killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,361-2,370 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Egy kreatív megoldást keresek…… #1954344
    killall
    Felhasználó

      letezik olyasmi, hogy callback (modemmel bejelentkezel vhova, aztan az a modem „visszahivja” a te gepedet), viszont nemtom, hogy hogy muxik, en csak hasznaltam anno (97-98-ban), ezert keress ra mondjuk a google.com/linux-on

      Hozzászólás: Kocsma topik #1947592
      killall
      Felhasználó

        hja, felkene dobni…

        Hozzászólás: SSH – Connect refused… #1954340
        killall
        Felhasználó

          sshd fut?

          killall
          Felhasználó

            paca:

            szedd le az 1.0-4191 verzioszamu nvidiamodult, ez meg nemaz az uj .run-os baromsag, hanem 2 tar.gz. egy nvidia-kernel, es egy nvidia-glx.
            eloszor forditsd le a kernelt, aztan a glx-et.

            ez a driver bar regi, megis tokeletes es stabil. en tobb, mint 1 eve ezthasznalom, eddig minden rendszer alatt mukodott.

            Hozzászólás: fluxbox kerdes #1953797
            killall
            Felhasználó

              ez igy jo, az uccsot nemtom, probald ki.

              Hozzászólás: Diamond Sonic Impact hangkártya nem szól! #1954300
              killall
              Felhasználó

                00:0b.0 Multimedia audio controller: Aureal Semiconductor Vortex 1 (rev 02)

                ez a hangkartyad

                Hozzászólás: Diamond Sonic Impact hangkártya nem szól! #1954299
                killall
                Felhasználó

                  LSMOD csak kisbetuvel (es persze rootkent)

                  Hozzászólás: fluxbox kerdes #1953793
                  killall
                  Felhasználó

                    biztosan, de en nem hasznalok ilyen rendszerlassito dolgokat 🙂
                    nezd meg a stilusok kozott a Results-ot, eleg kiraly, enis ezthasznalom (atlatszo, elegans)

                    Hozzászólás: Diamond Sonic Impact hangkártya nem szól! #1954297
                    killall
                    Felhasználó

                      nyitsz egy konzolt, beirod, hogy lspci
                      kapsz egy hosszu (vagy rovid) szoveget
                      utana egerrel kijelolod az egeszet, majd nyitsz egy uj hozzaszolast itt es kozepso egergombbal beilleszted (ha nemmuxik, akkor 1-3 egyszerre)
                      utana beirod szinten a konzolba, hogy lsmod
                      es szinten a tanult modon beilleszted

                      ja es Lsmod, nem ismod csak kis L-lel 🙂

                      Hozzászólás: egy tisztességes terminál fluxbox-hoz… #1954289
                      killall
                      Felhasználó

                        meg hozzateszem:

                        ha zavar a bootnal az a sok felesleges ata, sata, stb detect (azok modprobe-ok), akkor egyszeruen a /etc/rc.boot/12-detect filebol kommentezd ki azokat, amik neked nemtetszenek.

                        a masik dolog:

                        iagazabol ha mar mindenaron kernelt akarsz forditani, akkor az uhu gyari kernelen kiserletezz. (make menuconfig -] betoltod az eredeti .config filet -] es ott gyomlalsz -] leforditod)
                        ez igy sokkal biztonsagosabb, mint egy szuz kernel.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,361-2,370 / 3,638