kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 721-730 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: A hangerõ ikon eltünt a tálcáról. #2031502
    kelemengabor
    Felhasználó

      1, Akkor vissza kell tenni, jobbklikk menüben megtalálod.
      2, A TC plugin mûködik, de csak rendszergazda joggal. Ha mégis le akarsz csípni egy kis helyet a partíciódból, akkor a qtparted progit rakd fel.
      3, Az mplayer is elég jó, ha rendesen beállítod. Kezdetnek pl a video kimenetet xv-re, esetleg az audio kimenetet is át kellhet állítani, alsara pl, vagy a graf. felületnek megfelelõ démonra (gnome->esd, kde->arts).

      kelemengabor
      Felhasználó

        Namost, mit értesz az alatt, hogy nem tudtál a netre lépni? Mit próbáltál, mi történt, mit ír ki a program a kimenetében?

        Hozzászólás: Memória optimalizálás #2029445
        kelemengabor
        Felhasználó
          gUHU wrote:
          A linux igazán szervernekkészült nem desktopra,

          Ja, amikor 91-ben Linus elkezdte írni egy i386-os pc-re, az is egy ilyen hûdebikaizomszervergép vót, amire szerveroprendszer kellett…
          (kötözködés vége :P)

          Hozzászólás: Filterek #2031137
          kelemengabor
          Felhasználó
            SzepZoli wrote:
            Egy keresõt szertnék írni Mono-ban.

            http://beaglewiki.org/Supported_Filetypes
            Kiindulásnak ez elég jó, ha nem akarod újra feltalálni a meleg vizet 🙂

            Hozzászólás: Mentes ,visszaallitas #2028740
            kelemengabor
            Felhasználó
              andrei28 wrote:
              Hello !
              Munkahelyen behalt egy wines gép a fõnöknél.
              Megdumáltam hogy a Linuxxal megehet oldani. melyik LIVE cd az ami tud NTFS-t írni?
              Az UHU 1.2 LIVE R0 Júlia igen? vagy más?
              Gyors válasz kellene!!!
              bocs a sürgetésért, majd megemlítem a fórum támogatását

              úgy tudom, a Júlia pont nem támogat ntfs írást, valamelyik korábbit próbáld.

              Hozzászólás: Debian telepítés! #2031220
              kelemengabor
              Felhasználó

                Egyébként elárulod, hogy ha dvd-re írod, milyen hiba van telepítés közben?

                Hozzászólás: Kezdõ Ubuntu problémák #2028102
                kelemengabor
                Felhasználó
                  Invisitor wrote:
                  A hanggal már nincs gond de az érdekel, hogy az mplayer miért nem hajlandó teljes képernyõn üzemelni, mint a totem vagy a xine. 🙁
                  Mikor kiadom a teljes képernyõ parancsot, akkor elfoglalja a képernyõt, a kép marad eredeti méret, viszont jó nagy fekete keretet kap. 🙁
                  Hogyan lehet ezt orvosolni?

                  Valószínû, hogy a kimeneti vezérlõt kellene átállítani, pl -vo xv paraméterrel.

                  Hozzászólás: Memória optimalizálás #2029434
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Kösz Nem a sebbeség teszt eredmény kellene, hanem inkább az bizonyos optimalizásiós flag beállítás érdekelen, hogy mivel lehetne normál sebességre bírni a linuxot. Most épp az uhu linuxal probálkozom.
                    [align=right][snapback]149555[/snapback][/align]

                    Az uhut nem lehet optimalizélési flagekkel gyorsítani, az a gentoo és tsai.
                    Egyébként milyen vas ez, elsõsorban memóriaügyileg kérdem, mert az szokott lenni a szûk keresztmetszet. Ha kevés van (<=128M) akkor ne csodálkozz, és ha véletlenül nincs swaped se, akkor meg pláne ne (lakótárs úgy rakta fel egy 256M ramos gépre, aztán nézett nagyokat, hogy miért lassult be használhatatlanra, amikor valami memóriaigényeset csinált – amikor kilõttük a kérdéses progit, 13 körül volt a loadja 😀 ).

                    Hozzászólás: Python #2029390
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Hy!
                      A which python a /usr/bin/python -t adta vissza. A KDE Fájltársításokban ezt tettem a legfelülre. Az asztalon van egy davs.py nevû file. Katt rá, erre ugrál a kurzornál egy kis jel(ami más progi indításánál is szokott…), majd a „tálcán” ott van a Python felirat, és a homokóra forog. Egyszerre eltûnik, és semmi! Mi lehet a baj?
                      A progi így néz ki:
                      x = 6
                      print x
                      exit=input()
                      [align=right][snapback]149455[/snapback][/align]

                      esetleg parancssorból indítva?

                      Hozzászólás: Firefox ékezetes domain #2029618
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        http://hup.hu/modules.php?name=News&file=a…order=0&thold=0
                        Kb ennyi gondot okozhat.
                        http://www.security-protocols.com/firefox-death.html
                        ha erre kattintva összeomlik akkor sebezhetõ, (bár ennél komolyabb exploitról még nincs hír)
                        http://hup.hu/modules.php?name=News&file=a…order=0&thold=0
                        az itt leírtak alapján pedig lehet workaroundolni, ha nagyon aggódhatnékod van.

                      10 bejegyzés megtekintése - 721-730 / 2,228