killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,731-2,740 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: debian telepítés #1925326
    killall
    Felhasználó

      (off)

      azt nekem irta, es nem neked. ugy ertette, hogy akar en is lehetek mester, ha azokat elolvasom (sztem legalabbis)
      magyaran: egy szarkasztikus valasz volt a „mester” megnevezesre ;]

      Hozzászólás: Debian vs Uhu #1925942
      killall
      Felhasználó

        nos ugy erzem nekem is hozzakell szolnom.
        a debian topicban a volt egy „debian telepites” cimu altopic, amiben vki kezdo szenvedett a debbel. en 2 hozzaszolasban ecseteltem neki, hogy kezdonek nem ajanlanam a debiant (mivel en 3 evnyi linuxos multtal is vert izzadtam, mire felment, kb 5. probalkozas utan) ez es ez miatt, es probaltam ravilagitani arra, hogy az elso linuxos lepeseit inkabb uhun tegye meg.
        sztem sede itt felreertett engem es ezen hozzaszolasaimon felbuzdulva keltette eletre ezt a topicot.

        (off)

        sok dologban egyetertek veled sede, viszont:

        -linuxot linuxforumon fikazni eleg hulyeseg (bevallom, enis megtettem ezt mar parszor, bar ugyhiszem jogosan)

        -amig nem vagy tokeletesen tisztaban a linux alapjaival, addig (meg csak vaganysagbol se) ne probalj meg feltenni debiant, ami koztudottan nem kezdoknek valo

        -uhu vs. debian: ez magaban eleg baromsag, mivel nem lenne uhu debian nelkul

        -kezelhetoseg: nos, en a debiant kb olyan kenyelmesen hasznalom desktopnak, mint az uhut (mind2 van a gepemen). ugyan akadt kezdetben jocskan problemam (sot mai napig is akad), de az elharitasukban nagyon sokat segitett:

        -fellow. sede en a helyedben torolnem azt a hozzaszolasodat, amiben ugymond „visszaugattal” neki. tudod, amit szabad jupiternek, azt nem szabad az okornek.
        ezt ertsd a tudasra.

        egyebkent a telepitovel kapcsolatban maximalisan egyetertunk, noha en nem ockodok a karakteres telepitoktol, de azert itt neha szep kover izzadtsagcseppek gurultak le a homlokomon 🙂

        no ennyi voltam, remelem ide mar nem ir senki, mert felesleges.
        bye

        Hozzászólás: Debian vs Uhu #1925928
        killall
        Felhasználó

          -Nagymama miert olyan nagy az arcod?
          -Azert, mert debiant hasznalok!

          lol

          Hozzászólás: Java+LimeWire #1925918
          killall
          Felhasználó

            probald userkent.
            de az a limewire egy fos, en az mldonkey-t ajanlom.

            http://www.mldonkey.net

            //az alairasod hibas, helyesen: you will be free, vagy you are free, attol fugg mit akarsz mondani.

            Hozzászólás: Lindows 4.5 download??? #1925895
            killall
            Felhasználó

              egy okadek az a lindows, a linux megcsufolasa…

              Hozzászólás: debian telepítés #1925323
              killall
              Felhasználó

                a masik dolog: a stable (woody) telleg elavult, ezert ajanljak a tapasztalt debianosok (pl. fellow mester ;]) az atterest az unstable (sid) -re, ahol a legujabb csomagok vannak fent.
                (apropo fellow, a napokban megcsinalom, amit mondtal )

                Hozzászólás: debian telepítés #1925322
                killall
                Felhasználó

                  sede, felreertettel, en debiant hasznalok, de mellette van uhu is.
                  teny, hogy sokk az elso install, de egy kis hozzaertessel azert minden beuzemelheto, es utana jol hasznalhato.
                  ezert mondtam, hogy _kezdoknek_ nem ajanlom ;]

                  udv

                  Hozzászólás: Uhu-Linux 1.1 rc3 (Xmas) #1925666
                  killall
                  Felhasználó

                    ha nem tetszik a grafikus grub, akkor kommentezd ki a menu.lst -bol a splashimage sort. igy kapsz egy szep konzolos grub-ot.

                    Hozzászólás: X #1925501
                    killall
                    Felhasználó

                      Nah.. haladok…
                      Mostmár ezt látom:

                      Code:
                      root:~# modprobe nvidia

                      root:~#

                      Tehát semmit nem ír ki..

                      magyarul betoltotte a modult..
                      lsmod
                      mit ir ki? van ott nvidia?

                      Hozzászólás: második partíció hol van? #1925757
                      killall
                      Felhasználó

                        ez a topic lol

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,731-2,740 / 3,638