Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
redhat 5.2-vel kezdtem 2000-ben, de csak ugy „nezegettem” 🙂 utana 2001 vegetol mandrake 8.1, aztan 2002 aprilisaban attertem suse 7.2-re ez jo sokaig maradt, de nemnagyon hasznaltam, mivel kozben winfosos c++ builderben irtam a szakdogamat (ki hallott meg akkor a vmware-rol 🙂 ) aztan az uhulinux 1.0 beta1 et felraktam laptopra (meg nemnagyon tetszett), viszont az 1.0 rc2-tol elkotelezett uhufan vagyok 🙂 ugyan tettem egy 3honapos kiterest debian ugyben (ami nagyon tetszett), de megis annyira lazbahozott az 1.1 megjelenese, hogy visszatertem (dpkg power mind2ben 🙂 ). egy ideig egyutt volt a debian es az uhu a gepemen, de rajottem, hogy mivel utalok restartolni (nemis nagyon szoktam), ezert egy rendszer boven eleg. igy maradt az uhu, mert imho jobb desktopnak. (ha lesz szerverem, azon viszont tuti debian lesz).
jelenlegi rendszer: uhu 1.1, es vmwareben most epp egy win2k, amit szokoevente egyszer bekapcsolok. az uhu a megjelenes 2. napja ota megy, azota szinte folyamatosan muzsikal (nehany kenyszerrestartot aramszunet miatt, meg egy kenyszerleallitast az elkurodott tap miatt leszamitva)
ne hasznalj mdk-t.. ilyen egyszeru.
van egy kivalo magyar termek, az uhulinux, gondolom hallottal rola.
koroket ver az mdk-ra, susera.
tegyel egy probat, megeri 🙂
en mdk-val kezdtem, aztan sokaig suset hasznaltam, viszont az uhu 1.0 beta1 ota hozzamnott:)ajjajj… alapdolgok azok.. nezz utanuk. nemart tisztaban lenni veluk… a cron pl feladatutemezo.
egyebkent nekem gyors.van egy masik (talan jo) megoldas.
letrehozol egy uj juzert, es az o home konytarabol az X-re vonatkozo cuccokat atmasolod a regijuzer homekonyvtaraba (desktop mappa, @DCOPServer__localhost)
ezt probald, ez talan elegansabb.nekem folyamatosan bevan kapcsolva a gepem kb masfel eve.. szal a 4 napos uptime miatt kizart.. epp ez a jo a linuxban, hogy nemkell folyton kapcsolgatni.
hozz letre egy masik juzert, probald azzal. ha beenged, akkor az elozo juzer konyvtarat masold at a /home/ujjuzer-be es kesz.
mondjuk ennel tuti van elegansabb megoldas is, de most nemjut eszembe semmi mas, mivel nalam ilyen meg sosem volt.
nemnagyon hiszem….
kell vhol lennie egy konfigfilenak, ahol belehet pontosan allitani azt a nehany bill-t 🙂
csak meg nemtalaltam meg.. majd kiprobalom, amit irtal, koszi 🙂( a buck rogers, lazy jones, wizard of wor, stbstb [marakinek ezek mondanak vmit] kiralyul fut vice alatt 🙂 )
vmelyik filekezeloben nem vagy „belelepve” a cdromba?
root:/home/drum# eject
umount: /dev/cdrom: not mountedezt igy nem hasznaljuk…
hanem eject /dev/valamineked a /dev/cdrom nincs mountolva.
jolenne ha rajonnel, hogy melyik cdrom nem akar kinyilni, esetleg /dev/dvd?drum: egy ps aux outputot nyomj be ide
killall program_neve
Bocs, ezt nem hagyhattam ki…
😀
-
SzerzőBejegyzés