767
                  kelemengabor
                  Felhasználó
                    goraki wrote:
                    Van egy kis idõm, ezért a lényegét ennek lefordítom ^_^ : http://accessrunner.sourceforge.net/driver.shtml
                    1) csinálj egy ilyet: cvs -z9 -q -d :pserver:anoncvs:[email protected]:/home/cvs co usbatm
                    2) a kapott fájlokat másold be ide: *kernel forrás*/drivers/usb/atm
                    3) fordítsd bele ezeket:

                    Code:
                    Prompt for development and/or incomplete code/drivers (EXPERIMENTAL)

                    Asynchronous Transfer Mode (ATM) (EXPERIMENTAL) (ATM)

                    Support for Host-side USB (USB)

                    USB DSL modem support (USB_ATM)

                    Conexant AccessRunner USB support (USB_CXACRU)

                    A többit másra bízom(ígyis sikerült a hupon elijesztenem egy kezdõt. Remélem téged nem foglak >:D )
                    Az elõbb nem tudom, hogy mi történt, de az üzenetem fele elveszett…

                    Ezzel csak az a baj, hogy 2.6.10 alatt nem mûködik, az uhu meg pont ilyen 🙁
                    Az uhu alá kezdõként kernelforgatás témáról meg hadd ne nyilatkozzak :P, elég az, hogy vagy más disztrót kéne próbálni, vagy megvárni valami nagyon-nagyon ráérõ embert, aki konkrétan végigveszi a dolog buktatóit és forgat magának is egy ilyen kernelt, vagy feláldozni 3k huf-ot.

                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      wiki/faq ügyben: a hupwikit kellene természetesen felhasználni, 2/saját wiki felesleges, elég lenne abba dolgozni és itt csak linkelni a legfrissebb változásokat (ahogy a hupon most is van) + a „fõoldalát”, vagyis egy „általános linuxos problmák” vagy hasonló címû wikilapot. A témák rendszerezésére meg találtam egy elég jó sémát, amit/amibõl érdemes lenne ellopni: http://www.ubuntuusers.de/wiki/ -rövid, áttekinthetõ, eléggé általános kategórialista, azon belül is jól és bõvíthetõen strukturálva, ezt alapul lehetne venni a nem-disztrófüggõ problémákhoz, a disztrõfüggõekhez meg felvenni egy „disztribfüggõ problémák” nagytémakört, azon belülre pedig az egyes disztribeket, és ezeken belül a tényleges kérdéseket-válaszokat, mint a német oldalon látszik.

                      gyuszk: a faq célja az, hogy egy helyen, _rendezetten_ össze legyenek szedve azok a problémák, amikbe szinte mindenki belefut, itt már jól-rosszul 150* ki van tárgyalva, de épp emiatt szinte lehetetlen megtalálni a megoldást. Nem kell a világ összes baját öszeszedni, csak azokat, amikre igazán szükség van (ld még az idézett német wikit).

                      Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030418
                      kelemengabor
                      Felhasználó
                        balev wrote:
                        Szerintem meg semmi szükség nemhogy ennyi, de egyáltalán emotion ikonokra. Régen enélkül is tudtunk kommunikálni.

                        Tényleg túl sok ikon van, de azért mindet nem kéne kidobni. Az meg hogy régen is megvoltunk nélkülük, nem igazán érv, hiszen vissza lehetne menni

                      10 bejegyzés megtekintése - 711-720 / 2,228