Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
qcad
nem tud annyit, mint az autocad, de egyszerûbb feladatokra talán megteszi. Nem írod, milyen disztrib alá kell, de uhu és ubuntu alatt alatt van csomag belõle, a többinél meg valószínû, hogy van.elvileg valami c++ libary-kat kéne telepíteni, néztem a Yasst2 csomagkezelõben, de minden c vel kapcsolatos csomag fel van téve, ha jol kerestem, de ugy látszik, hogy nem.
[align=right][snapback]145400[/snapback][/align]-dev végû csomagok is fenn vannak? Azokban van az, amit include-olsz, valószínûleg azért nem találja.
(korlátolt a netem),
[align=right][snapback]145326[/snapback][/align]Ilyen problémák ellen vannak a cd-másoló projektek, pl ez:
http://uhuklub.hu/cd?sid=TUTVCCLWLYFIKQSY
írsz egy hozzád közel lakó emberkének és egy üres cd (+opcionálisan buszjegy :)) áráért lesz livecd-d.
(egyébként ha nincsenek pótolhatatlan adatok azon a partíción, próbáld meg újrarakni, valószínûleg használ.)„Olyan nincs, amit a gnome projekt szállít, de olyan van amit a kde, így értem.”
Erre gondolsz?:http://live.gnome.org/GnomeScreensaver
Ez még fejlesztés alatt van, jó ha a 2.14-nek része lesz, és egyelõre csak az xscreensaver új front-endjének tervezik, saját hackeket nem gyártanak bele (egyelõre…).
„tehát gtk alapú képernyõvédõ sincs”
ezt azért ilyen kategorikusan nem jelenteném ki…igaz, akkor pontosabban: én még nem láttam – persze ez sokminden másról is elmondható 🙂
„egy dolog, viszont a gnome projekthez nincs köze. desktop integráció az persze hogy van.”
hát most ezt a köze dolgot nem értem…Hát részletesen:
-nem része a gnome platformnak
-nincs levlistája a mail.gnome.org-on
-nincs hozzá bugzilla komponens
-nincs benne a gnome cvs-ben
-a gnome translation és documentation projektek nem foglalkoznak vele (bár ez az elõbbibõl következik)
-nem tartja magát a gnome féléves fejlesztési-kiadási ciklusaihoz
-nem lehet letölteni az http://ftp.gnome.org-ról
-a *.gnome.org-on sem találsz róla semmit
Szóval egy sima program, amit egy jómunkásember fejleszt, de nincs köze a gnome projekthez (azon kívül, hogy szállít egy ikont a gnome vezérlõpultba, de ez csak az integrációra való, efélét pl. a gaim is tud, noha a fentiek arra is igazak).pl. a kde-beszédprogramja, még a 3.3-mas projectben nem volt a kde része, x éve a konqueror sem stb.; a kde képernyõkímélõket pedig kifejezetten külsõ fejlesztõk csinálják – nézd meg a kde.org-on, még a feltöltõk is ott vannak – az már más kérdés, hogy kde direktoryba beteszik, az meg megint más kérdés, hogy a distribekbe mit raknak
Biztos, ehhez annyira nem értek :), de attól hogy külsõsök fejlesztik, még a kde projekt szállítja, „hivatalosan”, benne van a cvs-ükben (tényleg, ez a könyvtár ez mi? :)), a fordítási projektben, meg amit akarsz, tehát ránézésre része a projektnek, de ez utóbbi most mellékes.
tehát az én véleményem az, hogy pont fordítva van alias „Xscreensaver” van, „Gnomescreensaver” is van, de ha te találsz olyat, hogy „KDEscreensaver”, akkor nagyon meg lennék lepve, mert nincs…noha a kde.apps.org-on rengeteg kde kompatibilis screensavert találsz, de egyik sem „a kde screensaver”
Igen, van xscreensaver, ami egy képernyõvédõ-gyûjtemény egy beállítófelülettel és van hozzá egy gnome-screensaver nevû front-end, ami csak egy egyszerû beállítófelület, egyelõre nem része a „hivatalos” gnome desktopnak.
Meg vannak olyan kde-kompatibilis (~kdes, ahhoz gyártott) képernyõvédõk, amiket a kde projekt szállít és a kde vezérlõpulton van hozzájuk+az xscreensaverhez is front-end, bár senki nem hívja õket „A KDE-screensaver”-nek – de nem is ezt mondtam :).na mindegy ez csak nézõpont kérdése…
Igazad van, ez tényleg csak szõrözés :).
Mit pihentet ez a képernyõn?
Nem akkor pihen a képernyõ, ha ki van kapcsolva?
[align=right][snapback]145266[/snapback][/align]Nekem ezt egyszer régen úgymagyaráztákki, hogy a beégés ellen védi a képernyõt, amikor a juzer elmegy a gépe elõl, de nem kapcsolja ki azt (mert ugye az olyan bonyolult, meg macerás, meg takarékoskodjon a villannyal akinek két anyja van…). Régi kocsmai játékautomatákon lehet a jelenséget szépen megfigyelni, amikor a képernyõ közepén folyamatosan látod a game over szöveget, mert mindig ugyanott villogott sok éven át.
„Olyan, hogy gnome-os képernyõvédõ, nincs.”
Ezt hogy érted? Hogy nincs desktop integráció, vagy nincs gtk-alapú ssaver?
[align=right][snapback]145256[/snapback][/align]Olyan nincs, amit a gnome projekt szállít, de olyan van amit a kde, így értem. Az hogy az xscreensavernek gtk-s a beállítófelülete (bár magukhoz a képernyõvédõkhöz az nem kell, tehát gtk alapú képernyõvédõ sincs 😛 ), egy dolog, viszont a gnome projekthez nincs köze. desktop integráció az persze hogy van.
Most veszem csak észre hogy van ami müködik benne. Lehet hogy a gnomos képrnyõkimélõk nem müködnek csak.
[align=right][snapback]145250[/snapback][/align]Olyan, hogy gnome-os képernyõvédõ, nincs. Kde-s van, meg X-es, az utóbbiakat az elõbbi nemnagyon szereti (a kde szépségei, 617. oldal). Próbáld kikapcsolni a kde-set, és elindítani az xscrensavert, önmagában szokott mûködni (pl terminálon xscreensaver & utána kijelentkezel, beállítások mentését bepipálod és bejelentkezés után elvileg futni foga démon is).
Sziasztok
UHU Linuxomon Kde 3.4.2 grafikus rendszer van, és azt is használom. Kiválasztom a számomra szimpatikus képernyõkímélõt, beállítom, nyomok rá egy tesztet, minden ok beállítom hogy 5perc után kapcsolódjon be. Eltelik 5perc és csak feketeség van a beállított képernyõkímélõ helyett.
Vagy ha megnyomom a képernyõ zárolása gombot, akkor is csak fekete képernyõ van.
Mi lehet a hiba?
[align=right][snapback]145239[/snapback][/align]Ezt a kde vezérlõpulton csinálod, vagy az xscreensaver beállítófelületén? Ha a kde-set kikapcsolod, úgy sem megy?
„bebootolni a linuxot (csak tudni kell, melyik partíción van):”
ettõl van egy egyszerûbb megoldás (mert ez, ha jól látom csak floppyról butulja a rendszert, és az mbr még nincs visszaállítva):
floppyra, merevlemezre, bárhova ki lehet menteni az mbr-t (dd-vel) és vissza is lehet állítani, ahhoz, hogy vissza lehessen állítani pedig bármilyen butulható linux rendszer legyen az live cd, vagy floppy elég
[align=right][snapback]145226[/snapback][/align]Ennél is van egyszerûbb (bár uhu-specifikus) megoldás 🙂
make-bootfloppy
ez csinál egy bootlemezt (nahát!), amirõl simán indítható a telepített bagoly, ezután pedig csak egy grub-install /dev/hda kell, ha nem tévedek.Igy jobb 🙂
A fooldalon latsz baloldalt egy olyat, hogy ” A Linux kernel konfigurálása és fordítása „, aszerint meg tudod csinalni. Ha gondod adodna kozben, akkor a forumban talalsz olyan topikot, amiben biztosan helye lesz a kerdesednek 🙂
[align=right][snapback]145121[/snapback][/align] -
SzerzőBejegyzés