kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 781-790 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • kelemengabor
    Felhasználó

      Hali !

      Már volt szerencsém hasznalni a vnc-t ,tökéletesen mûködik ,kisebb felbontásnál és színmélységnél egész tûrhetõ sebességell látod a x-et is.

      Viszont azt olvastam hogy nem túl biztonságos ? !

      Hozzászólás: Ubuntu Kalauz #2025455
      kelemengabor
      Felhasználó

        Mûsorszóró szerver estleg Mûsor szerver?
        Biztos talált már ki erre valaki valamilyen értelmes magyar szót. Nincs erre microsoftos terminológia?
        [align=right][snapback]146309[/snapback][/align]

        Váhháhhá…
        b+ ez eddig nem jutott eszembe, pedig nekem meg is vannak az MS aktuális vackainak fordításai :fejétafalbaverõszmályli:
        Szóval náluk ez Adatfolyam-kiszolgáló néven fut, szerintem átvehetjük.

        Hozzászólás: Ubuntu Kalauz #2025452
        kelemengabor
        Felhasználó

          Mi legyen ezzel a Szalagos Média Szerver-vel?

          Tartsuk meg mint okos közkincset, ahogyan a DivX lejátszókra is a játékos? 🙂 Vagy akkor közösen valami jót ötöljünk, hatoljunk ki.
          [align=right][snapback]146264[/snapback][/align]

          Ne, inkább találjuk ki valamit. Pl. lehetne Mûsorfolyam szerver vagy ilyesmi?

          Hozzászólás: Hátter beállítása nem megy #2026933
          kelemengabor
          Felhasználó
            Code:
            dtk@ubuntu:~$ gnome-background-properties
            /home/dtk/.gnome2/backgrounds.xml:1: parser error : Document is empty

            ^
            /home/dtk/.gnome2/backgrounds.xml:1: parser error : Start tag expected, ‘<' not found

            ^

            [align=right][snapback]146242[/snapback][/align]

            Akkor a kérdéses xml fájlt töröld le, aztán próbáld újra.

            Hozzászólás: Linux választás. #2026924
            kelemengabor
            Felhasználó

              🙁 ezért kéne összefogni (nem széttagozódni 400 felé) és megmuntatni a tõkéseknek hogy nélkülük is tudunk nagyon jó rendszert fejleszteni
              [align=right][snapback]146206[/snapback][/align]

              Muhhaha 😀 😀 😀
              Ezennel megkérném a tõkéseket, hogy legyenek szívesek kirúgni az alkalmazásukban álló szabadszoftver-fejlesztõket, hogy megmutathassuk. nélkülük is lehet jó disztrót csinálni. Azt azért megnézném, hogy ezután a disztrók az elhaló fejlesztések miatt hány évnyi lemaradásba kerülnek, mondjuk egy év alatt ahhoz képest, amit a mostani helyzetben tudnának elérni. (tipp: 7-8)

              (egyébként valaki nem látott itt egy lakatost?)

              Hozzászólás: Ubuntu Kalauz #2025450
              kelemengabor
              Felhasználó

                stream-re nem lenne jó a folyam szó mint magyarítás? „Videó folyam”, „média folyam”… Jobb nem jut eszembe,

                Hozzászólás: Hátter beállítása nem megy #2026931
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Indítsd terminálból a gnome-background propertiest és amit oda kiír, azt másold be ide.

                  Hozzászólás: Elszált a Kde-m #2026777
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Nagyon kezdõ vagyok úgyhogy ha tudod légyszives részletesen írd azokat telepítettem újra igen. Mikor bebootolt a grafikus bejelentkezõben nincs ott a kde.
                    [align=right][snapback]146005[/snapback][/align]

                    Akkor még a sources.list-edet szúrd be és nézd meg synapticban, hogy mennyi most az újrarakott arts csomag verziója.

                    Hozzászólás: program telepítés -hiba xorg.conf #2026818
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      percsy:

                      jogos, ha belenézel az uhucsomagba, a debian/buildinfoban és a debian/control -ban is be van varrva függõségnek.

                      Hozzászólás: program telepítés -hiba xorg.conf #2026814
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Valamit nagyon elnéztél akkor, mert nekem uhu 1.2 alá fel van rakva az általad írt csomag és mûködik, nem panaszkodik hibára. Próbáld meg eltávolítani, aztán újra felrakni, illetve egy apt-get install -f kimenetet szúrj be.

                      10 bejegyzés megtekintése - 781-790 / 2,228