Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
rtfm
sotfg
.
.
.
read te fuckin manual
search on the fuckin googlevideokartyabol ajanlom az nvidia riva tnt2-t. (most gondolom sokan rohogtok, de nekemis ezvan a mai napig 🙂 )
32MB-os, 4 evvel ezelotti csucsmodell (szvsz)
manapsag bagoert lehet kapni szerintem, es megis nvidia. en ut2k4-eztem is vele, szal nemnagyon ertem a geforce4 orulteket ;]
szal a linux es a tnt2 parositasa sztem meg mais jo.
(ajanlatos hozza azert 512 RAM, ami nem olyan nagy osszeg, kb 16 rugo korul van, a kartya viszont parezer.. nekem a 320 ramommal is siman es jol muxik.)
na kb ennyit errol ;]
azt azert telleg leirhatnad, hogy mennyi zsed van az egeszre.egyik kedvenc boltom: http://www.ready.hu
akkor restart, es grafikusan jelentkezz be rootkent.
hmm.. passz akkor..
nincs beragadva az entered? 🙂
probald meg a masikkal a numerikus billentyuk mellett 🙂az gaz ;]
akkorviszont (feltelezem, hogy tudod a rootjelszot 🙂 ), nyomj egy ctrl-alt-F1-et, ezzel kilepsz ez 1-es konzolra. itt lepj be rootkent, utana apt-get install sudo
ha ez megvan, akkor ott exit (ez nemfontos), majd ctrl-alt-F7 (ezzel visszalepsz a grafikus bejelentkezeshez).
ha ezek mennek, akkormar tudsz su-zni ;]hat nemtudom, enmeg sosem hasznaltam ezt a progit.
viszont azt lehet tudni a linuxrol, hogy kulonbozo modon kezeli a kis- es nagybetuket.
ebbol kifolyolag talan lehet a hiba a .IMG
probald kisbetuvel, igy: .img (persze a filenevben)dpkg -l sudo
ha nincs, akkor
apt-get install sudo
(meg mindig buzditalak az uhura, lujzika)
van az xkill
vagy a killall parancs.az xkillhez megkell nyomnod a ctrl-alt-esc billentyukombinaciot. ekkor egy kis fekete halalfej lesz az egernyil helyett. ezzel belekattintasz a lefagyott alkalmazasba es ez eltunik.
a killall meg ugymukodik, hogy nyitsz egy konzolt rootkent es beirod, hogy killall kcomannder.
ez ugyanigy kilovi.sudo csomag fentvan?
-
SzerzőBejegyzés