Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
/mnt alatt mik vannak?
masold mar be ide…modprobe NVidia
(remélem igy irják a kernel modul nevét..)
mit mond?? mi a hibaüzenet?
depmod -a
(bár ezt elvileg a telepítõ lefuttatja neked… de hátha)magatol beforditja, nemkell modprobe..
egyebkent modprobe nvidiaegy uj kernel sosem art, batran allj neki!
egy csomoszor targyaltuk mar itt a kernelforditast, keress ra.
olvasd vegig az osszeset, utana http://ftp.kernel.org -rol szedd le a 2.4.22-est es forditsd le.
utana mar nem lesz gond az nvidia-val, bar nekem szuz uhura is siman felment a driver…Mit gondoltok, akkor menne, ha frissítenám a kernelt?
A jelenlegi rendszerverzió (KDE vezérlõközpont szerint): 2.4.20-21.1probald meg direktbe forditani, ne modulba
jojjon mar a stable!
minek ennyi kerdojel?
suketek vagy idegesek vagytok?fel ev alatt siman megtanulod az alapokat uhun, aztan van masfel eved meg debianozni 🙂
de hat a te dontesed, en szoltam elore 🙂raadasul (majdnem) teljesen magyar, ami sztem egy kezdonek nagy segitseg.
jo a dokumentacioja, vannak kulonbozo levlistai. emellett a telepitest a leglamabb is el tudja kovetni (nem ugy, mint en a debiant amit, 3 evnyi linuxos multtal is 10x telepitettem, mert vmit mindig elcsesztem :)), fel ora sincs az egesz procedura es elegge szajbaragos (es termeszetesen full grafikus).
ha nem gyoztelek meg, akkor bennem van a hiba.
esetleg, aki nem ert velem egyet, az szoljon 🙂elso linuxnak ajanlanam az uhut.
a telepitorendszere olyan, mint a debian-e. (apt)
megis, azonnal telepites utan minden megy, amit most kezdokent debiannal verejtekes munkaval, es minimum 50 linuxforum topic-kal tudnal csak beizzitani.
komolyan fogadd meg a tanacsomat, hogy ha alapparancsokkal nem vagy tisztaban, akkor valaszd az uhut, mert az teljesen grafikus es nem fogja elvenni a kedved a linuxtol.
egyebkent, hogy a kerdesedre valaszoljak: startxbye
-
SzerzőBejegyzés