killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Melyik való nekem? (A válasz!) #1974352
    killall
    Felhasználó

      Milyen rendszert használsz?

      debian sid (jelenleg a verzioszam 3.1) egy picit lebutitott es atnevezett 2.6.7-grsec kernellel. kizarolag ez az egy oprendszer van a gepemen.

      Mióta használod?

      debiant egy eve lattam eloszor, akkor woodyt hasznaltam par honapig, most kb 2 honapja ujra debianozok, es egybol siddel kezdtem. linux eloszor 2000-ben volt a gepemen, megpedig egy redhat 5.2, utana nagy szunet, majd mandrake 8.1, 8.2, suse 7.2, 8.2, uhu1.0-rc2-ota uhut hasznaltam egy even at, 1.1-ig. egy egyhetes slackware 10.0 kiterom is volt 🙂

      Mire használod?

      mindenre.

      Hogyan választottad ki?

      itt most belekezdhetnek a tobbi disztro savazasaba, de nemfogom megtenni ;>
      egyszeruen a dpkg, a hihetetlen stabilitas es a letisztultsag magaval ragadott.

      Használsz-e grafikus környezetet (GUI)?

      igen, xfree86, xfce4-gyel.

      Milyen jellegû a hw? (asztali PC, laptop, server, etc..etc..etc)

      desktop (tervezek egy szervert is a kesobbiekben).

      Ha már inkább multad van, mint jövõd: mik voltak azok a problémák amibe bele ütköztél?

      rengeteg volt, nehez lenne felsorolni. sztem, aki ma$ oprendszerek utan eloszor lat linuxot, akkor annak minden problema ;>

      Találkoztál-e, olyan problémával amit nem tudtál megoldani?

      nememlekszem 🙂

      Ha hivatás szerûen használod a Linuxot (vállalkozás) mik az elõnyei (a költségeken kívül), más OS -ekkel szemben? (a konkurens OS-t ne nevezd meg, csak ha nagyon spec. és muszáj, elkerülhetetlen).

      az itthoni rootsag hivatas? 🙂

      Szerinted mi az az öt momentum ami a Linuxodat más OS-ek elé helyezi.

      1. ingyenesseg/szabadsag
      2. stabilitas
      3. naprakeszseg/flexibilitas
      4. jol dokumentaltsag
      5. mert szerelmes vagyok bele ;>

      Hozzászólás: Slackware 10.0 + 2.6.8.1 es kernel #1975108
      killall
      Felhasználó

        framebuffert forditottal bele?
        networkinget jol allitottad be?

        lasd fellow kernel felkonfigjat, nagyon hasznos.

        Hozzászólás: Linux+telefon #1975074
        killall
        Felhasználó

          Nem SW postázásra gondoltam,hanem tippekre,leírásokra.
          Bocs ha érthetetlenül fogalmaztam
          [align=right][snapback]85851[/snapback][/align]

          tippet sem fog senki postazni. azert van a forum, hogy ide irjuk a valaszokat. kovi segitett is…

          Hozzászólás: a linux és a lányok #1969681
          killall
          Felhasználó

            offolni lehet menni a prog.hu-ra.
            a linuxforum mindigis a szinvonalarol volt hires, itt mindenki kap valaszt barmilyen kerdesben. amiota az offtopicok ‘uralkodnak’, azota egy kicsit ugyerzem, hogy esik a szinvonal szakmai teren.
            ezert kene mondjuk ugy felosztani a dolgot, hogy 90% linux, 10% off.
            sajnos a latogatottsagok es a hozzaszolasok szama szerint ez most pont forditva van.

            Hozzászólás: zeneszerkesztés vs. Tux ;) #1974988
            killall
            Felhasználó

              ruhellem a tuctuc „zenet”. de ha jo zeneszerkesztore vagysz (sajat magad akarod FELJATSZANI a zenet HANGSZERREL), akkor audacity, vagy ardour.

              Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972545
              killall
              Felhasználó

                atmozgattam egy ujabb mplayer topicot, hagytam linket.

                Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972544
                killall
                Felhasználó

                  admin, mod. urak,

                  na akkor kezdemenyezem a 3 offtopic osszevonasat. 1 is sok sztem, es mindegyik 99%ban ugyanarrol szol.
                  velemenyek, otletek?

                  esetleg lehetne szimplan OFFTOPIC a cime. vegulis az.

                  Hozzászólás: a linux és a lányok #1969679
                  killall
                  Felhasználó

                    Mintha kezdene ellaposodni ez a topic is……
                    [align=right][snapback]85745[/snapback][/align]

                    en igazabol nembanom.. mivel ez linuxforum, nem off-forum.. boven eleg lenne egy offtopic, nemkell 3.

                    Hozzászólás: kde3.3.0 #1964004
                    killall
                    Felhasználó

                      ez az óra dolog érdekelne…
                      a panelt meg nem eltakarni kéne, hanem, hogy addig tartson a munkafelület, ahol a panel kezd.
                      Ettõl még nagyon jó abakkezelõ 🙂 kicsit pofozgattam, oszt egész emberien néz ki…
                      [align=right][snapback]84059[/snapback][/align]

                      ora dolog: jobbklikk a panelra/panelra helyezes/xfce ora.
                      de vmilyen sejtesem van, hogy nemerre az orara gondoltal.
                      en ezt az orat pl nemhasznalom, csak a gkrellm orajat.
                      a munkafeluletes dolgot nemertem. bar sejtem. en megforditottam, fent van a panel, lent a feladatlista.
                      igy mar emberibb 🙂

                      Hozzászólás: UHU LINUX 2.1 LIVE #1968214
                      killall
                      Felhasználó

                        bar ketsegtelenul a live-ra is tobben figyelnek fel igy, hogy uhunak hivjak.. szoval inkabb nemszoltam 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 3,638