Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hat en nemajanlom a kernelforgatast suse ala (ahogy uhu, mandrake es redhat ala sem), inkabb vard meg, amig frissitik.
de ha megsem hallgatnal ram, akkor mindenkepp a gyari kernel configjaval ugykodj.hat en csak 1 napja vagyok slackes, szal meg a csomikeszites rejtelmeibe nem astam bele magam 🙂
ha az mldonkey felrakasa erdekel, akkor az annyi, hogy a /usr/bin-be es a /usr/share/doc-ba bemesolsz nehany file-t 🙂
egyebkent valszeg felrakom a cuccot, aztan benyomom a linket, es tolti, aki akarja 🙂mostmar csak az erdekelne, hogy 10.0-hoz hol lehet beszerezni kde magyaritast,
A 2. cd-rõl a slackware/kdei könyvtárból telepítsd a kde-i18n-hu-3.2.3-noarch-1.tgz-t és a koffice-i18n-hu-1.3.1-noarch-1.tgz-t. Ha nincs 2. cd-d, akkor töltsd le õket valamelyik Slackware-tükörrõl, pl. innen.
ill. globalisan holtudom atirni a billkiosztast magyarra?
Konzolos bejelentkezéshez az /etc/rc.d/rc.keymap fájlban ez legyen:
Code:if [ -x /usr/bin/loadkeys ]; then/usr/bin/loadkeys hu.map
fi
X-hez pedig az /etc/X11/xorg.conf fájlnak ebben a részében
Code:# These are the default XKB settings for X.Org#
# Option „XkbRules” „xorg”
# Option „XkbModel” „pc101”
# Option „XkbLayout” „us”
# Option „XkbVariant” „”
# Option „XkbOptions” „”
töröld ki az XkbModel-es és az XkbLayout-os sor elejérõl a #-et, és írd át a pc101-et pc105-re, az us-t pedig hu-ra:
Code:Option „XkbModel” „pc105”Option „XkbLayout” „hu”
kosszepen 🙂
nemnem, hanem lelemenyesen elmentettem az 1.0-s idokbol 🙂
azota nemhozzaferheto sajna.
oks, meg 4 delikvenst varok 🙂juteszembe: 10.0-s slack alatt hasznal vki evolution-t?
mert en leszedtem hozza pkg-t, de vmi brutalis dependency-je van.
ebben kene helpslapt-get :):):):):):):):):)
ez kurvajo 😀na, megosztom veletek a slackes kde-met is 🙂

ja a masik meg az nvidia driver 🙂
uhu alatt ugye sirt a libGL.so miatt, meg ilyesmi, itt lazan, minden nyivakolas nelkul felment. ott a glxgears-el a max fps 300 korul volt riva tnt2 es latest driverrel, ittmeg 800-on felul van 🙂szal telleg rulz a slack.
nemakartam elhinni. mindenkepp leakartam terni az uhurol, mert mostanaban elegsok bajom volt vele (vmi elganyolta a felbontast, es ugy vibralt 3 napja, hogy a fejem szetment. esugye auto-xconfig, meg ilyesmi… ittmeg kezzel olyan *****a xet csinaltam, hogy ihajj. kde-t fullra bedizajnoltam, atlatszo menuk, stb es megis pokoli gyors 🙂 ).
3 disztron gondolkodtam: debian (amit mar hasznaltam par honapja), slackware es gentoo.
debiant elvetettem rogton, mivel aztmar ismertem, szal nemlett volna akkora kihivas, utana slacket felnyomtam, de a liloval szarozott.. namondom, akkor gentoo. csakhat az meg nekemis sokvolt. finomanszolva kurvara nemlattam at a telepitest, majdtalan egyszer 🙂
szal back to slack, rm -r /etc/lilo.conf, man lilo.conf, utana megcsinaltam, es lasscsodat, mukodott (pedig en a debian meg az uhu miatt grub-manias vagyok). utana xorgconf, itt csak az egerrel szivtam, deaztan minden ment, mint a karikacsapas 🙂
jodolog ez a swaret, meg az installpkg (kicsit apt meg dpkgfeelingje van halistennek).
eddig nagyon igeretes a slack, szal elkepzelheto, hogy maradok ennel 🙂azert elegge meggyozo, hogy a kde slack alatt joval gyorsabb, mint a fluxbox uhu alatt 🙂
raadasul startx-szel kb 5 mp alatt toltodik be 🙂mostmar csak az erdekelne, hogy 10.0-hoz hol lehet beszerezni kde magyaritast, ill. globalisan holtudom atirni a billkiosztast magyarra?
bashrc-t nemnagyon talalok.
mondjuk nemgaz megszokni az angolt, mar egesz hozzaszoktam igy parora alatt 🙂mar van hang, meg autonet!!
slack rulz ;]
-
SzerzőBejegyzés
