Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
systray nincs. mire gondolsz pontosan? iconbox van „talca” helyett.
pl ird be konzolba 😉
nah, vegre megtalaltam ezt a topicocskamat 🙂
jelentem, debian sid alatt Wine 20040716-tal gyonyoruen muxik a jatek. (wineba telepitettem fel 2cd-rol)
ahh most nagyon boldog vagyok 😉ahh, vhogy idetevedtem… megoldodott?
ha nem, akkor nyomj mar egy screenshotot, mert erdekel.
(soha nemhalottam meg ilyenrol egyebkent)ja egyebkent temaba vagva: sajnos iszonyat gaz a q24lnx hangkezelese, kesik mint atom. bar legalabb fut 😉
xfce-t használok és néhány apróságot gnome alól pl:
gnome-system-monitor –> de kezdek rászokni a konzol top-ra 🙂
gdesklets –> zseniális egy dolog!
http://guhu.fw.hu/snapshot1.png
[align=right][snapback]98653[/snapback][/align]kollega 🙂
2 hozzafuznivalom is van a desktopodhoz, egy pozitiv es egy negativ.
kezdjuk a negativval: hogy birja a szemed ezt a barbie-like rozsaszint?? 😉
pozitiv: amugy ettol eltekintve nagyon dizajnos 😉kis jotanacs: lattam, hogy atermben csak a bash prompt van. nemtom, hogy mennyire zavar.
ha szeretnel „normalis” promptot, akkor az aterm inditoopcioi koze szurd be a ‘-ls’ (login shell) opciot 🙂
lehet a prompt szinet is valtoztatni, pl ha keket szeretnel, akkor, a .bash_profile-ba:Code:export PS1=”[e[34;1m]u@h:w$ [e[0m]”ha a rootnak pirosat szeretnel, akkor a root bash_profile-jaba ugyanezt, kiveve a 34 helyett 31-et irj. (ezeket a szineket uhu alatt annyira megszerettem, hogy atultettem debianba is 😉
(egyebkent par napja enlightenmentet hasznalok, egyszeruen mindig raunok a wmekre ;))
itt egy screenshot:
termeszetesen semmi baj az ubuntuval. egyszeruen ez a disztro nem debian, ennyi.
ha lesz debian szarmazekok, akkor semmi gond nem lesz. mindennemu ellensegeskedest tessek mellozni. koszi.nemtudom ki pakolja vissza folyton a debian topicba az ubuntut, de ezennel kerem, hogy _ne_ tegye.
ha megegyszer visszakerul, akkor szivtelenul lefogom torolni.
koszi elore is.persze, de azert erdemes vegigmenni rajta (ha nemtudod, hogy mi mire valo)
Leszedtem a 2.4.28-at…majd azt is fordítok, gyakorlásképp..vagyis ahelyett, h újrafordítanám a 2.4.27-et, inkább 28-at fordítok..igaz, így minden beállítást újra el kell végezni, de legalább látni fogom, h mi holl van, meg ha lesz idõm, rákérdezek, utánnaolvasok,ilyesmi 🙂
Aztán persze majd nyomulok 2.6.x-el is..csak elõbb legyen 2.4x-em 🙂
[align=right][snapback]98382[/snapback][/align]dehogy kell. kimented a .configot, majd a 2.4.28 menuconfigjaba betoltod (load an alternate config file, majd beirod az eleresi utat) 😉
-
SzerzőBejegyzés