Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
melyik debian, milyen kernel, stb… ezek is fontos infok.
na, nyugi emberek…
apa-cs: tutira jol konfoltad te azt a kernelt? en megneznem azert megegyszer.
a 2.6.8 koztudottan bugos kernelverzio, ha atnezted a konfigot, es tenyleg jo, akkor probald atultetni egy 2.6.7-be (imho a 2.6 szeria eddigi legjobb darabja)ui: kijavitom a topic cimet, hogy emiatt ne irkaljon ide minden okos 😉
ok, az abc a legjobb. de mivan, ha en holnap a nonameix0.12beta3-rc34 -et hasznalom, es nincs topicja? akkor megszivtam? ezert kell csak a _legelterjedtebb_ disztroknak kulon topic (ne tamadasnak vedd)
a masik: a tgz-t tenyleg kihagytam, sorry
harmadik: pontosan ugy gondolom, ahogy irtad. (de mivel a userek 90%-a elterjedt disztribuciot hasznal, ezert en logikusnak tartanam eloszor azt a parat felsorolni. pl blackpanthert kb. hasznalnak huszan. minek neki kulon topic? mondjuk lehet, hogy nagyot tevedek, de akkoris kevesebben hasznaljak, mint pl a mandrake-et)remelem erted.
tviktor:
(II) Loading sub module „fb”
(II) LoadModule: „fb”na ittvan a kutya elasva. ujrakene forgatnod a kernelt framebuffer support nelkul. akkor nemlenne gaz. (vagy hasznald nv-vel, de akkor nemlesz 3d)
amugy ariszlo: uhu-live mar egy ideje meghalt, emerson massal foglalkozik (nem-uhun alapulo live project), szal azt nyugodtan kilehet hagyni. masreszt az uhu miert van kiemelve? ennyi erovel barmelyik kilehetne emelve.
szooval:
elterjedt disztribuciok:
-debian
-redhat/fedora
-mandrake
-suse
-slackware
-gentoo
-uhuegyeb (kevesbe elterjedt) disztribuciok:
-rpm-et hasznalok
-disztronevek felsorolasa (akar kerni is lehetne az adminoktol, ha szukseges
-deb-et hasznalok
-disztronevek
-forrast hasznalok
-disztroneveken nemertem, hogy ezzel mi a gaz.
en meg mindig fenntartom az elterjedt, es nem-elterjedt disztrok csoportokat. annal mondjon vki esszerubbet…
nem lehet, hogy tul sok a monitorodnak az 1024×768? ird at 800×600-ra, probald ugy 🙂
xcut:
ha 2.6-os kernel forditasara szannad el magad, akkor ajanlom a 2.6.7 vanillat, es fellow kernel felkonfigjat.
Sziasztok! Az a problémám, hogy ha más ikonkollekciót akarok használni, mint az alapértelmezett Uhu – s, akkor a K-menübõl rengeteg eltûnik. A k-menû szerkesztõben, ha adok nekik, utána mentés, akkor elindul a rendszerbeállítások frissítése, és ha amikor ezt elõszõr csináltam(1hete), és úgy hagytam volna, még mindíg menne! A nuvole 1.0-ás ikonkészletet használnám, ami 13 mega.
Killall 5lete jó, talán annyit tennék hozzá, hogy az uhu-t és a suse-t tenném elõre. Mint azt mindenki tudja, általában ezzel „kezdenek” az emberek és jellemzõen az elsõ topicra klikkelnek és írják be a gondjukat…Ha a debian az elsõ, vagy folyamatosan lehet a topicokat áthelyezni vagy elrettenve menekül innen, mert – sajna – sokan nem ismerik az egérgörgõnek azt a tulajdonságát, hogy azt tekerve, a lap le/fel mozgaható… 🙂
Szóval vhogy így rendezném át killall javaslatát:-uhu
-suse
-mandrake
-redhat/fedora
-slackware
-gentoo
-debian
[align=right][snapback]96350[/snapback][/align]abc sorrend lesz 🙂
tehat mindenkepp a debian lesz elol (talan mert a legelterjedtebb disztro is egyben?)
amugy nem szamit a sorrend, azert irtam elore a debiant, mert azt hasznalok 🙂 -
SzerzőBejegyzés