killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,451-2,460 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: slacki beállítás #1946203
    killall
    Felhasználó

      „_De_ uhuban voltak olyasmik is, hogy:
      apt-get upg -> apt-get upgrade
      make i -> make install
      stb… „

      nalam az apt-get upgrade az siman upgrade, az apt-get update az siman update, az apt-get instal az csak inst, az apt-get remove meg remove 🙂

      lusta vagyok konzolban sokat irni 🙂

      Hozzászólás: ZOLD #1953460
      killall
      Felhasználó

        jo, akkor ugyesebben flamelj, mert tul atlatszo vagy sajna 🙂
        majd ha latok valtozast, akkor segitek

        Hozzászólás: qtparted #1953220
        killall
        Felhasználó

          uhu live tuti tarlamazza, de sztem a knoppix is.

          Hozzászólás: ZOLD #1953456
          killall
          Felhasználó

            egyertelmu flamer, raadasul gege: regi avatarodat hasznalja, szal ezertse segits neki 😈

            Hozzászólás: Modem is busy! #1953444
            killall
            Felhasználó

              pontosabban ird le…

              azert add ki rootkent az:

              fuser -k /dev/modem (ill. ahol van) parancsot, es utana nezdmeg, hatha megy.
              egy ps aux sem artana…

              killall
              Felhasználó

                „Akkor levonhatjuk a levonandót. „

                rosszindulatu vagy. de haddlegyen sikerelmenyed ;]

                Hozzászólás: Ujdonsult „kernelforgatok” figyelmebe #1953391
                killall
                Felhasználó

                  „az ember egy ido utan mindenre felkeszul:”

                  pontosan. „egy ido utan”, de az nem egyket honap 🙂

                  „en ott akadtam ki, amikor egy egyszeru kitomoriteshez mc kell…
                  meg belelolvastam meg par helyen, de… inkabb hadjuk;
                  szoval engem nem a rosszindulat vagy pokhendiseg vezet, de ez gaz; „

                  jo, gondolj bele, hogy o is „kezdo” es „kezdoknek” irta 🙂
                  de mar tud kernelt forditani !!!! ( 🙂 🙂 🙂 🙂 )

                  (egyebkent ha egy kezdo megkerdezi, hogy hogykell feltenni egy csomagot, akkor enis beirom a sok variacio koze, hogy „mcbenbelemeszenterrelaztanraalszazINSTALLramajdmegegyszerentertnyomsz”)

                  szal… 🙂

                  killall
                  Felhasználó

                    jogos 😳

                    Hozzászólás: Ujdonsult „kernelforgatok” figyelmebe #1953389
                    killall
                    Felhasználó

                      fellow:

                      „1. sztem erdemes mindenkinek megtanulnia, mert rengeteg _ismeretet_ nyer vele az ember; (kernel_felkonfig: „Miért érdemes kernelt fordítani?”) „

                      tiszta sor, de linux alapok nelkul is erdemes? 🙂 pont arra eleztem ki a dolgot.

                      „4. ezt nem azert mondom, mert hudenagyra tartom magam, de a „sikeres 2.6 forditas leirasa” elejen levo dolog tobbet ront, mint hasznal; _iszonyu_ tevedesek vannak benne; de _mindenki_ erre mozdul ra, mert szetszorjak az a levlistan, hogy hudejo; igy kell egy kis kodoszlatas; „

                      tudom (bar bevallom neked igy negyszemkozt, hogy nekem nemvolt turelmem vegigolvasni)

                      „5. remelem sikerulni fog egy debian desktop kialalkitasa, ha mar ezzel tolotm ures oraim ;-)”

                      ejj de cinikus ;]
                      hat kedves kollega 🙂 en ezt azoknak irtam, akikhez szol a topic, nem annak, aki engem anno atsegitett rengeteg kernelforditasos kalamajkan 🙂

                      killall
                      Felhasználó

                        modprobe a_jol_mukodo_modul_neve

                        ezekutan minden bootnal a jo mukodot fogja betolteni.

                        Miért gondolod, hogy így tenné?

                        elozoleg ‘rmmod’-dal eltavolitotta a rossz modult, azert. persze modprobe helyett mehet insmod is.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,451-2,460 / 3,638