Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
fellow: lenne egy privat keresem 🙂
szurj mar be egy kepet, vagy linket a desktopodrol 🙂
mar regota erdekel 😯hm, miota irhat topicba guest? 🙂
kosz mind2toknek, megvan oldva a dolog 🙂
a hatterkep az tiszta sor volt, viszont a gkrellm inditasa a kovetkezokeppen tortenik:
.xstartup file megis kell, es oda kell beirni, hogy exec gkrellm &
🙂terminalban add ki a startx parancsot, utana az utolso par sort a hibauzibol masold be ide.
a /etc/X11/XF86Config file tartalmat szinten masold be ide.
a Section „Module”-t es a Section „Device” -ot foleg.egyebkent most eszembejutott, hogy anno nekemis voltak ilyen problemaim, igaz az egy regebbi gepen volt, mandrake8.1 es suse 7.2 eseteben. 🙂
enis ebben a topicban tanultam meg, fellow kollega sokat segitett, jo regi topic 🙂 :
http://www.linuxforum.hu/modules.php?name=…iewtopic&t=4413
itt egy kisebb:
Engem is zavart a dolog eléggé, de ez van. Egy idõben érdekelt, hogy ez miért van, be is írtam uhu-ék hibabejelentõjébe, de nem jött reakció (persze meg is értem, nem írogathatnak annyi embernek).
Szerintem valami uhu-s kernelfordításban van a baj, emiatt rohad le az uhu a via 69x-es lapok esetében.
ugylatszik nalad tenyleg nincs mas megoldas, csak a kernelforditas.
erdemes egyebkent felupgrade-elni az alapkernelt (apt-get update, apt-get upgrade), de gondolom ezt mar megtetted. nos, akkor a javitott kernel forrasat kene felraknod, es az abban talalhato .config file-t hasznalni. bongeszd at, keresd meg azt az opciot, amit kihagytak, aztan forditsd le.
ha vmi nem vilagos, akkor kerdezz, megprobalok segiteni.Killall: Tehat hogyha jol ertem : letoltom az uja 1.1.1 -es kernelt (2.4.24-7) és megnézem , hogy mit hagytak ki belõle majd ha ugy gondolom , hogy megtaláltam a hibat akkor azt javítva lefordítom .
Hogyha igy van akkor kellene valami leírás a kernel fordítással kapcsolatban.
Köszi
nemnem 🙂
irom a teendoidet:
apt-get update
apt-get upgrade
apt-get install kernel-source
ezzel megis van a cucc a /usr/src -ben.
leirast boven talalsz itt a linuxforumon (nemmindegyik jo), keress ra:
azert a fobb lepeseket leirom:make menuconfig
(utana betoltod a gyari .configfile-t, atbongeszed, beallitod, ami neked kell. utana ELMENTED)
make dep
make bzImage
make modules
make modules_install
(ekkor keletkezik egy bzImage a /usr/src/linux/arch/i386/boot-ban, amit bekell irnod a grubba:
/boot/grub/menu.lst -] edit, es itt ertelemszeruen a bzImage-es sorba.)reboot
ha ugyes voltal, akkor menni fog, de olvass utana, mindjart megkeresem a legjobb topicot es belinkelem.
Ha root-ként megy akkor user-ként még mindig maradt valami szemét. Biztos, hogy mindegyik könyvtárat törölted amiben konfig fájlok vannak?
Ui.: Nekem eddig a ~/.phoenix törlése mindig megoldotta a problémákat.
koszi szepen, ez megoldotta 🙂
fogalmam sem volt rola, hogy a phoenix az a firefox 🙂Engem is zavart a dolog eléggé, de ez van. Egy idõben érdekelt, hogy ez miért van, be is írtam uhu-ék hibabejelentõjébe, de nem jött reakció (persze meg is értem, nem írogathatnak annyi embernek).
Szerintem valami uhu-s kernelfordításban van a baj, emiatt rohad le az uhu a via 69x-es lapok esetében.
ugylatszik nalad tenyleg nincs mas megoldas, csak a kernelforditas.
erdemes egyebkent felupgrade-elni az alapkernelt (apt-get update, apt-get upgrade), de gondolom ezt mar megtetted. nos, akkor a javitott kernel forrasat kene felraknod, es az abban talalhato .config file-t hasznalni. bongeszd at, keresd meg azt az opciot, amit kihagytak, aztan forditsd le.
ha vmi nem vilagos, akkor kerdezz, megprobalok segiteni.hela killall!
te vagy az en emberem!
en tegnap este tertem meg:]
ezzel akartam uj topikot nyitni, de most elkaptalak:]]]]*********************************************************************************************************
nem tudja valaki, mi az a parancs, amivel bill kiosztast lehet valtani? regebben xfce alatt en is hasznaltam (ki is rakta magat a talcara), de nem emlekszem mar, pedig tuti, hogy itt is volt rola szo… ez ugye kde alatt az xkb -vel egyenlo, de erre a parancsra meg se cirpan:o**********************************************************************************************************
telleg nagyon jo!
itt van meg egy shot (1280×1024):
http://lowrider.uw.hu/images/shoots/flux.pngjolnez ki 🙂
sajna nemtudom, hogy mivel lehet, de utananezek!
viszont, ha fellow addig benez, biztosan kapasbol megmondja, mert asszem o is fluxbox-maniac 🙂 -
SzerzőBejegyzés