Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
.bashrc, ha jól emlékszem. Ha nem, akkor .bash_profile.
és a mentett xorg.conf fájlt pedig valami vissza írta az eredetire, módosítva a beállításaimat.
[align=right][snapback]146839[/snapback][/align]Az az uhu vezérlõpult lehetett, ha épp meg volt nyitva. Egyébként volt jogod a konfigfájlt menteni? Fuss neki mégegyszer, aztán ha sikerült a mentés, ellenõrizd hogy tényleg sikerült-e.
Hm, ilyet még nem láttam, próbáld meg -vo x11 opcióval indítani, talán segít. A grafikus felülete miért nem indul? Alapból kellene, ha terminálon indítod, mit ír?
Az újrafordítássl és a gdb-vel nem kell foglalkoznod, amíg nem tudod hogy mik ezek. Valószínûleg csak rosszul van beállítva és nem maga a program hibás – ezesetben lenne szükség az elõbbiekre. Egyébként milyen kodekeket telepítetél mivel és hova?
A súgókról meg: gondolom a kdes-gnome-os súgókra gondolsz, hát az azért van angolul, mert eddig a csekélyszámú önkéntesnek (szabad jelentkezni!) nem volt rá ideje, piaci alapon megcsináltatni meg egy vagyon lenne.
1, elvileg igen, ld.:
http://www.google.co.hu/search?hs=1QZ&hl=h…es%C3%A9s&meta=
2-t sajna passzolom. Más gépen mûködik a cd?kösz, hogy említetted az mknodot 🙂 . Most jutott eszembe, hogy hátha fontos:
Code:crw-rw—- 1 root uucp 108, 0 Aug 23 21:58 /dev/pppA /usr/src/linux/Documentation/devices.txt szerint(nekem olyanom is van! 😀 ) ez egy „eszköz független ppp felület”(Device independent PPP interface). Nem vagyok biztos, de ez szerintem csak a gprs, mert még nincs sehova bedugva a kártya, és még pppoe kacsolatot se teremthetett. Szóval az mknodon kívûl várom az eth0 teremtõ tippeket(udevem van). 🙂
[align=right][snapback]146750[/snapback][/align]Nekem sincs eth0-m, ha jól tippelem, ez csak egy név, amivel a programok hivatkoznak rá, de /dev/ alatt nem kell hogy ilyen létezzen. A forgalom majd a ppp0-n megy, az meg rendben meg is van. Szerintem túl akarod bonyolítani a dolgot :).
Max. a /dev/null-ba…
[align=right][snapback]146745[/snapback][/align]„Nem pofázni, cselekedni!”
Bocs Bepe, de ennek itt nincs értelme.de én eth0-t akarok, mert az elegánsabb 😀
[align=right][snapback]146736[/snapback][/align]man mknod 🙂
Gyorsan létrejött a bzImage, új kernellel gép elindít(láttam, hogy a zöld pingvin helyet már újra rendes. Pedig már úgy megszoktam! 😀 ), újra nincs /dev/eth0. /lib/modules/2.6.8.1/kernel/drivers/net alatt nem találtam semmi r8139-re emlékeztetõt.
[align=right][snapback]146709[/snapback][/align]gabor@ubuntu:~$ find /lib/modules/2.6.12-6-386/ -name „*8139*”
/lib/modules/2.6.12-6-386/kernel/drivers/net/8139too.ko
/lib/modules/2.6.12-6-386/kernel/drivers/net/8139cp.ko
gabor@ubuntu:~$
ilyened sincs?256 MB-al viszem, de swap nélkül –
[align=right][snapback]146668[/snapback][/align]Már nincs benne az, hogy megkeresi a linuxos swap partíciókat, vagy ha az nincs, akkor egy írható fat32-n csinál swapfájlt? Vagy olyanod sincs?
Ha meg oom van, akkor nem csak egy alkalmazást pusztít ki, hanem az egész összedõl? Fura…
Egyébként meg a http://uhulivecd.linuxuser.hu/index.php?module=news&num=16
oldalon olvastam, hogy 128M ramos gépeken is megy, gondolom persze swappal, anélkül persze hogy több kell.Kell neki 128M ram, meg egy olyan processzor, amin egy sima uhu is elfut. Egy korábbi uhu live cd-t (talán a legelsõt) egy 500 Mhz p3+256M gépen élvezhetõ sebességgel tudtam futtatni, szóval egy ekkora proci biztos kell. Viszont egy ilyen gép esetén hasznos kapásból felmásolni a merevlemezre, mert cd-rõl irgalmatlan lassú tud lenni, még bemutató céllal is.
-
SzerzőBejegyzés