kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • kelemengabor
    Felhasználó

      Openoffice2-ben állítólag van valami access-klón, http://uhu.linux.hu/ címen vn belõle uhucsomag.
      Privát levelet meg nem írunk, mert. Ne is várd.
      (OFF: fel kellene venni a netikettbe, hogy ilyet fölösleges kérni)

      Hozzászólás: open port #2023806
      kelemengabor
      Felhasználó

        2.ha nincs open portom, és nem használok tûzfalat, mennyivel nagyobb az esélye(mennivel könnyeb) egy támadás a gépem ellen?
        [align=right][snapback]142535[/snapback][/align]

        Tûzfal nélkül simán megpróbálhatnak kapcsolódni pl az sshd-hez egy kis jelszópróbálgatásra, de mivel az nem fut…

        roante: az elsõ linkelt oldal aszongya a 80-as portról:

        Port 80 is the standard port for websites, and it can have a lot of different security issues.
        These holes can allow an attacker to gain either administrative access to the website, or even
        the web server itself.

        imho juzerként emiatt fölösleges aggódni :rolleyes:

        Hozzászólás: csomagok telepítése forrásból! #2024118
        kelemengabor
        Felhasználó

          Na most nincs gond azzal hogy mik ezek de mégis csak tudnom kéne mely az a csomag komplexus ami által bármely forrást gond mentesen tudok fordítani.
          [align=right][snapback]142885[/snapback][/align]

          Kb a világ összes elérhetõ szabad szoftverére és azok -dev csomagjaidra lesz szükséged, valamint egy, kapacitásában a végtelenhez konvergáló (fontos, hogy ezt folyamatosan tegye!) merevlemezre. 😀
          No, hülyeséget félretéve, minden egyes csomagnak szüksége van néhány alapvetõ könyvtárra, programra, illetve azok -dev csomagjaira, ezek közül sok majdnem minden programhoz kell, néhány pedig nem mindhez. Ezek uniója kb végtelenhez közelít, legalábbis helyigényt tekintve, azt meg ugye nam akarod felrakni, szóval nem fogod megúszni, hogy adott esetben kis gondolkodás árán magad oldd meg a problémákat. Ami majdnem mindenhez kell, az a gcc, glibc, (c-hez) a g++, libstdc++5 (ill. 6, a 4-es gcc-hez), (c++) illetve ezek -dev csomagjai. Egyéb nyelvekhez, eszközkészletekhez (X, gnome/gtk, kde/qt) meg szintén a megfelelõ -dev csomagok. Hogy adott programhoz mi kell, a legegyszerûbben úgy deríthetõ ki, hogy megnézed a configure kimenetét és amire panaszkodik, azt+a -dev csomagját felrakod (külön érdekes mulatság, amikor a fejlesztõ elmulasztja felvenni az összes ellenõrzendõ csomagot a configure.in-be és a configure egy felrakott csomag hiányára panaszkodik, mert a tesztprogramba include-olt egy hiányzó -dev csomagban levõ fájlt és emiatt nem sikerül a teszt :blink: -szóval lehet ezzel is jó nagyokat szopni :D).

          Hozzászólás: UHU 1.2 #2014937
          kelemengabor
          Felhasználó

            Márpedig ez szerintem ubk-s csomag, az ubk.linuxforum.hu leirása szerint beillesztettem egy fájlba azokat a sorokat, amiket leírtak, hogy tudjak onnan telepíteni.

            Valamit a Guarddog tûzfalamon át kellene még engednem,
            [align=right][snapback]142858[/snapback][/align]

            Kattints a manual linkre a fõoldal helyén és be fog jönni a fórum, ez nem a te készüléked hibája.
            A firestarterre nem nagyon van ötletem :unsure: , próbáld meg konfigfájlokkal együtt letakarítani és újra feltenni, aztán parancssorból indítani és a hibaüzit (ha nem teljesen azonos a fentivel) bemásolni.

            Hozzászólás: UHU 1.2 #2014935
            kelemengabor
            Felhasználó

              A Firestarter ezt:
              „A proper configuration for Firestarter was not found. If you are running Firestarter from the directory you built it in, run ‘make install-data-local’ to install a configuration, or simply ‘make install’ to install the whole program.

              Firestarter will now close.”
              [align=right][snapback]142838[/snapback][/align]

              Ezt hogy telepítetted, honnan, milyen verziót? Nem kellene ilyet mondania, legalábbis az ubk.uhulinux.hu-féle csomag nekem nem mondja.

              Hozzászólás: 3. lf.hu találkozó #2017774
              kelemengabor
              Felhasználó

                Akkor ez a felállás?

                tovis 🙂 aug 13-14
                kelemengabor aug 13-14
                zehyo aug 13-14 es ekorul
                Soltan aug 20-21, vagy mindegy
                szati aug eleje
                kisbetu aug 13-14  v.20-21
                razoli neki mindegy az ido
                nastjakam aug 20-21
                Bbt aug 13-14
                fellow aug 13-14
                [align=right][snapback]142831[/snapback][/align]

                kovi mintha lemaradt volna, nem?

                Hozzászólás: Abszolut kezdo ker sok-sok segitseget #2017098
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Esetleg megprobalhatod a wvdialconf progival felismertetni, annak elegge automatikus a mukodese, es ha mukodik a modem nagy valoszinuseggel meg is talalja. Alapbol lehet, hogy nincs felrakva, de csomag biztos van. hasznalata kb:
                  wvdialconf /etc/wvdialconf

                  Hozzászólás: UHU 1.2 #2014931
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Ha egyszerûen akarod bontani/indítani az adsl szolgáltatást, akkor a service adsl start/stop parancsok lesznek a barátaid, igaz ezeket root terminálból kell kiadni, ha szükség van rá.

                    Hozzászólás: 3. lf.hu találkozó #2017764
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      csak mi a jó nektek bennem?
                      [align=right][snapback]142784[/snapback][/align]

                      A humora, mester, a humora :bigups:

                      Hozzászólás: UHU 1.2 #2014927
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Jahogy adsl-ed van, akkor ezt tessék mondani 🙂
                        Ezesetben meg kell adni az adsl-config (vagy -setup? rég használtam, összesen egy ablak, benne 3 beviteli mezõvel: eszköz, név, jelszó) proginak a nevet+jelszót, és akkor mûködni fog a bootoláskor adsl indítás.

                      10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 2,228