killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: javaslat: linuxforum.hu netikett #1974281
    killall
    Felhasználó

      na, legalabb vmi reakcio 🙂
      egyetlen javitando dolog: a topick az vagy topic (angolosan), vagy topik (magyarosan).
      vmelyik a ketto kozul legyen benne mindenhol 🙂

      Hozzászólás: javaslat: linuxforum.hu netikett #1974273
      killall
      Felhasználó

        Bbt hozzafuzese a dolgokhoz:

        Légy oly drága a nevemben postolj egy OK.-t az alábbi megjegyzésekkel:

        az elsõ ponthoz jól lenne (legyen esélyünk…):
        A „segítsetek egy kezdõnek” jellegû topcinév minden csak nem szerencsés.

        stílus részhez:
        valahogy bele kéne írni: tagold a mondanivalód, nem baj ha hosszabb lesz a post.
        .
        (pl. partíciók ugranak be mint általános probléma: egy 5 soros tömbbe leírta milyen partíciók vannak a vinyóján, mi meg belezavarodunk mire a végére érünk… remélem érthetõ mire gondolok smile.gif )

        ____________________________________________

        moderator urak, tessek mar idenezni es reagalni. legyen mar szivugyetek ez a dolog…
        az adminokrol mar letettem..

        Hozzászólás: további probléma? #1979261
        killall
        Felhasználó

          csaba legyszi neha nezz mar be az adminisztratori topic altopicjaiba…
          mert igy ugy tunik, hogy minden felesleges. ezt sem fogod elolvasni.

          Hozzászólás: javaslat: linuxforum.hu netikett #1974272
          killall
          Felhasználó

            milyen erdekes. ugylatom masok meg arra sem veszik a faradsagot, hogy reagaljanak erre a dologra, ergo baromira nem szivugyuk ez a forum.
            epp ezert most szepen athuzom ezt az egeszet az admin forumba, hogy a kedves moderatortarsak legalabb ranezzenek.

            Hozzászólás: Sarge boot probléma #1979240
            killall
            Felhasználó

              imho egy kernelnek initrd nelkul is mukodnie kell (az enyem muxik), tehat tutira nemazzal van a gond.
              en inkabb a liloban latom a hibat, mivel nalam is tobbszor fagyott.
              (esetleg rosszul konfigoltad a kernelt, bar erre ugye gondolni sem merek)
              hasznalj grubot, es nezd at a kernel konfigjat. nyilvan nem veletlenul fagy.

              Hozzászólás: javaslat: linuxforum.hu netikett #1974271
              killall
              Felhasználó

                sztem jo. jobb mint az elso valtozat: lenyegretoro, pontos, optimista.
                a topick viszont topic 🙂 ezeket javitsd ki 😉
                reszemrol mehet.

                Hozzászólás: Help #1977051
                killall
                Felhasználó

                  az a gond hogy nincs floppy meghajtó a gépembe
                  ha tovább is jutok ezen a ponton, mit kell csinálnom hogy legyen pl egy KDE felületem vagy valami grafikus felület…?
                  [align=right][snapback]91110[/snapback][/align]

                  a lenyeg, hogy nem olyan szornyu ez a debian telepito, mint amilyennek latszik.
                  ha a lilo szarozik, akkor addig nyomogasd a resetet, amig benem enged (nalam minden 3. restartra engedett bootolni, ezt kb 2x turtem, aztan grub).
                  a telepitest bf24-gyel inditsd, es olvasgasd jobban fellow irasat. sztem baromira feluletesen „nezegetted”. az x-es cuccra is kapsz ott valaszt. lenyegeben olyan egyszeru a debian telepitese, hogy szinte csak eleg az ok-t nyomogatni mindenhol… aztan ha fentvan, akkor majd allitgatsz (hiddel, 10. telepites utan, igyfogod latni te is ;))
                  de komolyan tanacsolom, hogy ha ennyire kezdo vagy, akkor inkabb egy uhut tegyel fel. a telepites ott 2 kattintas, a csomagkezeles pedig ugyanolyan, mint debianban, tehat beleizlelhetsz a dpkg/apt csodas vilagaba.
                  ha megis debiant akarsz, akkor viszont _reszletesen_, akar _tobbszor is_ olvasd el fellow irasat…
                  (ha en anno, amikor eloszor telepitettem debiant, elolvastam volna, akkor tuti nem szivtam volna vele annyit..)

                  Hozzászólás: Help #1977050
                  killall
                  Felhasználó

                    most eljutottam odáig ,hogy bejött egy nemtudommi (xf86cfg)itt lehetne beállítani a monitort,videókártyát,egeret,stb..
                    de itt aztán megint király a helyzet 😀 a numerikus billentyü az egerem és semmit nem lehet beállítani hiába próbálkozok
                    van egy IBM P200 monitorom és egy Nvidia Gf 2Ti videókártyám
                    akkor az egeremet se tudom beállítani ,(genius 3 gombos optikai egér)ps/2
                    ha elmentem amit addig csináltam megint vibrál a képernyõm és kezdhetném elõröl az egészet…. :blush:  :blush:
                    [align=right][snapback]91147[/snapback][/align]

                    a /etc/XF86Config-4 file szerkesztesevel lehet finombeallitani az x-et.
                    viszont nagyon keves infot mondasz. ez az elso linuxod?
                    ha nem, akkor van masik _mukodo_ rendszered?
                    ha igen, akkor annak az XF86Config(-4) filejabol ird at a monitorra vonatkozo dolgokat a debian xf86 filejaba. _ne_ masold at a file-t. a keyboardra vonatkozo cuccokat is atirhatod. videokartyanak eloszor vesa-t, , ha azzal megy, akkor nv-t irj. egerrol nemtudok nyilatkozni, talan ImPS/2.
                    mindenesetre bovebb informaciokat szolgaltass pls. (pomm: ha olvasod.. kezdelek erteni.. ;))

                    Hozzászólás: Ezektõl az emberektõl… #1978936
                    killall
                    Felhasználó

                      felesleges topic. torolhetem?

                      Hozzászólás: DVD + – #1978950
                      killall
                      Felhasználó

                        sajat tapasztalataimrol irnek par szot:

                        nekem egy samsung dvdirom van, pillanat, pontositok:
                        ‘SAMSUNG ‘ ‘DVD R/RW SH-W08A’ ‘1S30’ Removable CD-ROM
                        szoval ez a marka a cdrecord -scanbus szerint.
                        nekem eddig +ost es -ost is szepen irt uhu, slackware es debian alatt is.
                        en eddig csak k3b-vel irtam dvd-t (sorry ez mero lustasag, de igyvan).

                        ugygondolom hogy nem az iroval van nalad baj, hanem a supermount-tal.
                        ha picit haladobb vagy, akkor tudod, hogy miaz, ha nem, akkor keress itt ra.

                        en uhu alatt ugy irtam dvd-t, hogy elotte kiirtottam a supermountot a rendszerbol (igazabol ez mindig az elso lepes volt telepites utan).

                        nehany szoban leirom, hogy hogyan tudod kiirtani a supermountot:

                        eloszor is a /etc/sysconfig/automount file-t kell torolni.
                        utana a /mnt/.dev konyvtart
                        majd a /etc/fstabba bekell irni minden csatlakozasra szant device-t (disk, floppy, cd, dvd)
                        a floppyval nemlesz sok gondod, az szinte tutira /dev/fd0
                        a disk (vinyo) sokfele lehet, nezz utana, hogy milyen particioid vannak, es ezt hogy nevezik linux alatt. barmilyen kezdo linuxos howto-ban bennelesz.
                        a cd/dvd-hez erdemes szimlinkeket csinalnu azokra a borzalmas hosszu sorokra:
                        tehat mint irtad /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/cd ez a dev bejegyzes a dvdrol.
                        misem egyszerubb:
                        ln -s /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/cd /dev/dvd

                        termeszetesen megkell adnod filerendszert es csatolasi pontot is az fstabban: windowsos particio vfat, floppy auto, cd/dvd pedig iso9660 filerendszeru.
                        a csatolasi pontokat (pl. /mnt/dvd) kezzel kell letrehoznod.

                        ha ezeket megcsinaltad, akkor reboot, es tobbet nemlesz supermountod, viszont kezzel gyonyoruen fogsz tudni mountolni, es meg dvd-t is fogsz tudni irni.

                        persze, amit leirtam az mind azt feltetelezi, hogy abszolut kezdo vagy, de meg igyis feluletes.
                        a man fstab es man mount parancsokkal tobbre jutsz.
                        az instrukcioim alapjan menj, ahol elakadtal, ott nezz utana a 2 man file-ban. ha ugysem jutsz elobbre, akkor nyugodtan irj ide.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 3,638