Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nehany eve hasznalom, az utobbi 2-3-ban tokeletesen bugmentes.
Toma_
[align=right][snapback]87989[/snapback][/align]akkor valszeg csak engem utalnak a kde-s es qt-s appok ;<
nekem meg sosem sikerult belonom a kmailt, ugyhogy 2 eve elvagyok az evoval 🙂Milyen rendszert használsz?
debian sid (unstable, verzioszam jeneleg 3.1) [sid=still in development]
Milyen csomagtípust használ?
.deb
Menyi helyet foglal a HDD-n?
attol fugg, te hatarozod meg ;> amugy alaprendszer sztem kb. fel giga, de az nagyon alap.
Milyen Kernelt használ (alapból)?
amilyet te akarsz neki ;>
en egy woody-rol upgrade-eltem, a woody 2.4.18-bf24-gyel telepult, de meg az upgrade elott forditottam egy 2.4.24-et, ugyhogy vehetjuk azt alapkernelnek.
viszont debiant olyan kernellel telepitesz, amilyennel akarsz.
ja es nemutolsosorban, debian telepites utan elso dolog a kernelforgatas ;>
vehetjuk kilottnek ezt a kerdest? 🙂Hogyan telepítendõ (CD, ftp, etc)?
floppy, cd, dvd, net.
amit akarsz, a debian mar csak ilyen juzerbarat 🙂A telepítéskor binárisokat telepít, vagy forrásból fordít?
csomagokat
Van-e valamilyen spc telepítõ programja (mint a SuSE YaST)?
dpkg/apt
A felkínált alap telepítéshez szükséges-e további program telepítése?
izles kerdese ;>
Lehet-e neten updételni?
nana’hogy’ ;>
neked amugy azkell, hogy:
./config.pl, vagy vmi hasonlo.
minden .pl kiterjesztesu file-ra nyomj egy „./”-t.Hi…nemtok olyan csomagokat telepíteni,ami nincs alapvetõen benne a csomagkezelõkben…
Amikor megpróbálom pl. a kpackageben azt írja hogy nem találja az installpkg-tBbt:
„Felraktam a telepítõcdrõl a 2.6.7-t, azzal butul is jól. mostmár csak a konfigját kell llevadásznom, meg a forrását…”kohommm, na mitmondtam 🙂
ilyen erdemes a tapasztalatra hallgatni (enis probaltam a 2.6.8-at, de gany… raadasul grsec patch 2.6.7-hez van csak 🙂 )jaaj de nem szeretem, amikor azt javasolják, hogy kezdjek elõlrõl mindent… az olyan lehangoló… 🙁 gondolom véletlenül sem lehet a configot csak úgy áttolni a 2.6.7es kernelbe… 😀 😀
[align=right][snapback]87979[/snapback][/align]de, nyugodtan probald csak meg. en sokaig hasznaltam 2.4.24-et az alap 2.4.18bf24 egy kicsit kipofozott konfigjaval 🙂
inkabb szerezz egy masikat. pl egy 2.6.7-et. eddig ez a legjobb a 2.6 szeriabol.
miert nem evolutiont hasznaltok?
nemertem, hogy miert ragaszkodik mindenki ehhez a bughalmazhoz..ha mar 2.6.8-akkor inkabb 2.6.8.1-et forgass, mivel a 2.6.8-ban rengeteg bug van.
mi log ki links alatt? 🙂
en meg semmi olyat nem lattam, amit nem lehetett volna megnezni links-szel.
a framebuffer tamogatas erosen nemajanlott, kb supermont szaga van a dolognak.
ha links-el kilogna vmi, tuti belehet allitani az oldal tordeleset (esc-re jon elo a menu)
szal nemajanlom a framebuffert, mivel rengetegmindenbe belezavar, raadasul baromira idegesitoen csunya is. -
SzerzőBejegyzés