killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,601-2,610 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: HALO Linuxon #1944193
    killall
    Felhasználó

      rtfm
      sotfg
      .
      .
      .
      read te fuckin manual
      search on the fuckin google

      Hozzászólás: Gépet szeretnék!! #1943886
      killall
      Felhasználó

        videokartyabol ajanlom az nvidia riva tnt2-t. (most gondolom sokan rohogtok, de nekemis ezvan a mai napig 🙂 )
        32MB-os, 4 evvel ezelotti csucsmodell (szvsz)
        manapsag bagoert lehet kapni szerintem, es megis nvidia. en ut2k4-eztem is vele, szal nemnagyon ertem a geforce4 orulteket ;]
        szal a linux es a tnt2 parositasa sztem meg mais jo.
        (ajanlatos hozza azert 512 RAM, ami nem olyan nagy osszeg, kb 16 rugo korul van, a kartya viszont parezer.. nekem a 320 ramommal is siman es jol muxik.)
        na kb ennyit errol ;]
        azt azert telleg leirhatnad, hogy mennyi zsed van az egeszre.

        egyik kedvenc boltom: http://www.ready.hu

        Hozzászólás: nem tudok bejelentkezni rootként #1944169
        killall
        Felhasználó

          akkor restart, es grafikusan jelentkezz be rootkent.

          Hozzászólás: nem tudok bejelentkezni rootként #1944167
          killall
          Felhasználó

            hmm.. passz akkor..
            nincs beragadva az entered? 🙂
            probald meg a masikkal a numerikus billentyuk mellett 🙂

            Hozzászólás: nem tudok bejelentkezni rootként #1944165
            killall
            Felhasználó

              az gaz ;]

              akkorviszont (feltelezem, hogy tudod a rootjelszot 🙂 ), nyomj egy ctrl-alt-F1-et, ezzel kilepsz ez 1-es konzolra. itt lepj be rootkent, utana apt-get install sudo
              ha ez megvan, akkor ott exit (ez nemfontos), majd ctrl-alt-F7 (ezzel visszalepsz a grafikus bejelentkezeshez).
              ha ezek mennek, akkormar tudsz su-zni ;]

              Hozzászólás: Képfájlok Linux alatt #1944149
              killall
              Felhasználó

                hat nemtudom, enmeg sosem hasznaltam ezt a progit.
                viszont azt lehet tudni a linuxrol, hogy kulonbozo modon kezeli a kis- es nagybetuket.
                ebbol kifolyolag talan lehet a hiba a .IMG
                probald kisbetuvel, igy: .img (persze a filenevben)

                Hozzászólás: nem tudok bejelentkezni rootként #1944163
                killall
                Felhasználó

                  dpkg -l sudo

                  ha nincs, akkor

                  apt-get install sudo

                  Hozzászólás: Programok telepítése… #1941824
                  killall
                  Felhasználó

                    (meg mindig buzditalak az uhura, lujzika)

                    Hozzászólás: Programok telepítése… #1941823
                    killall
                    Felhasználó

                      van az xkill
                      vagy a killall parancs.

                      az xkillhez megkell nyomnod a ctrl-alt-esc billentyukombinaciot. ekkor egy kis fekete halalfej lesz az egernyil helyett. ezzel belekattintasz a lefagyott alkalmazasba es ez eltunik.

                      a killall meg ugymukodik, hogy nyitsz egy konzolt rootkent es beirod, hogy killall kcomannder.
                      ez ugyanigy kilovi.

                      Hozzászólás: nem tudok bejelentkezni rootként #1944161
                      killall
                      Felhasználó

                        sudo csomag fentvan?

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,601-2,610 / 3,638