Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
(off)
azt nekem irta, es nem neked. ugy ertette, hogy akar en is lehetek mester, ha azokat elolvasom (sztem legalabbis)
magyaran: egy szarkasztikus valasz volt a „mester” megnevezesre ;]nos ugy erzem nekem is hozzakell szolnom.
a debian topicban a volt egy „debian telepites” cimu altopic, amiben vki kezdo szenvedett a debbel. en 2 hozzaszolasban ecseteltem neki, hogy kezdonek nem ajanlanam a debiant (mivel en 3 evnyi linuxos multtal is vert izzadtam, mire felment, kb 5. probalkozas utan) ez es ez miatt, es probaltam ravilagitani arra, hogy az elso linuxos lepeseit inkabb uhun tegye meg.
sztem sede itt felreertett engem es ezen hozzaszolasaimon felbuzdulva keltette eletre ezt a topicot.(off)
sok dologban egyetertek veled sede, viszont:
-linuxot linuxforumon fikazni eleg hulyeseg (bevallom, enis megtettem ezt mar parszor, bar ugyhiszem jogosan)
-amig nem vagy tokeletesen tisztaban a linux alapjaival, addig (meg csak vaganysagbol se) ne probalj meg feltenni debiant, ami koztudottan nem kezdoknek valo
-uhu vs. debian: ez magaban eleg baromsag, mivel nem lenne uhu debian nelkul
-kezelhetoseg: nos, en a debiant kb olyan kenyelmesen hasznalom desktopnak, mint az uhut (mind2 van a gepemen). ugyan akadt kezdetben jocskan problemam (sot mai napig is akad), de az elharitasukban nagyon sokat segitett:
-fellow. sede en a helyedben torolnem azt a hozzaszolasodat, amiben ugymond „visszaugattal” neki. tudod, amit szabad jupiternek, azt nem szabad az okornek.
ezt ertsd a tudasra.egyebkent a telepitovel kapcsolatban maximalisan egyetertunk, noha en nem ockodok a karakteres telepitoktol, de azert itt neha szep kover izzadtsagcseppek gurultak le a homlokomon 🙂
no ennyi voltam, remelem ide mar nem ir senki, mert felesleges.
bye-Nagymama miert olyan nagy az arcod?
-Azert, mert debiant hasznalok!lol
probald userkent.
de az a limewire egy fos, en az mldonkey-t ajanlom.//az alairasod hibas, helyesen: you will be free, vagy you are free, attol fugg mit akarsz mondani.
egy okadek az a lindows, a linux megcsufolasa…
a masik dolog: a stable (woody) telleg elavult, ezert ajanljak a tapasztalt debianosok (pl. fellow mester ;]) az atterest az unstable (sid) -re, ahol a legujabb csomagok vannak fent.
(apropo fellow, a napokban megcsinalom, amit mondtal )sede, felreertettel, en debiant hasznalok, de mellette van uhu is.
teny, hogy sokk az elso install, de egy kis hozzaertessel azert minden beuzemelheto, es utana jol hasznalhato.
ezert mondtam, hogy _kezdoknek_ nem ajanlom ;]udv
ha nem tetszik a grafikus grub, akkor kommentezd ki a menu.lst -bol a splashimage sort. igy kapsz egy szep konzolos grub-ot.
Nah.. haladok…
Mostmár ezt látom:Code:root:~# modprobe nvidiaroot:~#
Tehát semmit nem ír ki..
magyarul betoltotte a modult..
lsmod
mit ir ki? van ott nvidia?ez a topic lol
-
SzerzőBejegyzés