kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 761-770 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Hol kell megadni a PATH értékeit? #2027771
    kelemengabor
    Felhasználó

      .bashrc, ha jól emlékszem. Ha nem, akkor .bash_profile.

      Hozzászólás: Nvidia driver probléma #2027666
      kelemengabor
      Felhasználó

        és a mentett xorg.conf fájlt pedig valami vissza írta az eredetire, módosítva a beállításaimat.
        [align=right][snapback]146839[/snapback][/align]

        Az az uhu vezérlõpult lehetett, ha épp meg volt nyitva. Egyébként volt jogod a konfigfájlt menteni? Fuss neki mégegyszer, aztán ha sikerült a mentés, ellenõrizd hogy tényleg sikerült-e.

        Hozzászólás: wmv lejátszás és UHU? #1965487
        kelemengabor
        Felhasználó

          Hm, ilyet még nem láttam, próbáld meg -vo x11 opcióval indítani, talán segít. A grafikus felülete miért nem indul? Alapból kellene, ha terminálon indítod, mit ír?

          Az újrafordítássl és a gdb-vel nem kell foglalkoznod, amíg nem tudod hogy mik ezek. Valószínûleg csak rosszul van beállítva és nem maga a program hibás – ezesetben lenne szükség az elõbbiekre. Egyébként milyen kodekeket telepítetél mivel és hova?

          A súgókról meg: gondolom a kdes-gnome-os súgókra gondolsz, hát az azért van angolul, mert eddig a csekélyszámú önkéntesnek (szabad jelentkezni!) nem volt rá ideje, piaci alapon megcsináltatni meg egy vagyon lenne.

          Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980897
          kelemengabor
          Felhasználó

            1, elvileg igen, ld.:
            http://www.google.co.hu/search?hs=1QZ&hl=h…es%C3%A9s&meta=
            2-t sajna passzolom. Más gépen mûködik a cd?

            Hozzászólás: adsl hülyéknek #2027120
            kelemengabor
            Felhasználó

              kösz, hogy említetted az mknodot 🙂 . Most jutott eszembe, hogy hátha fontos:

              Code:
              crw-rw—-  1 root uucp 108, 0 Aug 23 21:58 /dev/ppp

              A /usr/src/linux/Documentation/devices.txt szerint(nekem olyanom is van! 😀 ) ez egy „eszköz független ppp felület”(Device independent PPP interface). Nem vagyok biztos, de ez szerintem csak a gprs, mert még nincs sehova bedugva a kártya, és még pppoe kacsolatot se teremthetett. Szóval az mknodon kívûl várom az eth0 teremtõ tippeket(udevem van).  🙂
              [align=right][snapback]146750[/snapback][/align]

              Nekem sincs eth0-m, ha jól tippelem, ez csak egy név, amivel a programok hivatkoznak rá, de /dev/ alatt nem kell hogy ilyen létezzen. A forgalom majd a ppp0-n megy, az meg rendben meg is van. Szerintem túl akarod bonyolítani a dolgot :).

              kelemengabor
              Felhasználó

                Max. a /dev/null-ba…
                [align=right][snapback]146745[/snapback][/align]

                „Nem pofázni, cselekedni!”
                Bocs Bepe, de ennek itt nincs értelme.

                Hozzászólás: adsl hülyéknek #2027118
                kelemengabor
                Felhasználó

                  de én eth0-t akarok, mert az elegánsabb 😀
                  [align=right][snapback]146736[/snapback][/align]

                  man mknod 🙂

                  Hozzászólás: adsl hülyéknek #2027115
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Gyorsan létrejött a bzImage, új kernellel gép elindít(láttam, hogy a zöld pingvin helyet már újra rendes. Pedig már úgy megszoktam! 😀 ), újra nincs /dev/eth0. /lib/modules/2.6.8.1/kernel/drivers/net alatt nem találtam semmi r8139-re emlékeztetõt.
                    [align=right][snapback]146709[/snapback][/align]

                    gabor@ubuntu:~$ find /lib/modules/2.6.12-6-386/ -name „*8139*”
                    /lib/modules/2.6.12-6-386/kernel/drivers/net/8139too.ko
                    /lib/modules/2.6.12-6-386/kernel/drivers/net/8139cp.ko
                    gabor@ubuntu:~$
                    ilyened sincs?

                    Hozzászólás: Júlia paraméterei? #2027361
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      256 MB-al viszem, de swap nélkül –
                      [align=right][snapback]146668[/snapback][/align]

                      Már nincs benne az, hogy megkeresi a linuxos swap partíciókat, vagy ha az nincs, akkor egy írható fat32-n csinál swapfájlt? Vagy olyanod sincs?
                      Ha meg oom van, akkor nem csak egy alkalmazást pusztít ki, hanem az egész összedõl? Fura…
                      Egyébként meg a http://uhulivecd.linuxuser.hu/index.php?module=news&num=16
                      oldalon olvastam, hogy 128M ramos gépeken is megy, gondolom persze swappal, anélkül persze hogy több kell.

                      Hozzászólás: Júlia paraméterei? #2027358
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Kell neki 128M ram, meg egy olyan processzor, amin egy sima uhu is elfut. Egy korábbi uhu live cd-t (talán a legelsõt) egy 500 Mhz p3+256M gépen élvezhetõ sebességgel tudtam futtatni, szóval egy ekkora proci biztos kell. Viszont egy ilyen gép esetén hasznos kapásból felmásolni a merevlemezre, mert cd-rõl irgalmatlan lassú tud lenni, még bemutató céllal is.

                      10 bejegyzés megtekintése - 761-770 / 2,228