Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
sok igazsag van a dologban, de:
-az upgrade-elt gyari kernelt probaltad?
-a hangot tutira belehet loni a gyari kernellel is, hidd el nekem
-sztem abszolut nem gyorsabb a 2.6 (tapasztalat), viszont instabilabb (szinten)a mai nap telleg eleg furcsa neked, telleg winfos alatt szokott ennyi dolog egyszerre elkurodni (idezd fel, hogy miket csinaltal ma, mert tutira nem a linux gondolt egyet, hogy „betegyen neked”)
slackware-rel ennyi tudassal (bocs) _sokkal_ tobb gondod lesz (imho)
nehogy megsertodj! (utalom az emberek lelket forumokon apolgatni, de mindig felek, hogy tulmegyek egy hataron, ez _gyakran_ megesik, de sorry, ilyen vagyok…)
– igen, nincs változás
– valószínû…
– hááát… végülis… csak az a gáz, h a gyáriba benne van 1 csomó minden, ami nem kell…felkeltem, megkajáltam, linux be… aztán fel a fórumra, körülnézek… „nah, quakelek 1et”, és akkor jött a quake-s baj… „nembaj, slakira fel!”… aztán meg sz*rakodott a qtparted… onnantól kezdve meg…
lehet… csak szeretnék magamnak 1 yó rendszert… és hozzám a slaki filozófiája áll talán a legközelebb…
dehogy ^.^ téged már ismerlek, és tudom, h mit akarsz ^.^
csak szertek problémákat megoldani, meg elégedetten ülni a székben, h megy a rendszer, mint állat… azt viszont nem szeretem, amikor 1 csomó nagggyon nehezen megoldható probléma szakad a nyakamba…
azt senki sem szereti 🙂
ertelek, hiddel, de tedd vissza a regi kernelt, meglatod _minden_ megoldodikna ifju titan 🙂
becsulom a kitartasodat, de komolyan:)
szoval:a global uhu-menut fogod manipulalni;
a /usr/lib/apllications konyvtarba nezz be, ott van egy csomo valami.desktop file.
nos ezek a menui elemei. editalj meg egyet, es hozz letre ennek alapjan egy neked megfelelot.
(nemlesz nehez)
utana futtast le az uhu-menu parancsot.
es itt a fluxbox nagy lenyege: x restart nelkul azonnal megjelenik a cucc a menuben!nyomj be ide egy lspci-t es egy lsmod-ot, lodd le az artsd-t (killall artsd)
latod, nemhiaba „szurkalodtam”, ez nagyon valoszinu, hogy a hibas kernelforditas miatt van.
sztem aludd ki magad, holnap nyugodtan rakd vissza a regi kernelt, upgradeld, utana ugy „minden cel nelkul” linuxozz fel evig (ertem ezalatt, hogy nem buheralod szet, hanem a mindennapos hasznalatban szeplassan mindent megismersz), es utana mar biztos kezzel, biztos alapokkal fordithatsz egy tuti kernelt 🙂es _ez_ most _nem szurkalodas_ !
elképzelhetõnek tartod, h eddig ment minden, aztán meg ma csak úgy szétszáll a rendszer… ilyen windows alatt szokott lenni…
régi kernel? hát az nem poén… kb 30%-ot veszítenék a rendszerteljesítménybõl… nameg akkor hang se lesz…
szóval ez a gáz… de viszont az se yó, h szép lassan összeomlik az uhu… lehet veszek 1 winyát, és arra feldobok 1 slakit…„nem buheralod szet, hanem a mindennapos hasznalatban szeplassan mindent megismersz”
ez nem fog menni… természetemnél fogva kíváncsi vagyok, és belenyúkálok mindenbe ^.^sok igazsag van a dologban, de:
-az upgrade-elt gyari kernelt probaltad?
-a hangot tutira belehet loni a gyari kernellel is, hidd el nekem
-sztem abszolut nem gyorsabb a 2.6 (tapasztalat), viszont instabilabb (szinten)a mai nap telleg eleg furcsa neked, telleg winfos alatt szokott ennyi dolog egyszerre elkurodni (idezd fel, hogy miket csinaltal ma, mert tutira nem a linux gondolt egyet, hogy „betegyen neked”)
slackware-rel ennyi tudassal (bocs) _sokkal_ tobb gondod lesz (imho)
nehogy megsertodj! (utalom az emberek lelket forumokon apolgatni, de mindig felek, hogy tulmegyek egy hataron, ez _gyakran_ megesik, de sorry, ilyen vagyok…)
latod, nemhiaba „szurkalodtam”, ez nagyon valoszinu, hogy a hibas kernelforditas miatt van.
sztem aludd ki magad, holnap nyugodtan rakd vissza a regi kernelt, upgradeld, utana ugy „minden cel nelkul” linuxozz fel evig (ertem ezalatt, hogy nem buheralod szet, hanem a mindennapos hasznalatban szeplassan mindent megismersz), es utana mar biztos kezzel, biztos alapokkal fordithatsz egy tuti kernelt 🙂es _ez_ most _nem szurkalodas_ !
eterm kilõve…
elindítom benne a netscape-et, aztán bezárom a terminált, és kilép a netscape… olyan terminál kellene, ami nem csinálja ezt (mint pl az xterm, v a konsole)nekem nemcsinalja ezt az eterm, erdekes…
(lehet, hogy kernelforditas-bug? )gkrellm -hez pl van plugin, asszem gkrellm-launcher a neve
tobb nem jut eszembekoszi, remek!
ugyis a gkrellm a legjobb. mindjart utana is nezekvarom a tapasztalataidat!
nekem tegnap ejjel nem sikerult beizzitani:]
ahogy pl a volume-plugint sem…:[
igaz kb 3 percet szantam ra, mert hajnali otkor mar kicsit azert farad az ember…na, megvolnek.
a volume tokeletes, viszont ez a launch nemaz, amit szeretnek 🙂
mivel ide konkret programokat rakhatsz be, amik gombnyomasra elindulnak 🙂
nekem olyasmi kene, amibol barmit elindithatok… 🙂
egyebkent nemnehez beloni 🙂a masik: neztem az aterm manjat: hogy lehet keretnelkulive tenni?
mert amit drstrange irt ( -bl ) az nemmuxik.killall -9 ‘windowmanager_neve’ ?! 😆
🙂
killall rushmoon;
set_newname bolond_mushroom;
exit (-1);😆 😆 😆
Na, hogy valami hasznosat is írjak, itt: http://freshmeat.net/projects/aterm/ – az oldal felsõ egyharmada körül van szó a kerettelenítésrõl, vmi blackboxos bblaunch progi kell hozzá, de inkább olvasd el. 😉koszi, mar szorfozok is 🙂
nincs, csak eterm van. en anno forrasbol raktam fel, aztan beleapplikaltam az uhumenube 🙂
gkrellm -hez pl van plugin, asszem gkrellm-launcher a neve
tobb nem jut eszembekoszi, remek!
ugyis a gkrellm a legjobb. mindjart utana is nezek -
SzerzőBejegyzés