Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
na, legalabb vmi reakcio 🙂
egyetlen javitando dolog: a topick az vagy topic (angolosan), vagy topik (magyarosan).
vmelyik a ketto kozul legyen benne mindenhol 🙂Bbt hozzafuzese a dolgokhoz:
Légy oly drága a nevemben postolj egy OK.-t az alábbi megjegyzésekkel:
az elsõ ponthoz jól lenne (legyen esélyünk…):
A „segítsetek egy kezdõnek” jellegû topcinév minden csak nem szerencsés.stílus részhez:
valahogy bele kéne írni: tagold a mondanivalód, nem baj ha hosszabb lesz a post.
.
(pl. partíciók ugranak be mint általános probléma: egy 5 soros tömbbe leírta milyen partíciók vannak a vinyóján, mi meg belezavarodunk mire a végére érünk… remélem érthetõ mire gondolok smile.gif )____________________________________________
moderator urak, tessek mar idenezni es reagalni. legyen mar szivugyetek ez a dolog…
az adminokrol mar letettem..csaba legyszi neha nezz mar be az adminisztratori topic altopicjaiba…
mert igy ugy tunik, hogy minden felesleges. ezt sem fogod elolvasni.milyen erdekes. ugylatom masok meg arra sem veszik a faradsagot, hogy reagaljanak erre a dologra, ergo baromira nem szivugyuk ez a forum.
epp ezert most szepen athuzom ezt az egeszet az admin forumba, hogy a kedves moderatortarsak legalabb ranezzenek.imho egy kernelnek initrd nelkul is mukodnie kell (az enyem muxik), tehat tutira nemazzal van a gond.
en inkabb a liloban latom a hibat, mivel nalam is tobbszor fagyott.
(esetleg rosszul konfigoltad a kernelt, bar erre ugye gondolni sem merek)
hasznalj grubot, es nezd at a kernel konfigjat. nyilvan nem veletlenul fagy.sztem jo. jobb mint az elso valtozat: lenyegretoro, pontos, optimista.
a topick viszont topic 🙂 ezeket javitsd ki 😉
reszemrol mehet.az a gond hogy nincs floppy meghajtó a gépembe
ha tovább is jutok ezen a ponton, mit kell csinálnom hogy legyen pl egy KDE felületem vagy valami grafikus felület…?
[align=right][snapback]91110[/snapback][/align]a lenyeg, hogy nem olyan szornyu ez a debian telepito, mint amilyennek latszik.
ha a lilo szarozik, akkor addig nyomogasd a resetet, amig benem enged (nalam minden 3. restartra engedett bootolni, ezt kb 2x turtem, aztan grub).
a telepitest bf24-gyel inditsd, es olvasgasd jobban fellow irasat. sztem baromira feluletesen „nezegetted”. az x-es cuccra is kapsz ott valaszt. lenyegeben olyan egyszeru a debian telepitese, hogy szinte csak eleg az ok-t nyomogatni mindenhol… aztan ha fentvan, akkor majd allitgatsz (hiddel, 10. telepites utan, igyfogod latni te is ;))
de komolyan tanacsolom, hogy ha ennyire kezdo vagy, akkor inkabb egy uhut tegyel fel. a telepites ott 2 kattintas, a csomagkezeles pedig ugyanolyan, mint debianban, tehat beleizlelhetsz a dpkg/apt csodas vilagaba.
ha megis debiant akarsz, akkor viszont _reszletesen_, akar _tobbszor is_ olvasd el fellow irasat…
(ha en anno, amikor eloszor telepitettem debiant, elolvastam volna, akkor tuti nem szivtam volna vele annyit..)most eljutottam odáig ,hogy bejött egy nemtudommi (xf86cfg)itt lehetne beállítani a monitort,videókártyát,egeret,stb..
de itt aztán megint király a helyzet 😀 a numerikus billentyü az egerem és semmit nem lehet beállítani hiába próbálkozok
van egy IBM P200 monitorom és egy Nvidia Gf 2Ti videókártyám
akkor az egeremet se tudom beállítani ,(genius 3 gombos optikai egér)ps/2
ha elmentem amit addig csináltam megint vibrál a képernyõm és kezdhetném elõröl az egészet…. :blush: :blush:
[align=right][snapback]91147[/snapback][/align]a /etc/XF86Config-4 file szerkesztesevel lehet finombeallitani az x-et.
viszont nagyon keves infot mondasz. ez az elso linuxod?
ha nem, akkor van masik _mukodo_ rendszered?
ha igen, akkor annak az XF86Config(-4) filejabol ird at a monitorra vonatkozo dolgokat a debian xf86 filejaba. _ne_ masold at a file-t. a keyboardra vonatkozo cuccokat is atirhatod. videokartyanak eloszor vesa-t, , ha azzal megy, akkor nv-t irj. egerrol nemtudok nyilatkozni, talan ImPS/2.
mindenesetre bovebb informaciokat szolgaltass pls. (pomm: ha olvasod.. kezdelek erteni.. ;))felesleges topic. torolhetem?
sajat tapasztalataimrol irnek par szot:
nekem egy samsung dvdirom van, pillanat, pontositok:
‘SAMSUNG ‘ ‘DVD R/RW SH-W08A’ ‘1S30’ Removable CD-ROM
szoval ez a marka a cdrecord -scanbus szerint.
nekem eddig +ost es -ost is szepen irt uhu, slackware es debian alatt is.
en eddig csak k3b-vel irtam dvd-t (sorry ez mero lustasag, de igyvan).ugygondolom hogy nem az iroval van nalad baj, hanem a supermount-tal.
ha picit haladobb vagy, akkor tudod, hogy miaz, ha nem, akkor keress itt ra.en uhu alatt ugy irtam dvd-t, hogy elotte kiirtottam a supermountot a rendszerbol (igazabol ez mindig az elso lepes volt telepites utan).
nehany szoban leirom, hogy hogyan tudod kiirtani a supermountot:
eloszor is a /etc/sysconfig/automount file-t kell torolni.
utana a /mnt/.dev konyvtart
majd a /etc/fstabba bekell irni minden csatlakozasra szant device-t (disk, floppy, cd, dvd)
a floppyval nemlesz sok gondod, az szinte tutira /dev/fd0
a disk (vinyo) sokfele lehet, nezz utana, hogy milyen particioid vannak, es ezt hogy nevezik linux alatt. barmilyen kezdo linuxos howto-ban bennelesz.
a cd/dvd-hez erdemes szimlinkeket csinalnu azokra a borzalmas hosszu sorokra:
tehat mint irtad /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/cd ez a dev bejegyzes a dvdrol.
misem egyszerubb:
ln -s /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/cd /dev/dvdtermeszetesen megkell adnod filerendszert es csatolasi pontot is az fstabban: windowsos particio vfat, floppy auto, cd/dvd pedig iso9660 filerendszeru.
a csatolasi pontokat (pl. /mnt/dvd) kezzel kell letrehoznod.ha ezeket megcsinaltad, akkor reboot, es tobbet nemlesz supermountod, viszont kezzel gyonyoruen fogsz tudni mountolni, es meg dvd-t is fogsz tudni irni.
persze, amit leirtam az mind azt feltetelezi, hogy abszolut kezdo vagy, de meg igyis feluletes.
a man fstab es man mount parancsokkal tobbre jutsz.
az instrukcioim alapjan menj, ahol elakadtal, ott nezz utana a 2 man file-ban. ha ugysem jutsz elobbre, akkor nyugodtan irj ide. -
SzerzőBejegyzés