Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hat igazabol fogalmam sincs.. sosem hasznaltam esound-ot. ugytudom uhunal nagyonjo az oss/alsa tamogatas, en azt javasolnam (enis hasznaltam sokaig uhut, sosem volt gaz a hanggal). a hangszerverek (lasd meg kde-nel az arts) sztem csak artanak, mint hasznalnak.
A vas amire telepíteni szertnék:
–Intel P4 2400Mhz HT 800Mhz fsb / 512mb
–Abit IC7-G (SATA)
–Nvidia Geeforce 2 TI DDR
–LG DvD RAM
–PCI-0649 PCI ATA RAID
–7x120Gb Maxtor 7200rpm (IDE n és a RAID)
–1x120Gb Maxtor 7200rpm + 1x160Gb Samsung 7200rpm (SATA-n)
–2x512Mb DDR 400
–Bt868 Pixel View (Play Tv Pro+)Tv Tuner
–Realtek RTL8xxxPCI hálózati kártya
–400W os Codegen ATX táp
–IBM P-200 Monitor
a telepítõ csak akkor indul el ha kikapcsolom az USB-t lehuzkodom a SATA-s winyókat vagy kikapcsolom a biosba…így elindul a DEBIAN telepítõ
bejön atelepítõ menü , megcsináltam a particiókat, feltettem az alaprendszert +a modulokat,beállítottam a hálózatot,bootolhatóvá tettem a rendszert.esetleg hasznalj alsat.
a libjack.so.0 nem egy csomag, hanem egy shared object file.
a jack nevu alsapluginhoz tartozik, igy erdemes a jack-re rakeresni, hatha frissult. hogy hogyan, az passz, nemertek az rpm alapu disztrokhoz…pontos errormsg kene, mert ezalapjan senki sem tud segiteni..
a linuxnal keves stabilabb oprendszert fogsz talalni.
hidd el, ha egyszer felraktad, akkor ‘stabilan’ fog mukodni.killall aki csöppet sem elfogult 😀 😀 😀
[align=right][snapback]88692[/snapback][/align]rakj fel egy debiant es megfogsz erteni egybol 🙂
SZiasztok!
Linux ügyileg abszolut kezdõ vagyok. Lenne egy kérdésem:
Mit érdemes letölteni? Melyikkel érdemes elindulni egy olyan embernek aki ilyet még sosem látott?Megköszönöm, ha válaszol valaki.
[align=right][snapback]88619[/snapback][/align]mindenkepp uhu, hogy megszokd a dpkg-t, aztan johet a debian ;>
ha nemtalalod meg a megoldast fellow irasaban, akkor ird le, hogy hol es hogyan akadtal el. milyen vasra akarod tenni? melyik debiant?
ezek mind fontos kerdesek. -
SzerzőBejegyzés