Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
miért is nem jó a killall????
(amugy valaki irta tvtime-command quit)
[align=right][snapback]94470[/snapback][/align]de, nagyon jo ;>
a sudo csomagot, de ofkoz lehet, hogy nagy baromsag. 🙂
igazabol sanynal voltak meg kozos home-ok is, az is kavarhat imho.nincs gentooban reconfigure lehetoseg?
bar ilyen esettel meg sosem talalkoztam, ezert csak vakon tapogatozom…oks, a gentoo-t absz. nemismerem. en ilyenkor debianban apt-cache search su* -ot csinalnek. 🙂
ahh, tiltja a vallasom ;>
azert kosz 😉A susoers teljeséggel fölösleges, ha csak a su parancsot használod.
Amennyiben egyes programokhoz akarsz usereknek is jogosultságot adni, akkor viszont kell.
[align=right][snapback]94425[/snapback][/align]jo, sztem nemart ha ottvan, de sanynal a sima csomi sem volt fent. sztem az a gaz es mostmar jo lesz.
ehh 🙂
Code:# /etc/sudoers
#
# This file MUST be edited with the ‘visudo’ command as root.
#
# See the man page for details on how to write a sudoers file.
## Host alias specification
# User alias specification
# Cmnd alias specification
# User privilege specification
root ALL=(ALL) ALLez legyen
/etc/sudoers helyesen van megirva?
csoportok, jogok?letisztult disztro, ami tenyleg hipergyors. egyre vigyazz: _csak_ hivatalos helyrol szarmazo csomagot, vagy forrast _szabad_ felrakni, kulonben hazavagodik a rendszer.
ezt tapasztalatbol irom. ha nem vagy beteges telepitgeto meg buherator, akkor egy hosszueletu disztrora szamithatsz. (ofkoz a slack-freakekre ez nem vonatkozik ;> )egy regebbi hirben volt egy debianra es xfce-re epulo kis live disztro. abban mar vmi uj verzio betaja lehetett, mert pl xfce menuben ikonok is voltak 🙂
kivancsi vagyok, hogy sidben mikor lesznek benne az uj xfce csomik, mivel mar tobb, mint egy eve favorizalom ezt a remek ablakkezelot ;> -
SzerzőBejegyzés