killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,191-2,200 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: kernel 2.6.6 #1959428
    killall
    Felhasználó

      hat en nemajanlom a kernelforgatast suse ala (ahogy uhu, mandrake es redhat ala sem), inkabb vard meg, amig frissitik.
      de ha megsem hallgatnal ram, akkor mindenkepp a gyari kernel configjaval ugykodj.

      Hozzászólás: mldonkey – slack #1959462
      killall
      Felhasználó

        hat en csak 1 napja vagyok slackes, szal meg a csomikeszites rejtelmeibe nem astam bele magam 🙂
        ha az mldonkey felrakasa erdekel, akkor az annyi, hogy a /usr/bin-be es a /usr/share/doc-ba bemesolsz nehany file-t 🙂
        egyebkent valszeg felrakom a cuccot, aztan benyomom a linket, es tolti, aki akarja 🙂

        Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955157
        killall
        Felhasználó

          mostmar csak az erdekelne, hogy 10.0-hoz hol lehet beszerezni kde magyaritast,

          A 2. cd-rõl a slackware/kdei könyvtárból telepítsd a kde-i18n-hu-3.2.3-noarch-1.tgz-t és a koffice-i18n-hu-1.3.1-noarch-1.tgz-t. Ha nincs 2. cd-d, akkor töltsd le õket valamelyik Slackware-tükörrõl, pl. innen.

          ill. globalisan holtudom atirni a billkiosztast magyarra?

          Konzolos bejelentkezéshez az /etc/rc.d/rc.keymap fájlban ez legyen:

          Code:
          if [ -x /usr/bin/loadkeys ]; then

          /usr/bin/loadkeys hu.map

          fi

          X-hez pedig az /etc/X11/xorg.conf fájlnak ebben a részében

          Code:
          # These are the default XKB settings for X.Org

          #

          #    Option     „XkbRules”      „xorg”

          #    Option     „XkbModel”      „pc101”

          #    Option     „XkbLayout”     „us”

          #    Option     „XkbVariant”    „”

          #    Option     „XkbOptions”    „”

          töröld ki az XkbModel-es és az XkbLayout-os sor elejérõl a #-et, és írd át a pc101-et pc105-re, az us-t pedig hu-ra:

          Code:
              Option     „XkbModel”      „pc105”

              Option     „XkbLayout”     „hu”

          kosszepen 🙂

          Hozzászólás: mldonkey – slack #1959460
          killall
          Felhasználó

            nemnem, hanem lelemenyesen elmentettem az 1.0-s idokbol 🙂
            azota nemhozzaferheto sajna.
            oks, meg 4 delikvenst varok 🙂

            Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955148
            killall
            Felhasználó

              juteszembe: 10.0-s slack alatt hasznal vki evolution-t?
              mert en leszedtem hozza pkg-t, de vmi brutalis dependency-je van.
              ebben kene help

              Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955147
              killall
              Felhasználó

                slapt-get :):):):):):):):):)
                ez kurvajo 😀

                Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955146
                killall
                Felhasználó

                  na, megosztom veletek a slackes kde-met is 🙂
                  slack.png

                  Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955145
                  killall
                  Felhasználó

                    ja a masik meg az nvidia driver 🙂
                    uhu alatt ugye sirt a libGL.so miatt, meg ilyesmi, itt lazan, minden nyivakolas nelkul felment. ott a glxgears-el a max fps 300 korul volt riva tnt2 es latest driverrel, ittmeg 800-on felul van 🙂

                    szal telleg rulz a slack.
                    nemakartam elhinni. mindenkepp leakartam terni az uhurol, mert mostanaban elegsok bajom volt vele (vmi elganyolta a felbontast, es ugy vibralt 3 napja, hogy a fejem szetment. esugye auto-xconfig, meg ilyesmi… ittmeg kezzel olyan *****a xet csinaltam, hogy ihajj. kde-t fullra bedizajnoltam, atlatszo menuk, stb es megis pokoli gyors 🙂 ).
                    3 disztron gondolkodtam: debian (amit mar hasznaltam par honapja), slackware es gentoo.
                    debiant elvetettem rogton, mivel aztmar ismertem, szal nemlett volna akkora kihivas, utana slacket felnyomtam, de a liloval szarozott.. namondom, akkor gentoo. csakhat az meg nekemis sokvolt. finomanszolva kurvara nemlattam at a telepitest, majdtalan egyszer 🙂
                    szal back to slack, rm -r /etc/lilo.conf, man lilo.conf, utana megcsinaltam, es lasscsodat, mukodott (pedig en a debian meg az uhu miatt grub-manias vagyok). utana xorgconf, itt csak az egerrel szivtam, deaztan minden ment, mint a karikacsapas 🙂
                    jodolog ez a swaret, meg az installpkg (kicsit apt meg dpkgfeelingje van halistennek).
                    eddig nagyon igeretes a slack, szal elkepzelheto, hogy maradok ennel 🙂

                    Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955144
                    killall
                    Felhasználó

                      azert elegge meggyozo, hogy a kde slack alatt joval gyorsabb, mint a fluxbox uhu alatt 🙂
                      raadasul startx-szel kb 5 mp alatt toltodik be 🙂

                      mostmar csak az erdekelne, hogy 10.0-hoz hol lehet beszerezni kde magyaritast, ill. globalisan holtudom atirni a billkiosztast magyarra?
                      bashrc-t nemnagyon talalok.
                      mondjuk nemgaz megszokni az angolt, mar egesz hozzaszoktam igy parora alatt 🙂

                      Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955143
                      killall
                      Felhasználó

                        mar van hang, meg autonet!!

                        slack rulz ;]

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,191-2,200 / 3,638