Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
letezik olyasmi, hogy callback (modemmel bejelentkezel vhova, aztan az a modem „visszahivja” a te gepedet), viszont nemtom, hogy hogy muxik, en csak hasznaltam anno (97-98-ban), ezert keress ra mondjuk a google.com/linux-on
hja, felkene dobni…
sshd fut?
paca:
szedd le az 1.0-4191 verzioszamu nvidiamodult, ez meg nemaz az uj .run-os baromsag, hanem 2 tar.gz. egy nvidia-kernel, es egy nvidia-glx.
eloszor forditsd le a kernelt, aztan a glx-et.ez a driver bar regi, megis tokeletes es stabil. en tobb, mint 1 eve ezthasznalom, eddig minden rendszer alatt mukodott.
ez igy jo, az uccsot nemtom, probald ki.
00:0b.0 Multimedia audio controller: Aureal Semiconductor Vortex 1 (rev 02)
ez a hangkartyad
LSMOD csak kisbetuvel (es persze rootkent)
biztosan, de en nem hasznalok ilyen rendszerlassito dolgokat 🙂
nezd meg a stilusok kozott a Results-ot, eleg kiraly, enis ezthasznalom (atlatszo, elegans)nyitsz egy konzolt, beirod, hogy lspci
kapsz egy hosszu (vagy rovid) szoveget
utana egerrel kijelolod az egeszet, majd nyitsz egy uj hozzaszolast itt es kozepso egergombbal beilleszted (ha nemmuxik, akkor 1-3 egyszerre)
utana beirod szinten a konzolba, hogy lsmod
es szinten a tanult modon beillesztedja es Lsmod, nem ismod csak kis L-lel 🙂
meg hozzateszem:
ha zavar a bootnal az a sok felesleges ata, sata, stb detect (azok modprobe-ok), akkor egyszeruen a /etc/rc.boot/12-detect filebol kommentezd ki azokat, amik neked nemtetszenek.
a masik dolog:
iagazabol ha mar mindenaron kernelt akarsz forditani, akkor az uhu gyari kernelen kiserletezz. (make menuconfig -] betoltod az eredeti .config filet -] es ott gyomlalsz -] leforditod)
ez igy sokkal biztonsagosabb, mint egy szuz kernel. -
SzerzőBejegyzés