Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hol?
Szia!
Nekem nincs /media. Nekem /mnt van. Akkor így hogy csináljam /media-val?
kisbuco
[align=right][snapback]142763[/snapback][/align]Jaj, télleg, hüle vagyok, 1.1…
akkor kézzel kellene mountolni valamit, pl egy floppyt
mount -t vfat /dev/fd0 /mnt
aztán erre másolni.Esetleg valknut használata? Csomagtelepítõben keress rá, illene ott lennie.
A /mnt üres volt,
[align=right][snapback]142738[/snapback][/align]/media-t írtam, azt próbáld.
Persze az 1.2-höz van már igazítva de az már részletesen megadja neked, hogyan állíthatod be a net kapcsolatot kézzel, ha az automont nem ismeri fel.
[align=right][snapback]142715[/snapback][/align]1, melyik? linket kérek, mert én nem látom.
2, az automountnak a hálókártyához semmi köze nincs.akkor a teendõ szerintem:
fogod a telepítõ cd-t, bebootolsz, elindítod karbantartó módban, ekkor kapsz egy parancssort. Ekkor elvileg illene világítania a kártyádnak. Kiadod a sysinfo parancsot, ez létrehoz egy fájlt, a nevét kiírja. ezt átmásolod floppyra vagy pendrivera vagy a telepített uhu valamelyik könytárába cp amifájlnevetkiírt /media/(itt nyomsz egy tabot, kiírja az eszközöket és választasz egyet, beírod az elsõ pár karakterét és tabra kiegyészíti, majd ezt ismételgeted amíg szükséges.) Ha megvan a fájl, akkor becsatolod ide, esetleg átnevezed txt-re. Aztán ebbõl majd okoskodunk.Sziasztok.
Feltettem az uhu 1.1-et. Beálltottam rajta minden internetes kapcsolatot. Tudok is csatlakozni az internetre, de restart után nem ismeri fel a hálókártyám (Broadcom 440x 10/10 Integrated Controller). Ilyenkor mit tudok csinálni?
kisbuco
[align=right][snapback]142698[/snapback][/align]1, milyen kapcsolat?
2, amikor nem ismeri fel, azután tudsz netezni, vagy csak aakkor, amikor felismeri, vagy egyáltalán nem ismeri fel, de tudsz netezni?Azt mondja neked, hogy az eszköz nincs mountolva a media könyvtárhoz.
[align=right][snapback]142587[/snapback][/align]Nem azt. Hanem hogy a csatolási pont nem létezik. a /media elé kell egy szóköz is.
Egyébként windows alól mûködik a cucc? Ha már a hal eszközkezelõ se látja, akkor az már nem kde-közeli probléma lesz.(természetesen nem újraírható CD-re)
[align=right][snapback]142433[/snapback][/align] -
SzerzőBejegyzés