Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
sztem nem bantasbol irta…
hogy a temahoz is hozzaszoljak:erdemes lenne vadasznod 5.2 elotti redhat-ek utan.
viszont az az erzesem, hogy mindenkepp egy noname kis disztronal fogsz kilyukadni.
nezegesd a http://linux.lap.hu -t, itt van kulon minden egyes disztrorol link.
sztem tuti fogsz talalni olyan linuxot, ami egy blackbox-szal elfut a laptopodon.
szovegszerkeszto viszont max xemacs, vagy hasonlo.sok sikert ;]
eleg csak a kodot beirni, nev, cim nemkell.
fellow, koszi a segitseget, elso duhomben toroltem az uj kernelt mindennel egyutt ;]
majd vmi nyugis idoben ujra forditok 2.6-ot, es akkor visszaterunk ra ;]( hatigen, a jokis 4eves fortemediamat illene mar lecserelni, bar eddig meg csak ez a ket problema volt vele, ami lenyegeben imho ugyanaz)
en visszatertem 2.4-re.. nemnagyon tetszik a 2.6..
gyors, meg minden, de kiforratlan.
majd 2.6.10 korul megnezem ujra.
(nalam a hanggal szarozott, neha elszallt a dsp)
probald az
fuser -k /dev/dsp
paranccsal felszabaditani elotte a hangkartyadat.
bar nemhinnem, hogy ez segitene..
csak ittvan a hiba, vagy masnal is?fellow:
„mivel megint elojott az a problema, amit anno fellow-val feszegettunk.”
oke, de en mar elfelejtettem; link?”http://linuxforum.hu/modules.php?name=Foru…iewtopic&t=5117
//
szvsz nem a lejatszoval van baj, mondom, gyari kernelnel nincs ilyen hiba, vmit en cseszek el ;]off
visszatertem a 2.4-hez, mivel megint elojott az a problema, amit anno fellow-val feszegettunk.
neha csak ugy bezarodik az xmms magatol, es csak reboot segit a dsp felelesztesen.
sajna a fule botjat sem mozditja az fuser -k /dev/dsp parancsra.
ugyan, amikor fellow-val ezt targyaltuk, akkor debian alatt jott elo a problema, azota visszatertem uhura, es most a 2.6-os kernelnel megint ott ektelenkedik. gyari uhukernelnel siman hasznalhato a parancs, ha netan elszallna a dsp.
feltetelezem, hogy vmit en szurhatok el a confignal, vmi egesz trivialis dolgot. na mind1, a lenyeg az, hogy ha kijon a 2.6.6, akkor ujra nekiallok, de elotte fellow kernelhowtojat atolvasom ;]
/offbemasolod a wine konyvtarba a program_neve.exe file-t, utana
wine program_neve.exe
ha megvan a merete, csak hang nincs, akkor valszeg nincsenek jogai a file-oknak ;]
enis estem mar ilyen hibaba.
roottal adj neki jogokat.
ha konquerorral filekezelsz, akkor egy baromiegyszeru jobbklikk az mp3-as mappara, aztan tulajdonsagok, es jogok.
utana szvsz fog menni.
sok sikert -
SzerzőBejegyzés