killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,541-2,550 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ki mióta használja operációs rendszerét ? #1945734
    killall
    Felhasználó

      redhat 5.2-vel kezdtem 2000-ben, de csak ugy „nezegettem” 🙂 utana 2001 vegetol mandrake 8.1, aztan 2002 aprilisaban attertem suse 7.2-re ez jo sokaig maradt, de nemnagyon hasznaltam, mivel kozben winfosos c++ builderben irtam a szakdogamat (ki hallott meg akkor a vmware-rol 🙂 ) aztan az uhulinux 1.0 beta1 et felraktam laptopra (meg nemnagyon tetszett), viszont az 1.0 rc2-tol elkotelezett uhufan vagyok 🙂 ugyan tettem egy 3honapos kiterest debian ugyben (ami nagyon tetszett), de megis annyira lazbahozott az 1.1 megjelenese, hogy visszatertem (dpkg power mind2ben 🙂 ). egy ideig egyutt volt a debian es az uhu a gepemen, de rajottem, hogy mivel utalok restartolni (nemis nagyon szoktam), ezert egy rendszer boven eleg. igy maradt az uhu, mert imho jobb desktopnak. (ha lesz szerverem, azon viszont tuti debian lesz).

      jelenlegi rendszer: uhu 1.1, es vmwareben most epp egy win2k, amit szokoevente egyszer bekapcsolok. az uhu a megjelenes 2. napja ota megy, azota szinte folyamatosan muzsikal (nehany kenyszerrestartot aramszunet miatt, meg egy kenyszerleallitast az elkurodott tap miatt leszamitva)

      Hozzászólás: Ez már gáz Bakker! #1945446
      killall
      Felhasználó

        ne hasznalj mdk-t.. ilyen egyszeru.
        van egy kivalo magyar termek, az uhulinux, gondolom hallottal rola.
        koroket ver az mdk-ra, susera.
        tegyel egy probat, megeri 🙂
        en mdk-val kezdtem, aztan sokaig suset hasznaltam, viszont az uhu 1.0 beta1 ota hozzamnott:)

        Hozzászólás: nem tudok userként bejelentkezni!!! #1945395
        killall
        Felhasználó

          ajjajj… alapdolgok azok.. nezz utanuk. nemart tisztaban lenni veluk… a cron pl feladatutemezo.
          egyebkent nekem gyors.

          Hozzászólás: nem tudok userként bejelentkezni!!! #1945393
          killall
          Felhasználó

            van egy masik (talan jo) megoldas.
            letrehozol egy uj juzert, es az o home konytarabol az X-re vonatkozo cuccokat atmasolod a regijuzer homekonyvtaraba (desktop mappa, @DCOPServer__localhost)
            ezt probald, ez talan elegansabb.

            Hozzászólás: nem tudok userként bejelentkezni!!! #1945392
            killall
            Felhasználó

              nekem folyamatosan bevan kapcsolva a gepem kb masfel eve.. szal a 4 napos uptime miatt kizart.. epp ez a jo a linuxban, hogy nemkell folyton kapcsolgatni.

              hozz letre egy masik juzert, probald azzal. ha beenged, akkor az elozo juzer konyvtarat masold at a /home/ujjuzer-be es kesz.

              mondjuk ennel tuti van elegansabb megoldas is, de most nemjut eszembe semmi mas, mivel nalam ilyen meg sosem volt.

              Hozzászólás: VICE – C64Emu #1945382
              killall
              Felhasználó

                nemnagyon hiszem….
                kell vhol lennie egy konfigfilenak, ahol belehet pontosan allitani azt a nehany bill-t 🙂
                csak meg nemtalaltam meg.. majd kiprobalom, amit irtal, koszi 🙂

                ( a buck rogers, lazy jones, wizard of wor, stbstb [marakinek ezek mondanak vmit] kiralyul fut vice alatt 🙂 )

                Hozzászólás: umount problema #1945374
                killall
                Felhasználó

                  vmelyik filekezeloben nem vagy „belelepve” a cdromba?

                  Hozzászólás: umount problema #1945373
                  killall
                  Felhasználó

                    root:/home/drum# eject
                    umount: /dev/cdrom: not mounted

                    ezt igy nem hasznaljuk…
                    hanem eject /dev/valami

                    neked a /dev/cdrom nincs mountolva.
                    jolenne ha rajonnel, hogy melyik cdrom nem akar kinyilni, esetleg /dev/dvd?

                    Hozzászólás: umount problema #1945371
                    killall
                    Felhasználó

                      drum: egy ps aux outputot nyomj be ide

                      Hozzászólás: umount problema #1945370
                      killall
                      Felhasználó

                        killall program_neve

                        Bocs, ezt nem hagyhattam ki…

                        😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,541-2,550 / 3,638