Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
rajta vagyunk…
[align=right][snapback]149181[/snapback][/align]ilyet ne tessék mondani, mert a kedves kollégák hátradõlnek, hogy jajdejó, van ubuntu csapat, dolgoznak, nekem csak meg kell várni a munkájuk eredményét, pedig hát nem.
Szóval a minél jobb eredmény érdekében tessenek jönni, segíteni, van mit tenni, bõven.tényleg: tud valaki valami jó forrást, ahonnan onleály pythont lehetne tanulni?
[align=right][snapback]148958[/snapback][/align]python.hu
python.org
ezeket nézted már?Figyi, elvileg a linux alatt nem lehet virus, mert ott van a tûfal és az egy szûrõként mûködik, és nem tud rajta áthatolni semmi szal nem hiszem h. virusos lenne az UHU-d.
[align=right][snapback]148923[/snapback][/align]http://clamav-du.securesites.net/cgi-bin/c…ifields=display
Azért zöldségeket ne tessék már beszélni.Mit jelent nálad, hogy besült?
Mibõl gyanítod, hogy vírus miatt?
Ha valóban vírus, mibõl gondolod, hogy egy windows alatt futni tudó (hú de szépen mondtam 🙂 ) állomány el tud indulni az uhu-n?Amikor windows-ról jött vírusokat kinyitottam, nekem mindig azt dobta a rendszer, hogy „ez az állomány csak windows alól futtatható”.
A fentieket gondold át, és úgy indíts topikot, hogy az megfeleljen a netikett-ben leírtaknak.
Nálam a kávéfõzõ „sült be”. Vajon vírusos?
[align=right][snapback]148898[/snapback][/align]Szerintem meg nem olvastad el a kérdést:
most egy uhus vinyóm maradt,
van rajta egy fat32 partíció, amit látott a win is.
vagyis a két vinyó közül a windowsos elhalt (bár hogy ez mit takar és lehet-e köze vírushoz, az tényleg jó kérdés) az uhus meg tartalmaz egy fat partíciót amin épp akár vírus is lehet, ami persze uhu alatt nem fog mûködni, de ettõl még nem kívánatos (van clamav+valami gui is hozzá ubk-n, ezzel ellenõrizheted).
szerintem ez a legújabb…a gnome honlapjáról szedtem, forrásból telepítettem :unsure:
[align=right][snapback]148827[/snapback][/align]Honnan, pontosan? Biztos, hogy 0.13 a verziója?
ftp://ftp.gnome.org/pub/gnome/platform/2.10/2.10.2/sources/
itten valami 1.8.4 van a 2.10-es gnome-hoz, nem lehet hogy ez kellene neked? :unsure:Szerintem frissebb csomag kell a gailból, pl az ami uhu vagy debian alatt is van.
dell_latitude_c610:/home/tepsi# /root/satan/reconfig
checking to make sure all the target(s) are here…
ERROR — config/paths.pl not found!
dell_latitude_c610:/home/tepsi#
[align=right][snapback]148740[/snapback][/align]Az lehet a gond, hogy a reconfig parancsot a /root/satan könyvtárban kellene kiadni, mivel a config/paths.pl-t az aktuális könyvtárban keresi, ami ugye a home-od. Legalábbis innen úgy tûnik 🙂
Nekünk annó az egyetemen, amikor feltelepítették az elsõ Windows-okat, a duplakattintást tanították. Ebben az a vicc, hogy ez nem vicc. A „tantónéni” adta az ütemet és nekünk meg gyakorolni kellett… katt-katt, katt-katt, katt-katt…
[align=right][snapback]148731[/snapback][/align]Meg sem merem kérdezni, hogy hol :ph34r: :ph34r:
libgnomecanvas-2.9.2 csomagot feltettem, szintén forrásból..de ezek szerint nem leli.
1: hogy tudom megnézni, hogy hova pakolta a libgnomecanvas-2.9.2-t
2: a gail configurejának hogy tudom megadni ezt az útvonalat? Meg hogy lehet beállítani ilyen globális változókat?Köszi elõre is
[align=right][snapback]148688[/snapback][/align]Valószínûleg /usr/local alá rakta, legalábbis máskor oda szokta. Ez esetben a fenti változót kellene beállítani, kb így:
export PKG_CONFIG_PATH=/usr/local/lib/pkgconfig
elvileg ebben a könyvtárban kellene lennie egy libgnomecanvas.pc fájlnak, ha nincs, akkor keresd meg és arra a könyvtárra állítsd a változót.(Pl. a fat kezelése linux alatt gyorsabb, mint win alatt – legalábbis 99 környékén ez igaz volt, azóta nem vizsgáltam)
[align=right][snapback]148593[/snapback][/align]Nagy fájlok másolása fatra/ról Linux alatt pl a rémálom kategória, legalábbis amikor én néztem (2.4-es kernellel), még az volt, a sebesség az elõrehaladással volt fordítottan arányos :(.
-
SzerzőBejegyzés