killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,371-2,380 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: egy tisztességes terminál fluxbox-hoz… #1954288
    killall
    Felhasználó

      sok igazsag van a dologban, de:

      -az upgrade-elt gyari kernelt probaltad?
      -a hangot tutira belehet loni a gyari kernellel is, hidd el nekem
      -sztem abszolut nem gyorsabb a 2.6 (tapasztalat), viszont instabilabb (szinten)

      a mai nap telleg eleg furcsa neked, telleg winfos alatt szokott ennyi dolog egyszerre elkurodni (idezd fel, hogy miket csinaltal ma, mert tutira nem a linux gondolt egyet, hogy „betegyen neked”)

      slackware-rel ennyi tudassal (bocs) _sokkal_ tobb gondod lesz (imho)

      nehogy megsertodj! (utalom az emberek lelket forumokon apolgatni, de mindig felek, hogy tulmegyek egy hataron, ez _gyakran_ megesik, de sorry, ilyen vagyok…)

      – igen, nincs változás
      – valószínû…
      – hááát… végülis… csak az a gáz, h a gyáriba benne van 1 csomó minden, ami nem kell…

      felkeltem, megkajáltam, linux be… aztán fel a fórumra, körülnézek… „nah, quakelek 1et”, és akkor jött a quake-s baj… „nembaj, slakira fel!”… aztán meg sz*rakodott a qtparted… onnantól kezdve meg…

      lehet… csak szeretnék magamnak 1 yó rendszert… és hozzám a slaki filozófiája áll talán a legközelebb…

      dehogy ^.^ téged már ismerlek, és tudom, h mit akarsz ^.^

      csak szertek problémákat megoldani, meg elégedetten ülni a székben, h megy a rendszer, mint állat… azt viszont nem szeretem, amikor 1 csomó nagggyon nehezen megoldható probléma szakad a nyakamba…

      azt senki sem szereti 🙂
      ertelek, hiddel, de tedd vissza a regi kernelt, meglatod _minden_ megoldodik

      Hozzászólás: fluxbox kerdes #1953791
      killall
      Felhasználó

        na ifju titan 🙂
        becsulom a kitartasodat, de komolyan:)
        szoval:

        a global uhu-menut fogod manipulalni;
        a /usr/lib/apllications konyvtarba nezz be, ott van egy csomo valami.desktop file.
        nos ezek a menui elemei. editalj meg egyet, es hozz letre ennek alapjan egy neked megfelelot.
        (nemlesz nehez)
        utana futtast le az uhu-menu parancsot.
        es itt a fluxbox nagy lenyege: x restart nelkul azonnal megjelenik a cucc a menuben!

        Hozzászólás: Diamond Sonic Impact hangkártya nem szól! #1954295
        killall
        Felhasználó

          nyomj be ide egy lspci-t es egy lsmod-ot, lodd le az artsd-t (killall artsd)

          Hozzászólás: egy tisztességes terminál fluxbox-hoz… #1954286
          killall
          Felhasználó

            latod, nemhiaba „szurkalodtam”, ez nagyon valoszinu, hogy a hibas kernelforditas miatt van.
            sztem aludd ki magad, holnap nyugodtan rakd vissza a regi kernelt, upgradeld, utana ugy „minden cel nelkul” linuxozz fel evig (ertem ezalatt, hogy nem buheralod szet, hanem a mindennapos hasznalatban szeplassan mindent megismersz), es utana mar biztos kezzel, biztos alapokkal fordithatsz egy tuti kernelt 🙂

            es _ez_ most _nem szurkalodas_ !

            elképzelhetõnek tartod, h eddig ment minden, aztán meg ma csak úgy szétszáll a rendszer… ilyen windows alatt szokott lenni…
            régi kernel? hát az nem poén… kb 30%-ot veszítenék a rendszerteljesítménybõl… nameg akkor hang se lesz…
            szóval ez a gáz… de viszont az se yó, h szép lassan összeomlik az uhu… lehet veszek 1 winyát, és arra feldobok 1 slakit…

            „nem buheralod szet, hanem a mindennapos hasznalatban szeplassan mindent megismersz”
            ez nem fog menni… természetemnél fogva kíváncsi vagyok, és belenyúkálok mindenbe ^.^

            sok igazsag van a dologban, de:

            -az upgrade-elt gyari kernelt probaltad?
            -a hangot tutira belehet loni a gyari kernellel is, hidd el nekem
            -sztem abszolut nem gyorsabb a 2.6 (tapasztalat), viszont instabilabb (szinten)

            a mai nap telleg eleg furcsa neked, telleg winfos alatt szokott ennyi dolog egyszerre elkurodni (idezd fel, hogy miket csinaltal ma, mert tutira nem a linux gondolt egyet, hogy „betegyen neked”)

            slackware-rel ennyi tudassal (bocs) _sokkal_ tobb gondod lesz (imho)

            nehogy megsertodj! (utalom az emberek lelket forumokon apolgatni, de mindig felek, hogy tulmegyek egy hataron, ez _gyakran_ megesik, de sorry, ilyen vagyok…)

            Hozzászólás: egy tisztességes terminál fluxbox-hoz… #1954284
            killall
            Felhasználó

              latod, nemhiaba „szurkalodtam”, ez nagyon valoszinu, hogy a hibas kernelforditas miatt van.
              sztem aludd ki magad, holnap nyugodtan rakd vissza a regi kernelt, upgradeld, utana ugy „minden cel nelkul” linuxozz fel evig (ertem ezalatt, hogy nem buheralod szet, hanem a mindennapos hasznalatban szeplassan mindent megismersz), es utana mar biztos kezzel, biztos alapokkal fordithatsz egy tuti kernelt 🙂

              es _ez_ most _nem szurkalodas_ !

              Hozzászólás: egy tisztességes terminál fluxbox-hoz… #1954282
              killall
              Felhasználó

                eterm kilõve…
                elindítom benne a netscape-et, aztán bezárom a terminált, és kilép a netscape… olyan terminál kellene, ami nem csinálja ezt (mint pl az xterm, v a konsole)

                nekem nemcsinalja ezt az eterm, erdekes…
                (lehet, hogy kernelforditas-bug? )

                Hozzászólás: egy tisztességes terminál fluxbox-hoz… #1954281
                killall
                Felhasználó

                  gkrellm -hez pl van plugin, asszem gkrellm-launcher a neve
                  tobb nem jut eszembe

                  koszi, remek!
                  ugyis a gkrellm a legjobb. mindjart utana is nezek

                  varom a tapasztalataidat!
                  nekem tegnap ejjel nem sikerult beizzitani:]
                  ahogy pl a volume-plugint sem…:[
                  igaz kb 3 percet szantam ra, mert hajnali otkor mar kicsit azert farad az ember…

                  na, megvolnek.
                  a volume tokeletes, viszont ez a launch nemaz, amit szeretnek 🙂
                  mivel ide konkret programokat rakhatsz be, amik gombnyomasra elindulnak 🙂
                  nekem olyasmi kene, amibol barmit elindithatok… 🙂
                  egyebkent nemnehez beloni 🙂

                  Hozzászólás: egy tisztességes terminál fluxbox-hoz… #1954278
                  killall
                  Felhasználó

                    a masik: neztem az aterm manjat: hogy lehet keretnelkulive tenni?
                    mert amit drstrange irt ( -bl ) az nemmuxik.

                    killall -9 ‘windowmanager_neve’ ?! 😆

                    🙂
                    killall rushmoon;
                    set_newname bolond_mushroom;
                    exit (-1);

                    😆 😆 😆
                    Na, hogy valami hasznosat is írjak, itt: http://freshmeat.net/projects/aterm/ – az oldal felsõ egyharmada körül van szó a kerettelenítésrõl, vmi blackboxos bblaunch progi kell hozzá, de inkább olvasd el. 😉

                    koszi, mar szorfozok is 🙂

                    Hozzászólás: egy tisztességes terminál fluxbox-hoz… #1954276
                    killall
                    Felhasználó

                      nincs, csak eterm van. en anno forrasbol raktam fel, aztan beleapplikaltam az uhumenube 🙂

                      Hozzászólás: egy tisztességes terminál fluxbox-hoz… #1954273
                      killall
                      Felhasználó

                        gkrellm -hez pl van plugin, asszem gkrellm-launcher a neve
                        tobb nem jut eszembe

                        koszi, remek!
                        ugyis a gkrellm a legjobb. mindjart utana is nezek

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,371-2,380 / 3,638