killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,111-2,120 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kezdõ linuxos bajai…. #1960616
    killall
    Felhasználó

      Csak bele kell tanulnom.. nem adom fel… Most kipróbálom a mandraket.

      Helyes 😆

      Melyiket teszed fel?

      ymf719e-s

      Ehez en sem talatam, de megprobaljuk megoldani 😆

      Ha fennt van az mdk akkor kuldj egy cfg2html kimenetet (persze elotte nezz bele es amit ugy gondolsz azt torold ki).
      A cfg2html letolteni itt tudod: http://www.cfg2html.com/cfg2html-linux_1.17-3.tar.gz

      – majd kicsomagolod: tar zxf cfg2html-linux_1.17-3.tar.gz
      – telepited ar rpm-et: rpm-i cfg2html-linux-1.17-3.noarch.rpm
      – es lefuttatod: cfg2html
      ____
      saty

      rpm -i

      a szokoz fontos

      Hozzászólás: nemtudok userkent belepni #1960768
      killall
      Felhasználó

        rpm alapu disztrokat nemajanlok.
        marcsak a m$-fele uzletpolitikajuk miatt sem

        Hozzászólás: nemtudok userkent belepni #1960766
        killall
        Felhasználó

          Milyen login shellt rendeltél hozzá a userhez? Ha KUserrel hoztad létre, az alapból az sh-t rendeli hozzá, amit a kdm nem fogad el.

          Hozzászólás: nemtudok userkent belepni #1960764
          killall
          Felhasználó

            szomorú vagyok, hoyg killall átpártolt 🙁
            pedig mostanában lesz normális netem és bizseregnek az ujjaim egy kis slackiért
            na mindegy, légy boldog debianiában 🙂

            ugyan, nem atpartolas 🙂
            olyan, mintha hazatertem volna (woody), csak kozben felujitottak a hazat (sid) 🙂
            mindenesetre boldog vagyok, hogy sikerult a dist-upgrade.
            most ugyan knoppix alol vagyok 😳 mert deb alatt kell meg kernelt forditanom, viszont holnap majd leirom reszletesen a csinjat-/bin-jat (hehehe) a sidre valo atteresnek, mivel fellow kollega nempontosan irta le a faq-jaban. 🙂

            Hozzászólás: nemtudok userkent belepni #1960762
            killall
            Felhasználó

              hatmar mind1, mert debianom van 🙂
              a rootparticio sem telt meg, mivel az 30 gigas, es asszem 27 volt belole szabad 🙂
              mindenesetre a swaret es a slapt-get konfigfile-ja is eleg kacifantos, tobbaszaz sor van benne, aztan megis csak egyhelyrol tolt…
              debianban meg a sources.list 2 sora lefedi az osszes csomagot…
              nomind1, majd ha lesz egy masik gepem, akkor megprobalom reprodukali ezt a bugot, es akkor kiderul, hogy tenyleg amiatt volt-e. mondjuk egyhamar nemlesz uj, szoval vki vallalkozoszellem megtehetne helyettem, ha van egy felnapja, es kedve telepitgetni 🙂

              Hozzászólás: nemtudok userkent belepni #1960760
              killall
              Felhasználó

                google-lel ide jutottam:
                http://www.linuxquestions.org/questions/history/205640
                aztan az elso postban van egy link, ez:
                http://f2.pg.briefcase.yahoo.com/bc/jongro…case.yahoo.com/
                es ezt toltottem le:
                http://us.f2.yahoofs.com/bc/3fea79db_f45c/…CPc.BBBHZr7yfod

                amugy odavan irva, hogy 9.1-es slackhez valo, de nemhinnem, hogy ilyen hibat kene emiatt okoznia. vagy igen?
                jaes termeszetesen nembootoltam ujra, tehat csak feltelepitettem, aztan grub-install /dev/hda
                ezutan semmi sem tortent. utana bongesztem tovabb, probaltam reloadolni ezt a site-ot firefoxszal, mire jott, hogy permission denied.
                utana gyorsan lilo, majd removepkg, mert gyanitottam, hogy ehhez lehet koze. aztan gondoltam reboot.
                na onnantolkezdve nemengedett be sem a sajat juzeremmel, sem ujjal. mindig bash hiba, aztan login shell.
                utana a basht leszedtem es ujraraktam, utana mar betudtam loginolni, de minden permission denied volt juzerkent.
                megneztem a jogokat is, de minden stimmelt.
                szal ez a nagyhelyzet 🙂

                Hozzászólás: nemtudok userkent belepni #1960759
                killall
                Felhasználó

                  persze, hogy nemtelt meg, 12 giga hely volt rajta (kulon /home) direkt az ilyen esetek miatt hasznalom igy.
                  mindjart megkeresem az urlt, es bekopizom.

                  Hozzászólás: nemtudok userkent belepni #1960757
                  killall
                  Felhasználó

                    Milyen login shellt rendeltél hozzá a userhez? Ha KUserrel hoztad létre, az alapból az sh-t rendeli hozzá, amit a kdm nem fogad el.

                    Hozzászólás: nemtudok userkent belepni #1960756
                    killall
                    Felhasználó

                      sikerult belepni, de csak a promptig jutok el. a 2 hibauzi sajnos meg igyis megvan.
                      es _minden_ permission denied. barmit csinalok.
                      szal ezigy nemkoser.
                      igazabol egy grubot raktam fel elotte, de nemhinnem, hogy az kurta el. vagyis lehet, mert mimas tette volna..
                      nem hivatalos helyrol volt, szal lehetett benne vmi..
                      asszem elkezdek egy debiant felrakni, mert ez kellokepp kiabranditott.

                      Kiprobáltad a Sose 9.1-et ?

                      kackac

                      Hozzászólás: nemtudok userkent belepni #1960755
                      killall
                      Felhasználó

                        Milyen login shellt rendeltél hozzá a userhez? Ha KUserrel hoztad létre, az alapból az sh-t rendeli hozzá, amit a kdm nem fogad el.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,111-2,120 / 3,638