Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Honnan tudok skin-t letölteni?
[align=right][snapback]147270[/snapback][/align]Synaptic csomagkezelõben keress rá az mplayer szóra, aztán a találatok közül tegyél fel néhány skint.
Esetleg fordits magadnak egy újat!
Minek? Az alap uhus elég jól össze van rakva, attól elsõ nekifutásra csak rosszabb lenne.
A gcc mit ír, ha megpróbálsz lefordítani egy üres programot?
Amikor ezt írom be:
useradd -d /dev/null -s /bin/false labor1$
ezt írja ki:
useradd: Invalid home directory `/dev/null’
mit tegyek?
[align=right][snapback]147052[/snapback][/align]Talán valami értelmes home könyvtárt kellene megadni, mert ez így csak szemléltetésre jó, vagyis a juzer konkrét home könyvtárát és igazi shelljét (pl /home/te és /bin/bash).
„Szerintem valami glibc-dev vagy hasonló nevû csomag hiányzik neki”
„dev” csomag bináris alapú csomagú rendszereknél van, ez viszont gentoo itt eleve a glibc is forrásból jön le, tehát „úgymond maga a glibc-dev”
[align=right][snapback]146997[/snapback][/align]No, ezt nem tudtam 🙂
Akkor viszont a config.logot kellene megnézni, a fenti mindenségbõl pont az maradt ki.én itt az olyanokra gondolok, akik pénzt akarnak keresni ebbõl…
[align=right][snapback]146991[/snapback][/align]hm, hát igen, akkor legyen az, hogy ilyesmihez kelljen Csaba engedélye, (hirdetõ->mail neki), aztán ha õ rábólint (he-he :)), akkor mehet a profitorientált topiknyitás+moderátorok figyelmének felhívása, hogy ne töröljék. Egyéb (mint a mai) esetben pedig az általad javasolt eljárás.
Szerintem valami glibc-dev vagy hasonló nevû csomag hiányzik neki.
Javaslom a netikettbe egy olyan pont felvételét, hogy ha valaki pénzért akar árulni ingyen linuxot, akkor lakat a topicra, eldugni a topicot, illetve min +10% warn.
[align=right][snapback]146983[/snapback][/align]Miért? Senki sem tiltja. Ha valaki hajlandó kiadni egy linux cd-ért párszáz forintot, (teszem azt nincs szélessáv a közelében – kis településeken pl) akkor miért ne tehetné meg?
USB-n nincs háttértár feldugva, csak egy MS egér és billentyûzet (több mint három éve)
[align=right][snapback]146977[/snapback][/align]Akkor ez lehet a baj. Próbáld nem-usb eszközökkel telepíteni, vagy használd azokat a rendszereket, amik mûködtek.
ha a grafikus felületet indítom akkor kijön egy „vindóz hibaüzenet”-szerû ablak hiba címsorral, és nincs benne semmi,majd egy pillanat altt eltûnik…
Ez általában a skin hiányát jelzi, raktál fel skineket? A lircnek nincs köze a grafikus felülethez, szép lenne, ha távirányító nélkül nem mûködne 🙂
A rendszer lassú hibaüzenet meg általában akkor van, ha nem megfelelõ video/audio kimenetet használsz, milyen ablakozót és videokártyát használsz?dd if=/dev/hda of=/dev/hdc
ezt keresed?szerk: és milyen csatolt fájlban van a probléma?
szerk2: ja megvan, ajánlom figyelmedbe a http://www.linuxforum.hu/ipbmb/style_images/1/p_edit.gif gombot.
szerk3: http://lkml.org/lkml/2002/3/24/31
egy érdekes thread a DriveReady SeekComplete Error témában. -
SzerzőBejegyzés