Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hahahaha ;]
sztem a vi kiraly ;]Imputdevice-ot nemfogsz talalni, max Inputdevice-ot 🙂
bar nyilvan vizsla felregepelt.
Hát ha nincsen más megoldás.
Mondjuk célkitûzésem, hogy 2-3 hó után, már ne legyenek ilyen problémáim. Egyébként eddig OS/2-ben dolgoztam és nincsen közöm a winfoshoz.
akkor hallgass vizslara ;]
nekemis volt, hogy debian alatt dist-upgrade utan atirodott az XF86Config fileban az eger vendor-a (tipus), es miutan azt visszairtam az eredetire, akkor indult el az x.
szoval vmi hasonlo gondod lehet.nos, ha tul kezdo vagy, es nemakarsz configfileokkal molyolni, akkor azt ajanlom (parasztos winfosmodszerrel, bar kezdokoromban enis eztcsinaltam), hogy mentsd ki a fontos adatokat es tedd ujra az uhut. (5 perc)
ezt azert ajanlom, mert ha most belefognank az XF86Config file vesezesebe, akkor szvsz elmenne a kedved a linuxtol.
(a felbontast meg egyszer lodd be telepitesnel, es tobbet ne piszkald [mindaddig, amig nem vagy kepes arra, hogy helyrehozd a hibat 🙂 ])kosz skacok, mar tegnap este atolvastam a doksit es rajottem:)
nemnagy ordongosseg:)Igen ezek képnézegetõk, de nem tudom úgy beállítani õket, hogy, mondjuk a jobb oldalon diaképeket látok, a bal oldalon a könyvtárfát s alatta pedig az elõnézeti képet… tehát három ablakos figura kell nekem…
pikview 0.9.1 ezt töltöttem le, tar a kiterjesztése… kibontom abban van ám minden… csak nem tudom hogy indítsam el a telepítését…neked a gThumb-ra van szukseged, ez pont olyan, amilyet keresel.
keress ra google-ben, szedd le a file-t (tar.gz, vagy tar.bz2)
csomagold ki:tar xvzf file.tar.gz
tar xvjf file.tar.bz2utana a kicsomagolt konyvtarba lepj be, es ird be:
./configure
utana
make
majd rootkent (su)
make installa futtathato allomanyt altalaban a /usr/bin konyvtarba teszi, de mivel ez egy alapertelmezett konytar (bennevan a PATH-ban), ezert barhova beirhatod, hogy gthumb, es elindul a program.
nos, ezek baromi alapveto dolgok, probaltam neked erthetoen leirni.
ha megsem ertened, akkor ajanlom, hogy latogass el a http://linux.lap.hu -ra, ott messzemenokig minden „kezdo problemara” kapsz valaszt.sok sikert!
u.i.: mostlatom, hogy lany vagy, igy megegy siker-loketet adok neked ;]
nagyon vicces.. namindegy, megkeresem akkor en magam
pls egy linket..:)
tudom, hogy mindent lehet, de sokat kell keresgelni ;]Hasonló problémám nekem is volt.
vmware-rel.
-
SzerzőBejegyzés