Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Milyen rendszert használsz?
debian sid (jelenleg a verzioszam 3.1) egy picit lebutitott es atnevezett 2.6.7-grsec kernellel. kizarolag ez az egy oprendszer van a gepemen.
Mióta használod?
debiant egy eve lattam eloszor, akkor woodyt hasznaltam par honapig, most kb 2 honapja ujra debianozok, es egybol siddel kezdtem. linux eloszor 2000-ben volt a gepemen, megpedig egy redhat 5.2, utana nagy szunet, majd mandrake 8.1, 8.2, suse 7.2, 8.2, uhu1.0-rc2-ota uhut hasznaltam egy even at, 1.1-ig. egy egyhetes slackware 10.0 kiterom is volt 🙂
Mire használod?
mindenre.
Hogyan választottad ki?
itt most belekezdhetnek a tobbi disztro savazasaba, de nemfogom megtenni ;>
egyszeruen a dpkg, a hihetetlen stabilitas es a letisztultsag magaval ragadott.Használsz-e grafikus környezetet (GUI)?
igen, xfree86, xfce4-gyel.
Milyen jellegû a hw? (asztali PC, laptop, server, etc..etc..etc)
desktop (tervezek egy szervert is a kesobbiekben).
Ha már inkább multad van, mint jövõd: mik voltak azok a problémák amibe bele ütköztél?
rengeteg volt, nehez lenne felsorolni. sztem, aki ma$ oprendszerek utan eloszor lat linuxot, akkor annak minden problema ;>
Találkoztál-e, olyan problémával amit nem tudtál megoldani?
nememlekszem 🙂
Ha hivatás szerûen használod a Linuxot (vállalkozás) mik az elõnyei (a költségeken kívül), más OS -ekkel szemben? (a konkurens OS-t ne nevezd meg, csak ha nagyon spec. és muszáj, elkerülhetetlen).
az itthoni rootsag hivatas? 🙂
Szerinted mi az az öt momentum ami a Linuxodat más OS-ek elé helyezi.
1. ingyenesseg/szabadsag
2. stabilitas
3. naprakeszseg/flexibilitas
4. jol dokumentaltsag
5. mert szerelmes vagyok bele ;>framebuffert forditottal bele?
networkinget jol allitottad be?lasd fellow kernel felkonfigjat, nagyon hasznos.
Nem SW postázásra gondoltam,hanem tippekre,leírásokra.
Bocs ha érthetetlenül fogalmaztam
[align=right][snapback]85851[/snapback][/align]tippet sem fog senki postazni. azert van a forum, hogy ide irjuk a valaszokat. kovi segitett is…
offolni lehet menni a prog.hu-ra.
a linuxforum mindigis a szinvonalarol volt hires, itt mindenki kap valaszt barmilyen kerdesben. amiota az offtopicok ‘uralkodnak’, azota egy kicsit ugyerzem, hogy esik a szinvonal szakmai teren.
ezert kene mondjuk ugy felosztani a dolgot, hogy 90% linux, 10% off.
sajnos a latogatottsagok es a hozzaszolasok szama szerint ez most pont forditva van.ruhellem a tuctuc „zenet”. de ha jo zeneszerkesztore vagysz (sajat magad akarod FELJATSZANI a zenet HANGSZERREL), akkor audacity, vagy ardour.
atmozgattam egy ujabb mplayer topicot, hagytam linket.
admin, mod. urak,
na akkor kezdemenyezem a 3 offtopic osszevonasat. 1 is sok sztem, es mindegyik 99%ban ugyanarrol szol.
velemenyek, otletek?esetleg lehetne szimplan OFFTOPIC a cime. vegulis az.
Mintha kezdene ellaposodni ez a topic is……
[align=right][snapback]85745[/snapback][/align]en igazabol nembanom.. mivel ez linuxforum, nem off-forum.. boven eleg lenne egy offtopic, nemkell 3.
ez az óra dolog érdekelne…
a panelt meg nem eltakarni kéne, hanem, hogy addig tartson a munkafelület, ahol a panel kezd.
Ettõl még nagyon jó abakkezelõ 🙂 kicsit pofozgattam, oszt egész emberien néz ki…
[align=right][snapback]84059[/snapback][/align]ora dolog: jobbklikk a panelra/panelra helyezes/xfce ora.
de vmilyen sejtesem van, hogy nemerre az orara gondoltal.
en ezt az orat pl nemhasznalom, csak a gkrellm orajat.
a munkafeluletes dolgot nemertem. bar sejtem. en megforditottam, fent van a panel, lent a feladatlista.
igy mar emberibb 🙂bar ketsegtelenul a live-ra is tobben figyelnek fel igy, hogy uhunak hivjak.. szoval inkabb nemszoltam 🙂
-
SzerzőBejegyzés