Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sziasztok!
Kezdõ felhasználó vagyok ( ez úgy is ki fog derülni), :blink: nem tudok
adsl kapcsolatot létrehozni. A „felhasználónév” és a „jelszó” után az „eth1” meghagytam (mivel nem tudom mit kellene helyette beírni) , és mivel nem tudom a DNS címet, server állasban hagytam ezt a beállítást, de nem tud kapcsolódni a kiszolgálóhoz. Segítségeteket elõre is köszönöm.
:blush:Ismerem a módszert 🙂
,de egyszerre Linuxot és angolt tanulni nehéz…
a témához: a kicsomagolás után egy clean könyvtár keletkezik, hogyan, milyen parancsot kell kiadnimert ez nem jó: patch -d wine-20050725/ d3d9patch.2005-05-06.diff.bz2 🙁
ehhez a wine-hez jó ez a patch?
[align=right][snapback]146625[/snapback][/align]Mit csomagolsz ki? A wine-t? A patchet? Mindkettõt kellene.
utána pedig patch <d3…diff
elméletileg. Kellhet esetleg a -d is, vagy a -p1 is (ezzel lehet a patchban lévõ kereési útból levágni egy szintet, ha a rosszul használt -p opcióra panaszkodik, akkor kell), ez az adott patchfájltól függ.szal nem a linux fos, hanem peti hülye. bocs.
[align=right][snapback]146580[/snapback][/align]Odase neki, más is járt már így 😉
pppd[0]: Remote message: Unknown username or service
pppd[0]: PAP authentication failed
Authentication error. Maybe bad account or password.
[align=right][snapback]146568[/snapback][/align]Biztos hogy jól írod be a felhasználónév+jelszó párost? Más rendszer alatt ugyanazzal mûködik?
Pont itt a gond: a teljes usr-t nem teszem át, mert az több, mint 1 GB. A local üres a live cd-n (illetve a szokásos könyvtárak megvannak, de nincs bennük semmi), tehát „áldozat” nélkül tudok a localra hálózati diskimage-ete csatolni. De (mint írtam) a ximian-connector csomag nem ide akar rámolni, hanem a /usr alá. Ezért kellene fordítanom (otthon az igazi UHUval), mert az a /usr/local alá rámolna (és már csak azt kellen áthoznom…).
Az a gond ezzel, hogy ha sikerül is bepakolni a /usr/local alá a connectort (akár a csomag tartalmát is bemásolhatod, tökmindegy), az evolution arra számít, hogy a /usr alatt van, mint õ. Akkor az evot is át kellene pakolni, meg ki tudja még mi mindent. Nincs ötletem :-
Õ nem akarja, hogy leszedjük a leveleket (legyen csak a központi szerveren), de aztán meg cseszeget, hogy nem fér el az intézet a levelezõszerveren, mert mindenki meghagyja a leveleit…
A múltkor ráadásul anyázás is volt, amikor az ott tárolt leveleink egy része – „üzemzavar” miatt – elveszett…Péter
[align=right][snapback]146493[/snapback][/align]root error, please replace root and try again
😛Oké, de a kettõ leállós közül valamelyikbõl (vagy a libsoup, vagy a libgtkhtml) volt dev csomag, amit fel is tettem, de a dolog nem változott meg…
Fõleg az MSexch szerverrõl a levelek leszedése mbox formátumba (mint a mozilla és az evol is) miatt kell. Win alatt (MSO-val) esélytelen (még a saját szörnyû formátumában is csak EGYESUgyanis sok helyen windowsos gépek vannak, cvs port zárva (mint pl. nálam is 🙁 ), ergo nem tudom leszedni…
[align=right][snapback]146474[/snapback][/align]Windowsra minek windows-emulátor? Ráadásul a cvs nem alapfelszerelése a windowsnak, szóval elég ritka eset lenne, ha valaki windows alól szeretne windows-emulátort cvs-bõl checkoutolni (elnézést a szóért), tehát a „cvs-bõl elérhetõ” rendszert nem valószínû hogy erre találták ki.
A cedega licenchez ugyan nem értek, de valószínûleg azért nincsenek kirakva cvs/bináris csomagok, mert valahogy mégis tilthatja az ilyesmit, de nemrég volt ez téma valamelyik pusztito-topikban, nézd meg azokat, hasznos lehet.A pkg-config az egy egyszerûbb csomagnyilvántartó rendszer, a forrásból fordításokhoz kell. A lényege az, hogy minden forrás tarballban van egy .pc fájl, ami alapján a pkg-config értesül egy adott program jelenlétérõl, ezt használja a ./configure amikor csomagokat keres. De mivel ez csak a fordításkor érdekes, a disztribútorok a -dev csomagba szokták rakni, ezért látják a juzerek azt, hogy fent van a kutyafüle csomag, de a configure nem látja – persze, mert a kutyafüle.pc fájlt keresi, ami a kutyafüle-1.0-dev csomagban van, ami viszont nincs felrakva.
Adott szituációban fel kéne rakni egy rakat -dev csomagot (egyelõre csak ebbe a háromba akadt bele, de nyugi, ha ezeket megoldanád, lenne még másik 10+ 🙂 ), ami momentán úgy tûnik, nem lehetséges.
Magánvélemény, hogy ha a rencergazdi nem akarja, hogy linuxot használj, akkor szerintem ne használj, hiszen csak a szopás van vele, a haszon meg elhanyagolható.Ha jól tudom, az apt-setup progival meg lehet oldani ezt a problémát.
rdesktop. ezzel lehet csatlakozni a windows terminálhoz távolról…
[align=right][snapback]146355[/snapback][/align]De nem ez volt a kérdés :rolleyes:
-
SzerzőBejegyzés