kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 751-760 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: wmv lejátszás és UHU? #1965494
    kelemengabor
    Felhasználó

      Honnan tudok skin-t letölteni?
      [align=right][snapback]147270[/snapback][/align]

      Synaptic csomagkezelõben keress rá az mplayer szóra, aztán a találatok közül tegyél fel néhány skint.

      Esetleg fordits magadnak egy újat!

      Minek? Az alap uhus elég jól össze van rakva, attól elsõ nekifutásra csak rosszabb lenne.

      Hozzászólás: A gcc nem akar fordítani #2027860
      kelemengabor
      Felhasználó

        A gcc mit ír, ha megpróbálsz lefordítani egy üres programot?

        Hozzászólás: samba vs windows xp sp2 #2027760
        kelemengabor
        Felhasználó

          Amikor ezt írom be:

                    useradd -d /dev/null  -s /bin/false labor1$

          ezt írja ki:

                    useradd: Invalid home directory `/dev/null’

          mit tegyek?
          [align=right][snapback]147052[/snapback][/align]

          Talán valami értelmes home könyvtárt kellene megadni, mert ez így csak szemléltetésre jó, vagyis a juzer konkrét home könyvtárát és igazi shelljét (pl /home/te és /bin/bash).

          Hozzászólás: A gcc nem akar fordítani #2027854
          kelemengabor
          Felhasználó

            „Szerintem valami glibc-dev vagy hasonló nevû csomag hiányzik neki”
            „dev” csomag bináris alapú csomagú rendszereknél van, ez viszont gentoo itt eleve a glibc is forrásból jön le, tehát „úgymond maga a glibc-dev”
            [align=right][snapback]146997[/snapback][/align]

            No, ezt nem tudtam 🙂
            Akkor viszont a config.logot kellene megnézni, a fenti mindenségbõl pont az maradt ki.

            Hozzászólás: Netikett probléma #2009303
            kelemengabor
            Felhasználó

              én itt az olyanokra gondolok, akik pénzt akarnak keresni ebbõl…
              [align=right][snapback]146991[/snapback][/align]

              hm, hát igen, akkor legyen az, hogy ilyesmihez kelljen Csaba engedélye, (hirdetõ->mail neki), aztán ha õ rábólint (he-he :)), akkor mehet a profitorientált topiknyitás+moderátorok figyelmének felhívása, hogy ne töröljék. Egyéb (mint a mai) esetben pedig az általad javasolt eljárás.

              Hozzászólás: A gcc nem akar fordítani #2027849
              kelemengabor
              Felhasználó

                Szerintem valami glibc-dev vagy hasonló nevû csomag hiányzik neki.

                Hozzászólás: Netikett probléma #2009301
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Javaslom a netikettbe egy olyan pont felvételét, hogy ha valaki pénzért akar árulni ingyen linuxot, akkor lakat a topicra, eldugni a topicot, illetve min +10% warn.
                  [align=right][snapback]146983[/snapback][/align]

                  Miért? Senki sem tiltja. Ha valaki hajlandó kiadni egy linux cd-ért párszáz forintot, (teszem azt nincs szélessáv a közelében – kis településeken pl) akkor miért ne tehetné meg?

                  Hozzászólás: Totális fagyás a telepítés legvégén #2027844
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    USB-n nincs háttértár feldugva, csak egy MS egér és billentyûzet (több mint három éve)
                    [align=right][snapback]146977[/snapback][/align]

                    Akkor ez lehet a baj. Próbáld nem-usb eszközökkel telepíteni, vagy használd azokat a rendszereket, amik mûködtek.

                    Hozzászólás: wmv lejátszás és UHU? #1965489
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      ha a grafikus felületet indítom akkor kijön egy „vindóz hibaüzenet”-szerû ablak hiba címsorral, és nincs benne semmi,majd egy pillanat altt eltûnik…

                      Ez általában a skin hiányát jelzi, raktál fel skineket? A lircnek nincs köze a grafikus felülethez, szép lenne, ha távirányító nélkül nem mûködne 🙂
                      A rendszer lassú hibaüzenet meg általában akkor van, ha nem megfelelõ video/audio kimenetet használsz, milyen ablakozót és videokártyát használsz?

                      Hozzászólás: Koppix dd-zés! #2027797
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        dd if=/dev/hda of=/dev/hdc
                        ezt keresed?

                        szerk: és milyen csatolt fájlban van a probléma?
                        szerk2: ja megvan, ajánlom figyelmedbe a http://www.linuxforum.hu/ipbmb/style_images/1/p_edit.gif gombot.
                        szerk3: http://lkml.org/lkml/2002/3/24/31
                        egy érdekes thread a DriveReady SeekComplete Error témában.

                      10 bejegyzés megtekintése - 751-760 / 2,228