Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
csao host ;]
na sztem azt kene csinalnod, amit en csinaltam 🙂
leszeded az 1.0-4191 tipusu regebbi nvidia drivert, ez 2 file, egy nvidia-kernel tar.gz es egy nvidia-glx tar.gz.
utana ertelemszeruen kicsomagolod mind2-t, es eloszor a kernel reszt installalod egy make paranccsal. ha ez sikeres, akkor a glx reszt ugyanigy make-kel.
utana modprobe nvidia (ez betolti a modult) es a /etc/X11/XF86Config-ban kikommentezed a load dri-t, vmint atirod az nv-t nvidiara.
celszeru a /etc/rc.boot konyvtarban levo „12-detect” file-t megeditalnod, es a vegere beirni, hogy modprobe nvidia.
utana reboot, es szvsz muxeni fog.
sok sikert ;]ha megsem gyalulna a winfos defaultbol az mbr-t (amit ketlek), akkor ittvan ra 2 lehetoseg:
linuxbol: (rootkent)
dd if=/dev/zero of=/dev/hda1 bs=512 count=1
winfosbol:
beraksz egy mondjuk win98 bootfloppyt (megtalalhato a http://www.bootdisk.com -on), es utana kiadod a parancsot:
fdisk /mbr
nekem szolnak a vbr-es mp3-ak is.
codecet felejtsd el, ez linux ;]
probald meg azokat a cd-ket megegyszer legrabbelni, „grip” segitsegevel linux alatt.na akkor halljunk egy felprofit is, haha.
en mindent konzol alol csinalok, csak persze nehany olyan dolgot nem, amihez x kell. persze baromira lusta vagyok, ezert csak konzolt nem birnek hasznalni.
viszont nem a legcsilivilibb x-et hasznalom, tehat nem kde, nem gnome, hanem xfce.
alatta pedig aterm-et hasznalok konzolnak. neha 4-5 aterm is megvan nyitva egyszerre, attol fuggoen, hogy mimindent csinalok eppen (links, bitchx, mc, apt-get, szerkesztgetes, blabla).
a menuben en nemnagyon szoktam bogaraszni, mert max 10 grafikus programot hasznalok, amiket kiraktam ikonban az xfce panelra.
szoval nekem igy tokeletes a linux ;]az any-any vajon a kernelverziora es a vmware-verziora ertendo?
mivel 3 any-any van, 61, 62 es 63. gondolom ez a 2.6.1, 2.6.2, 2.6.3-at jelentik…
*****a, ma raktam fel a 2.6.5-ot 🙂
ahh, koszi, akkor nyilvan a kovetkezo stable mar tamogatja ;] addig meg nemhasznalok vmware-t, megvagyok nelkule 🙂
ha mar stilusrol van szo, akkor kerlek megegyszer olvasd vegig az egeszet, buzgon jegyzetelve, majdpedig annak tarts szentbeszedet, aki megerdemli.
gege: sajnalom
reszemrol befejeztem ezt a topicot most.
hahahaha 🙂 🙂
latod, ezen rohogok:)
ami pedig a kommunista jelzot illeti, epp az elobb gondoltam, hogy te 30 ev mulva siman elmehetnel medgyessy 2-nek. ;]„na bye”
es megeccer hahahahahahahaha
kissipos:
jo, hat erted, nemkell a kozosseghez tartozni, mehetsz gfs utan ;]
talan ha kicsit reszletesebben vegigolvasnad a topicot, akkor rajonnel dolgokra.
de, mint egyesek, igy te sem tudod ezt megtenni, csak sertodgetni, hogy mas a pici lelkedbe tipor.
tudod mit? en telleg baromira elvezem ezt, es mar direkt irok ilyen hangnemben, hogy a hozzad hasonlokon tudjak rohogni.
erted, akinek nem inge, stb ;]
ha megnezed a hozzaszolasaim szamat, akkor lathatod, hogy nem herevakargatassal lett az annyi, hanem en tenyleg segitek mindenkinek, aki raszorul.
gfs-nek is segitettem, erre kiosztott. most felesleges nem akarok elmenni offtopicba, meg flame-be (bar mar ez az egesz az, szal 8 ), de egy 15 eves ne osztogasson, mert odamegyek es adok neki egy fulest. raadasul azutan osztogat, hogy en regenytirok neki, mert lattam benne fantaziat.
de amint mar leirtam korabban, mar leszarom, hogy mit csinal, sot ezt a felesleges topicot is.(krix, zard mar le ezt a temat, ha van ra modod)
bye
-
SzerzőBejegyzés