Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
„_De_ uhuban voltak olyasmik is, hogy:
apt-get upg -> apt-get upgrade
make i -> make install
stb… „nalam az apt-get upgrade az siman upgrade, az apt-get update az siman update, az apt-get instal az csak inst, az apt-get remove meg remove 🙂
lusta vagyok konzolban sokat irni 🙂
jo, akkor ugyesebben flamelj, mert tul atlatszo vagy sajna 🙂
majd ha latok valtozast, akkor segitekuhu live tuti tarlamazza, de sztem a knoppix is.
egyertelmu flamer, raadasul gege: regi avatarodat hasznalja, szal ezertse segits neki 😈
pontosabban ird le…
azert add ki rootkent az:
fuser -k /dev/modem (ill. ahol van) parancsot, es utana nezdmeg, hatha megy.
egy ps aux sem artana…„Akkor levonhatjuk a levonandót. „
rosszindulatu vagy. de haddlegyen sikerelmenyed ;]
„az ember egy ido utan mindenre felkeszul:”
pontosan. „egy ido utan”, de az nem egyket honap 🙂
„en ott akadtam ki, amikor egy egyszeru kitomoriteshez mc kell…
meg belelolvastam meg par helyen, de… inkabb hadjuk;
szoval engem nem a rosszindulat vagy pokhendiseg vezet, de ez gaz; „jo, gondolj bele, hogy o is „kezdo” es „kezdoknek” irta 🙂
de mar tud kernelt forditani !!!! ( 🙂 🙂 🙂 🙂 )(egyebkent ha egy kezdo megkerdezi, hogy hogykell feltenni egy csomagot, akkor enis beirom a sok variacio koze, hogy „mcbenbelemeszenterrelaztanraalszazINSTALLramajdmegegyszerentertnyomsz”)
szal… 🙂
jogos 😳
fellow:
„1. sztem erdemes mindenkinek megtanulnia, mert rengeteg _ismeretet_ nyer vele az ember; (kernel_felkonfig: „Miért érdemes kernelt fordítani?”) „
tiszta sor, de linux alapok nelkul is erdemes? 🙂 pont arra eleztem ki a dolgot.
„4. ezt nem azert mondom, mert hudenagyra tartom magam, de a „sikeres 2.6 forditas leirasa” elejen levo dolog tobbet ront, mint hasznal; _iszonyu_ tevedesek vannak benne; de _mindenki_ erre mozdul ra, mert szetszorjak az a levlistan, hogy hudejo; igy kell egy kis kodoszlatas; „
tudom (bar bevallom neked igy negyszemkozt, hogy nekem nemvolt turelmem vegigolvasni)
„5. remelem sikerulni fog egy debian desktop kialalkitasa, ha mar ezzel tolotm ures oraim ;-)”
ejj de cinikus ;]
hat kedves kollega 🙂 en ezt azoknak irtam, akikhez szol a topic, nem annak, aki engem anno atsegitett rengeteg kernelforditasos kalamajkan 🙂modprobe a_jol_mukodo_modul_neve
ezekutan minden bootnal a jo mukodot fogja betolteni.
Miért gondolod, hogy így tenné?
elozoleg ‘rmmod’-dal eltavolitotta a rossz modult, azert. persze modprobe helyett mehet insmod is.
-
SzerzőBejegyzés