kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 731-740 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 5.10, Breezy Badger #2029057
    kelemengabor
    Felhasználó

      rajta vagyunk…
      [align=right][snapback]149181[/snapback][/align]

      ilyet ne tessék mondani, mert a kedves kollégák hátradõlnek, hogy jajdejó, van ubuntu csapat, dolgoznak, nekem csak meg kell várni a munkájuk eredményét, pedig hát nem.
      Szóval a minél jobb eredmény érdekében tessenek jönni, segíteni, van mit tenni, bõven.

      Hozzászólás: Python #2029384
      kelemengabor
      Felhasználó

        tényleg: tud valaki valami jó forrást, ahonnan onleály pythont lehetne tanulni?
        [align=right][snapback]148958[/snapback][/align]

        python.hu
        python.org
        ezeket nézted már?

        Hozzászólás: Vírus linux alatt? #2029323
        kelemengabor
        Felhasználó

          Figyi, elvileg a linux alatt nem lehet virus, mert ott van a tûfal és az egy szûrõként mûködik, és nem tud rajta áthatolni semmi szal nem hiszem h. virusos lenne az UHU-d.
          [align=right][snapback]148923[/snapback][/align]

          http://clamav-du.securesites.net/cgi-bin/c…ifields=display
          Azért zöldségeket ne tessék már beszélni.

          Hozzászólás: Vírus linux alatt? #2029312
          kelemengabor
          Felhasználó

            Mit jelent nálad, hogy besült?
            Mibõl gyanítod, hogy vírus miatt?
            Ha valóban vírus, mibõl gondolod, hogy egy windows alatt futni tudó (hú de szépen mondtam  🙂 ) állomány el tud indulni az uhu-n?

            Amikor windows-ról jött vírusokat kinyitottam, nekem mindig azt dobta a rendszer, hogy „ez az állomány csak windows alól futtatható”.

            A fentieket gondold át, és úgy indíts topikot, hogy az megfeleljen a netikett-ben leírtaknak.

            Nálam a kávéfõzõ „sült be”. Vajon vírusos?
            [align=right][snapback]148898[/snapback][/align]

            Szerintem meg nem olvastad el a kérdést:

            most egy uhus vinyóm maradt,

            van rajta egy fat32 partíció, amit látott a win is.

            vagyis a két vinyó közül a windowsos elhalt (bár hogy ez mit takar és lehet-e köze vírushoz, az tényleg jó kérdés) az uhus meg tartalmaz egy fat partíciót amin épp akár vírus is lehet, ami persze uhu alatt nem fog mûködni, de ettõl még nem kívánatos (van clamav+valami gui is hozzá ubk-n, ezzel ellenõrizheted).

            Hozzászólás: Evolution függõségei #2029010
            kelemengabor
            Felhasználó

              szerintem ez a legújabb…a gnome honlapjáról szedtem, forrásból telepítettem  :unsure:
              [align=right][snapback]148827[/snapback][/align]

              Honnan, pontosan? Biztos, hogy 0.13 a verziója?
              ftp://ftp.gnome.org/pub/gnome/platform/2.10/2.10.2/sources/
              itten valami 1.8.4 van a 2.10-es gnome-hoz, nem lehet hogy ez kellene neked? :unsure:

              Hozzászólás: Evolution függõségei #2029008
              kelemengabor
              Felhasználó

                Szerintem frissebb csomag kell a gailból, pl az ami uhu vagy debian alatt is van.

                Hozzászólás: SATAN #2029211
                kelemengabor
                Felhasználó

                  dell_latitude_c610:/home/tepsi# /root/satan/reconfig
                  checking to make sure all the target(s) are here…
                  ERROR — config/paths.pl not found!
                  dell_latitude_c610:/home/tepsi#
                  [align=right][snapback]148740[/snapback][/align]

                  Az lehet a gond, hogy a reconfig parancsot a /root/satan könyvtárban kellene kiadni, mivel a config/paths.pl-t az aktuális könyvtárban keresi, ami ugye a home-od. Legalábbis innen úgy tûnik 🙂

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1948909
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Nekünk annó az egyetemen, amikor feltelepítették az elsõ Windows-okat, a duplakattintást tanították. Ebben az a vicc, hogy ez nem vicc. A „tantónéni” adta az ütemet és nekünk meg gyakorolni kellett… katt-katt, katt-katt, katt-katt…
                    [align=right][snapback]148731[/snapback][/align]

                    Meg sem merem kérdezni, hogy hol :ph34r: :ph34r:

                    Hozzászólás: Evolution függõségei #2029004
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      libgnomecanvas-2.9.2 csomagot feltettem, szintén forrásból..de ezek szerint nem leli.
                      1: hogy tudom megnézni, hogy hova pakolta a libgnomecanvas-2.9.2-t
                      2: a gail configurejának hogy tudom megadni ezt az útvonalat? Meg hogy lehet beállítani ilyen globális változókat?

                      Köszi elõre is
                      [align=right][snapback]148688[/snapback][/align]

                      Valószínûleg /usr/local alá rakta, legalábbis máskor oda szokta. Ez esetben a fenti változót kellene beállítani, kb így:
                      export PKG_CONFIG_PATH=/usr/local/lib/pkgconfig
                      elvileg ebben a könyvtárban kellene lennie egy libgnomecanvas.pc fájlnak, ha nincs, akkor keresd meg és arra a könyvtárra állítsd a változót.

                      Hozzászólás: töredezettség-mentesítés linux alatt #2028960
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        (Pl. a fat kezelése linux alatt gyorsabb, mint win alatt – legalábbis 99 környékén ez igaz volt, azóta nem vizsgáltam)
                        [align=right][snapback]148593[/snapback][/align]

                        Nagy fájlok másolása fatra/ról Linux alatt pl a rémálom kategória, legalábbis amikor én néztem (2.4-es kernellel), még az volt, a sebesség az elõrehaladással volt fordítottan arányos :(.

                      10 bejegyzés megtekintése - 731-740 / 2,228