Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
na akkor megint részletesen leirom a cuccokat,mert látom itt rengeteg linux
keserves lassu indulás a menükben való kattintgatás is gondolatba ejti(office 2003 a 2.kattintás és már meg is nyilt a word vagy akármi)Hát ezt Linux alatt nagyon hamar felejtsd el, a Microsoft levédte a dupla-klikket. Nem csoda, hogy nem indul.
ez ugye poenvolt?
petikex:
http://www.uhulinux.hu nemfogsz csalodni
(ja es a suset a 8.0 ota nemnagyon illik linuxnak hivni. inkabb winix bugos kdevel, osszetakolt kernellel, kiherelt progikkal. ha megis suset szeretnel hasznalni, akkor szerezd be a 7.2-t, vagy 7.3-at, ezek joval stabilabbak, mint a 8.x, 9.x szeria, igaz regebbi cuccok vannak benne, dehat vmit vmiert. egyebkent lebeszelnelek az rpm-alapu disztrok hasznalatarol, mert azok (redhat, mandrake, suse) erosen elkurvultak egy ideje, es kezdik felvenni a windows-mentalitast mind uzletpolitikaban, mind megbizhatosagban.)
ha mediaplayer kell, akkor http://www.mplayerhq.hu , innen leszeded a forrast, aztan elolvasod a mant, vagy rakeresel itt a forumon, hogy hogykell telepiteni, es akkor lesz egy kivalo mediaplayered, nem pedig a suse altal kiherelt progival fogsz szivni.
de ha ramhallgatsz, akkor uhu.
soksikert
Az uhu menüjét kapom meg, nincs saját menüje legalábbis nálam…
Egy konzol ablakra gondoltam….uhumenu/eszkozok/terminalok
egyebkent ezigy eleg hosszadalmas, ezert celszeru a panelra kirakni ikont, vagy mondjuk gkrellm launch (nalam az rulzik enlightenment alatt)
Lehet hulyeseget irok de probald meg mas ujrairhato cd vel.En is sokat szivtam ezzel,ugyan en DVD vel jartam igy volt 2 darabom az egyiket hajlnado volt torolni a amsikat az istenert sem.Tovabb rengeteget szivtam azzal is hogy eggyes DVD hajlando volt az alltalam kert sebessegel irni masokat viszont automatikusan,de mivel en filmeket irtam ezert az automatikust hanyagoltam mert allandoan szarul irta meg.Ja es ugyanazt a lemezt a Win siman irta barmilyen sebessegen.probaltam terminalbol is de az is elutasitotta a kert sebessget.Fene se erti ezt:most van meg 50 db dvd azt kenytelen vagyok WINNel irni
uhu alatti k3b tokeletesen irja a dvdket.
barmondjuk az igaz, hogy talan nemmindegy, hogy noname 100ft-os, vagy mas dvd-t teszel bele.. nemtom.
de nagyvaloszinuseggel a mandrake a ludas ofkorz.Hi!
Továbbra is install után változatlan a helyzet.
Mit lehetne csinálni?uhut probaltad mar?
tokeletes annak, aki a fagyasokhoz, spontan bezarodasokhoz szokott :))
/media konyvtar rulz 🙂
SuSE – SoSE
dpkg powaaaaaa! ;]orulok 🙂
azert a tobbiek kedveert: a /home/userneved/incoming konyvtarba kerulnek a letoltott cuccok.rtfm
maskor majd hanyagold a nagybetuket…
ugyan a 6.2-es redhatet nemismerem, de 5.2-est sikerult mar felraknom vmware-re, persze x nelkul. azt javaslom, hogy egy ujabb linuxot probalj felrakni, mivel azoknak mar joval egyszerubb a telepitese.a win4lin egy vmwarehez hasonlo virtualis gep, de eros megkotesekkel (asszem csak 95, meg 98 fut rajta, es azokis eleg lassan).
ha blaci idenez, akkor talan majd tud vmi erdemlegeset mondani errol, mert ugyemlekszem, hogy mar regebben is megtette 🙂uhu alatt megy ofkorz ;]
meg a 3.x-es szeria is. -
SzerzőBejegyzés