kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 741-750 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Konqueror hiba #2028621
    kelemengabor
    Felhasználó

      Próbáld meg konzolból indítani, ott mit ír?
      Másik felhasználóval is összeomlik?

      Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024862
      kelemengabor
      Felhasználó

        Sziasztok!

        Mind a mai napig xp van a gépemen, de már régóta kacsintgatok a linux felé és az új uhu verzsön kijöttével azt hiszem, itt az Alkalom. Viszont félek, hogy esetleg hardvereimet nem fogja felismerni az op, és szeretném megkérdezni, hogy hol tunék beszerezni linuxos drivereket. Abit alaplap, radeon vga, dvd-író és egy dv-olvasó, szóval semmi hú de speciális. Ja, és nem tudom, mennyire egyszerü lesz konfigolni a netkapcsolatomat is, ami adsl, tréonlájnos cucc.
        Minden jótanácsot szivesen fogadok, ez lesz az elsõ linux telepítésem!  😀
        [align=right][snapback]147684[/snapback][/align]

        A cuccaid mûködni fognak, egyedül az ati 3d képességeit nem fogja alapból kihasználni, azt kell egy kicsit hegeszteni (ezügyben elég sok információ van a fórumon).
        Vágj bele nyugodtan.

        Hozzászólás: adsl hülyéknek #2027129
        kelemengabor
        Felhasználó

          ennyi volna

          Esetleg adsl szolgáltatás a vezérlõpulton?

          Ui.: Pár órája van meg a net, máris ledaráltam 223mb-t.

          Hozzászólás: VERLIHUB #2011849
          kelemengabor
          Felhasználó

            gondolom
            [align=right][snapback]147634[/snapback][/align]

            Mibõl?
            Mert nem éppen 🙂
            uhu-menü->dokumentáció->uhu-dokumentáció alatt az init rendszerrõl szóló részt kellene elolvasni, ott van leírva, hogy hogyan kell a .seervice fájlokat összerakni és egyéb részletek.

            Hozzászólás: Képernyõ frissítési frekvencia #2027510
            kelemengabor
            Felhasználó

              Elnézést, de valaki tudna nekem egy xorg config részletet csatolni, ami a frekvencia beállításának pontos mikéntjét mutatja?

              Hozzászólás: Mit tegyek fel? #2028435
              kelemengabor
              Felhasználó

                és honnét tudom leszedni vmelyiket ezek közül?
                [align=right][snapback]147544[/snapback][/align]

                distrowatch.com

                Hozzászólás: X lelövése #2028375
                kelemengabor
                Felhasználó

                  amúgy ubit használok.
                  [align=right][snapback]147432[/snapback][/align]

                  ???
                  Food fetish? 😛
                  Node komolyra fordítva, gondolom ez ubuntut akar jelenteni, akkor egyrészt az ubuntu topikban kelett volna nyitni (sebaj), másrészrõl sudo /etc/init.d/gdm stop
                  indítani meg a stop helyett start.

                  Hozzászólás: A legjobb Linux #2027997
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Nem feltétlen, de van ingyenes antivírus linuxra, ha érdekel a Clam AntiVirus az egyik legjobb.
                    [align=right][snapback]147408[/snapback][/align]

                    Free as in freedom, tessék már megtanulni, fõleg ha a clamavot hozod példának :angry2:
                    (persze biztos van nem szabad csak ingyenes is, de akkor se keverjük)
                    Egyébként szerintem asztali gépre az is felesleges.

                    Hozzászólás: A legjobb Linux #2027994
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Igaz hogy a linux rendszer már magába tartalmazza a legfontosabb kodekeket, lejátszokat meg ijenek?

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1948894
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Egyébként eg yidõben õk is linuxos szervert használtak, ha jól emlékszem
                        [align=right][snapback]147307[/snapback][/align]

                        Nem.
                        Az úgy volt, hogy kiadták a feladatot egy külsõ cégnek, aki épp linuxot használ.
                        Ne rágalmazzuk a Microsoftot, kéremszépen :).
                        (részletek)

                      10 bejegyzés megtekintése - 741-750 / 2,228