killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,421-2,430 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1947576
    killall
    Felhasználó

      fellow: lenne egy privat keresem 🙂
      szurj mar be egy kepet, vagy linket a desktopodrol 🙂
      mar regota erdekel 😯

      killall
      Felhasználó

        hm, miota irhat topicba guest? 🙂

        Hozzászólás: fluxbox kerdes #1953766
        killall
        Felhasználó

          kosz mind2toknek, megvan oldva a dolog 🙂
          a hatterkep az tiszta sor volt, viszont a gkrellm inditasa a kovetkezokeppen tortenik:
          .xstartup file megis kell, es oda kell beirni, hogy exec gkrellm &
          🙂

          killall
          Felhasználó

            terminalban add ki a startx parancsot, utana az utolso par sort a hibauzibol masold be ide.
            a /etc/X11/XF86Config file tartalmat szinten masold be ide.
            a Section „Module”-t es a Section „Device” -ot foleg.

            Hozzászólás: UHU 1.1.1 leállási gondok (még mindég) #1953730
            killall
            Felhasználó

              egyebkent most eszembejutott, hogy anno nekemis voltak ilyen problemaim, igaz az egy regebbi gepen volt, mandrake8.1 es suse 7.2 eseteben. 🙂

              Hozzászólás: UHU 1.1.1 leállási gondok (még mindég) #1953729
              killall
              Felhasználó

                enis ebben a topicban tanultam meg, fellow kollega sokat segitett, jo regi topic 🙂 :

                http://www.linuxforum.hu/modules.php?name=…iewtopic&t=4413

                itt egy kisebb:

                http://www.linuxforum.hu/modules.php?name=…nelford%EDt%E1s

                Hozzászólás: UHU 1.1.1 leállási gondok (még mindég) #1953727
                killall
                Felhasználó

                  Engem is zavart a dolog eléggé, de ez van. Egy idõben érdekelt, hogy ez miért van, be is írtam uhu-ék hibabejelentõjébe, de nem jött reakció (persze meg is értem, nem írogathatnak annyi embernek). 

                  Szerintem valami uhu-s kernelfordításban van a baj, emiatt rohad le az uhu a via 69x-es lapok esetében.

                  ugylatszik nalad tenyleg nincs mas megoldas, csak a kernelforditas.
                  erdemes egyebkent felupgrade-elni az alapkernelt (apt-get update, apt-get upgrade), de gondolom ezt mar megtetted. nos, akkor a javitott kernel forrasat kene felraknod, es az abban talalhato .config file-t hasznalni. bongeszd at, keresd meg azt az opciot, amit kihagytak, aztan forditsd le.
                  ha vmi nem vilagos, akkor kerdezz, megprobalok segiteni.

                  Killall: Tehat hogyha jol ertem : letoltom az uja 1.1.1 -es kernelt (2.4.24-7) és megnézem , hogy mit hagytak ki belõle majd ha ugy gondolom , hogy megtaláltam a hibat akkor azt javítva lefordítom .

                  Hogyha igy van akkor kellene valami leírás a kernel fordítással kapcsolatban.

                  Köszi

                  nemnem 🙂

                  irom a teendoidet:

                  apt-get update

                  apt-get upgrade

                  apt-get install kernel-source

                  ezzel megis van a cucc a /usr/src -ben.

                  leirast boven talalsz itt a linuxforumon (nemmindegyik jo), keress ra:
                  azert a fobb lepeseket leirom:

                  make menuconfig

                  (utana betoltod a gyari .configfile-t, atbongeszed, beallitod, ami neked kell. utana ELMENTED)

                  make dep

                  make bzImage

                  make modules

                  make modules_install

                  (ekkor keletkezik egy bzImage a /usr/src/linux/arch/i386/boot-ban, amit bekell irnod a grubba:
                  /boot/grub/menu.lst -] edit, es itt ertelemszeruen a bzImage-es sorba.)

                  reboot

                  ha ugyes voltal, akkor menni fog, de olvass utana, mindjart megkeresem a legjobb topicot es belinkelem.

                  Hozzászólás: firefox megho’t – de nemertem, hogy miert #1953664
                  killall
                  Felhasználó

                    Ha root-ként megy akkor user-ként még mindig maradt valami szemét. Biztos, hogy mindegyik könyvtárat törölted amiben konfig fájlok vannak?

                    Ui.: Nekem eddig a ~/.phoenix törlése mindig megoldotta a problémákat.

                    koszi szepen, ez megoldotta 🙂
                    fogalmam sem volt rola, hogy a phoenix az a firefox 🙂

                    Hozzászólás: UHU 1.1.1 leállási gondok (még mindég) #1953724
                    killall
                    Felhasználó

                      Engem is zavart a dolog eléggé, de ez van. Egy idõben érdekelt, hogy ez miért van, be is írtam uhu-ék hibabejelentõjébe, de nem jött reakció (persze meg is értem, nem írogathatnak annyi embernek).  

                      Szerintem valami uhu-s kernelfordításban van a baj, emiatt rohad le az uhu a via 69x-es lapok esetében.

                      ugylatszik nalad tenyleg nincs mas megoldas, csak a kernelforditas.
                      erdemes egyebkent felupgrade-elni az alapkernelt (apt-get update, apt-get upgrade), de gondolom ezt mar megtetted. nos, akkor a javitott kernel forrasat kene felraknod, es az abban talalhato .config file-t hasznalni. bongeszd at, keresd meg azt az opciot, amit kihagytak, aztan forditsd le.
                      ha vmi nem vilagos, akkor kerdezz, megprobalok segiteni.

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1947574
                      killall
                      Felhasználó

                        hela killall!
                        te vagy az en emberem!
                        en tegnap este tertem meg:]
                        ezzel akartam uj topikot nyitni, de most elkaptalak:]]]]

                        *********************************************************************************************************
                        nem tudja valaki, mi az a parancs, amivel bill kiosztast lehet valtani? regebben xfce alatt en is hasznaltam (ki is rakta magat a talcara), de nem emlekszem mar, pedig tuti, hogy itt is volt rola szo… ez ugye kde alatt az xkb -vel egyenlo, de erre a parancsra meg se cirpan:o

                        **********************************************************************************************************
                        telleg nagyon jo!
                        itt van meg egy shot (1280×1024):
                        http://lowrider.uw.hu/images/shoots/flux.png

                        jolnez ki 🙂

                        sajna nemtudom, hogy mivel lehet, de utananezek!
                        viszont, ha fellow addig benez, biztosan kapasbol megmondja, mert asszem o is fluxbox-maniac 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,421-2,430 / 3,638