Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Próbáld meg konzolból indítani, ott mit ír?
Másik felhasználóval is összeomlik?Sziasztok!
Mind a mai napig xp van a gépemen, de már régóta kacsintgatok a linux felé és az új uhu verzsön kijöttével azt hiszem, itt az Alkalom. Viszont félek, hogy esetleg hardvereimet nem fogja felismerni az op, és szeretném megkérdezni, hogy hol tunék beszerezni linuxos drivereket. Abit alaplap, radeon vga, dvd-író és egy dv-olvasó, szóval semmi hú de speciális. Ja, és nem tudom, mennyire egyszerü lesz konfigolni a netkapcsolatomat is, ami adsl, tréonlájnos cucc.
Minden jótanácsot szivesen fogadok, ez lesz az elsõ linux telepítésem! 😀
[align=right][snapback]147684[/snapback][/align]A cuccaid mûködni fognak, egyedül az ati 3d képességeit nem fogja alapból kihasználni, azt kell egy kicsit hegeszteni (ezügyben elég sok információ van a fórumon).
Vágj bele nyugodtan.ennyi volna
Esetleg adsl szolgáltatás a vezérlõpulton?
Ui.: Pár órája van meg a net, máris ledaráltam 223mb-t.
gondolom
[align=right][snapback]147634[/snapback][/align]Mibõl?
Mert nem éppen 🙂
uhu-menü->dokumentáció->uhu-dokumentáció alatt az init rendszerrõl szóló részt kellene elolvasni, ott van leírva, hogy hogyan kell a .seervice fájlokat összerakni és egyéb részletek.Elnézést, de valaki tudna nekem egy xorg config részletet csatolni, ami a frekvencia beállításának pontos mikéntjét mutatja?
és honnét tudom leszedni vmelyiket ezek közül?
[align=right][snapback]147544[/snapback][/align]distrowatch.com
amúgy ubit használok.
[align=right][snapback]147432[/snapback][/align]???
Food fetish? 😛
Node komolyra fordítva, gondolom ez ubuntut akar jelenteni, akkor egyrészt az ubuntu topikban kelett volna nyitni (sebaj), másrészrõl sudo /etc/init.d/gdm stop
indítani meg a stop helyett start.Nem feltétlen, de van ingyenes antivírus linuxra, ha érdekel a Clam AntiVirus az egyik legjobb.
[align=right][snapback]147408[/snapback][/align]Free as in freedom, tessék már megtanulni, fõleg ha a clamavot hozod példának :angry2:
(persze biztos van nem szabad csak ingyenes is, de akkor se keverjük)
Egyébként szerintem asztali gépre az is felesleges.Igaz hogy a linux rendszer már magába tartalmazza a legfontosabb kodekeket, lejátszokat meg ijenek?
Egyébként eg yidõben õk is linuxos szervert használtak, ha jól emlékszem
[align=right][snapback]147307[/snapback][/align]Nem.
Az úgy volt, hogy kiadták a feladatot egy külsõ cégnek, aki épp linuxot használ.
Ne rágalmazzuk a Microsoftot, kéremszépen :).
(részletek) -
SzerzőBejegyzés