Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
jah:)
ezert jok a self-made hatterek 🙂vizsla:
sztem annyira azert nem veszes a helyzet. mmint attetszoseggel kapcsolatban.
igazabol hattertol, es fontszintol fugg 🙂
amugymeg minden megszokas kerdese.
en 2 term. emut hasznalok most debian alatt.
az egyik az Eterm kirakva a hatterbe keret nelkul, attetszoen. ezen csinalom a szokasos mindennapos dolgokat: update, upgrade, filekezeles.
a masik az egy multi-aterm -nek nevezett kis erdekesseg, ami meg fejlesztesi szempontbol elegge az elejen van, de azert batran hasznalhato. ofkoz abban is szepen muxik a transparency, meg a tint, raadasul egy ablakban tobb atermet is megtudok nyitni. ebben szokott futni az irssi, mindig van egy root meg egy user ful is. igy kenyelmes nekem.nekem ISO 8859-2 van, megis kis teglalapok vannak helyettuk konzolon, term emulatorban muxenek, igaz az õ-n kis hullamvonal van, az û-n meg egy forditott v-szeruseg. engem nemtulzottan izgat, mert max. google keresesnel hasznalok ekezetet, es bongeszon belul rendesen mukodnek.
pl. használj vi-t.
vigyázz, kicsit nehéz kezelni. írni tudsz bele, ha nyomsz egy insert-et, ha el akarod menteni, akkor shift+Z kétszer. (pl.)
[align=right][snapback]93695[/snapback][/align]kis kiegeszites:
vi barmi.barmi -megnyitja a file-t, ha ures, akkor letre is hozza
insert gomb megnyomasa – szerkesztheted-ESC, majd :w – mentes
-ESC, majd :q – kilepes
-ESC, majd :wq – a ketto kombinalva
-ESC, majd :q! – kilepes mentes nelkultermeszetesen a vi-ban rengeteg lehetoseg rejlik, tapasztald ki magad.
Bbt eszrevetele:
Nem tudom segítség-e, valószínüleg ugyanazzal van összefüggésbe amit írál: (ha belépek topicba viszaugrik a jelenlegi fórumba.)
– ha a csaba által adott linkrõl megyek oda, alaból bejelentkezettként kezel, ha nem, csak megnyitom böngészõbõl, akkor logolnom kell (bár ez lehet, csak az elsõ alkalommal volt így).-sehol nem látok oldalt „bejelentkezett felhasználók” listát, ami imho igen szerencsés volt idáig is.
légy oly kedves, jelezd ezt a megfelelõ helyen, ha fontosnak éled/nem hangzott még el. smile.gif kösz!
pofas, pofas. vegre haladas 🙂
viszont frissitesre visszadob ide, a tenyleges forumra.van x a rendszereden? ugynez ki, hogy nincs.
melyik disztro?mielott irsz, nezd meg, hogy kinek postolsz. ezt nem nekem kene…
bazdmeg sany. diplomatikus voltam?abban egyetertunk, hogy jobb a beke, csak en nemvagyok az a tipus, aki lenyeli a hasonlokat…
-
SzerzőBejegyzés